wigilia2018 dom lomza
środa, 05 września 2018 06:54

Stabat Mater – Sacrum et Musica 2018

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W niedzielę 9 września 2018 roku o godzinie 19:00 w Kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, podczas którego zabrzmi przejmujące „Stabat Mater” Fedele Fenarolego. Tym razem wystąpi Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a jako solistki zaśpiewają: włoska sopranistka Carola Ricciotti oraz mezzosopranistka Karolina Kuklińska. Całość poprowadzi znany łomżyńskim melomanom włoski dyrygent Manfredo di Crescenzo. Wstęp wolny.

brico lomza

Manfredo Dorindo di Crescenzo ukończył studia w zakresie: fortepianu w Konserwatorium “Santa Cecilia” w Rzymie, kompozycji, muzyki chóralnej i dyrygentury chóralnej w Konserwatorium G. Rossiniego w Pesaro, orkiestracji na Konserwatorium N. Piccinniego w Bari oraz dyrygentury orkiestrowej w Konserwatorium G. Rossiniego w Pesaro. Wielokrotnie występował zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie: Szwajcarii, Lichtensteinie, Austrii, Niemczech, Urugwaju, Argentynie, Brazylii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Anglii, Grecji, Bułgarii i Chorwacji.

Carola Ricciotti urodziła się w Terlizzi, gdzie w bardzo młody wieku wstąpiła do “Corale Terlicium” pod dyrekcją Maestro Giuseppe Domenico Binettiego. W 2014 roku rozpoczęła studia w klasie śpiewu lirycznego w Konserwatorium "N. Rota" di Monopoli, które ukończyła w klasie prof. Carmeli Apollonio.

Karolina Kuklińska jest absolwentką Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie śpiewu prof. C. Szyfmana. Zdobyła wyróżnienie w X Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” oraz nagrodę specjalną Związku Szlachty Polskiej. Została laureatką III nagrody w Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej I. Branickiej. W I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie zdobyła wyróżnienie, zaś w VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie arii Aldonzy z musicalu „Człowiek z La Manchy” M. Leigha. Artystka zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę prof. M. Marczewskiej za wykonanie monodii oraz nagrodę specjalną za promocję artystycznej pieśni kaszubskiej i szczególne walory wykonawcze w X Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego.

W programie koncertu „Stabat Mater” Fedele Fenarolego.

Koncert odbędzie się w niedzielę 9 września 2018 o godzinie 19:00 w Kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB, ul. Wojska Polskiego 135. Wstęp wolny.

3 komentarzy

 • Odpowiedz Straszne i smutne to wszystko... środa, 05 września 2018 13:11 Umieszczone przez: Straszne i smutne to wszystko...

  Brawo!!! Dni Łomża - Drozdowo oraz Sacrum et Musica - największy sukces Łomży. Zero pomysłów, innowacji, bo po co? Tak jak jest jest dobrze! Najlepiej tym co rządzą. Zmieniają się ekipy a w Łomży ciągle ten sam marazm!!!
  Przykład: W Polsce kolejne 22 gminy ubiegają się o status uzdrowiska bo to w prosty sposób przekłada się prestiż i pieniądze. Obecnie w Polsce jest 45 uzdrowisk a niedługo ich liczba może zwiększyć się do prawie 70.
  A nasze władze szczycą się dziwnym parkiem JP2, bezsensownym portem, mamią nas darmowymi MPKami, urywającymi się ścieżkami dla rowerów i wodolotem do Pisza.
  Straszne!!!!

 • Odpowiedz zyta środa, 05 września 2018 14:55 Umieszczone przez: zyta

  Kościoły to NIE !!! sale koncertowe

  Biskupie Stepnowski, wydaj ZAKAZ organizowania wszelakich koncertów w Świątyniach.

  Boże, przebacz im bo nie wiedzą co czynią.

 • Odpowiedz In Vino Veritas - JPII mistyk wystyk wynik cynik po którym został ...ino medialny środa, 05 września 2018 22:00 Umieszczone przez: In Vino Veritas - JPII mistyk wystyk wynik cynik po którym został ...ino medialny "... Splendor" świętego populizmu czekającego na oklaski

  @ zyta

  Broń Boże oni nadal nie idą za kulturą życia (Jezusa) a już przeszło 2000lat od prawdy objawionej "przebacz im bo nie wiedzą co czynią." zatem ich już nie dotyczy bo to dotyczyło tych religią otumanionych przed Chrystusem opętanych w Duchu ... Starego ... przymierza  ks.Skórwysyny por. Rdz 3 -15 do nadal dobrze wiedzą co czynią ewangelię znają lepiej od laików którym pić wina nie wolno czyniąc to na pamiątkę "CHLEBODAWCY" wg. nowego przymierza z jakim Jezus PANEM (łac.) cywilizacji życia zjadaczy chleba naszego powszedniego booo zwróć uwagę na to że Jezus nie chlebem liturgicznym nawet w modlitwie Ojcze nasz ... no chyba że ktoś ma diabła za Ojca (por. J 8 44-31 taki auto rewers kwintesencja nawrócenia) i spełnia pożądania chlebodawców chleba przy którym zdechnie wszytko co żyje taka jego wartość "życiodajna" tu i teraz a co dopiero na wieki wieków por. Mt 23, -13 do nadal

  ps

  @ zyta

  mów Stepnowskiemu "agape" "... s a t a n a s" może bramy piekielne mu puszczą "poprawcie mnie jak się mylę"

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu