wloskie-wieczory
niedziela, 09 września 2018 10:37

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" [FOTO]

Napisane przez  UM Łomża
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" [FOTO] fot. UM Łomża
Na deptaku przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży odbyła się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę czytane były fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

brico lomza

Sobotnie przedpołudnie zgromadziło przed budynkiem MBP osoby z różnych łomżyńskich środowisk oraz mieszkańców Łomży. Wśród czytających był też prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który co roku włącza się w tą ogólnopolską akcję. - Czytanie dzieł polskiej literatury to piękna inicjatywa, która wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości. Łączy pokolenia. Czytać zawsze warto, by zgłębiać swoją wiedzę i rozwijać wyobraźnię – mówi o Narodowym Czytaniu Mariusz Chrzanowski.

W programie nie zabrakło również licznych atrakcji m.in. konkursów literackich, warsztatów edukacyjnych czy śpiewania pieśni patriotycznych. Sporym zainteresowaniem cieszył się kiermasz książek. Podsumowano ponadto konkurs "Zaczytana Łomża". Kolekcjonerzy mogli skorzystać także z możliwości ostemplowania swoich egzemplarzy "Przedwiośnia" okolicznościową pieczęcią. W przerwie między czytanymi fragmentami przygrywała Kapela Kurpiowska Gminy Łomża.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszą czytaną lekturą był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa, propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie poczucia wspólnoty narodowej.

32 komentarzy

  • Odpowiedz borysek niedziela, 09 września 2018 10:43 Umieszczone przez: borysek

    a co tam robila muzyka koscielna????w pierwszym rzedzie???zenada.Kto Cię zglosil???

  • Odpowiedz darekk niedziela, 09 września 2018 10:46 Umieszczone przez: darekk

    Mariusz czyta? może w końcu zostanie doktorem ?

  • Odpowiedz kapciowy Mario niedziela, 09 września 2018 10:50 Umieszczone przez: kapciowy Mario

    za to w pierwszym rzędzie przy paniczu nikt nie usiadł - zdjęcie nr 6
    ten pączek w okularach to kto ?

  • Odpowiedz Sławomir. niedziela, 09 września 2018 10:52 Umieszczone przez: Sławomir.

    Czy Mariusz czytając nie dawał przerywników w postaci ąąąą, eeee, ęęęę...@

  • Odpowiedz Alex. niedziela, 09 września 2018 10:57 Umieszczone przez: Alex.

    Już lepiej jak czyta, niż ma "rządzić " ,
    chociaż i to i tamto mu nie bardzo wychodzi

  • Odpowiedz Anna. niedziela, 09 września 2018 11:03 Umieszczone przez: Anna.

    Portal MyLomza jest typowo lansiarskim portalem mającym na celu wykreowanie pozytywnego wizerunku nieudolnego prezydenta.
    Na portalu można zaobserwować świadome działania, w bardzo wyrafinowany sposób pisząc teksty, ukierunkowane na sterowanie podświadomości adresata, zmierzające do podniesienia poziomu agresji i niechęci wobec przeciwników obecnego włodarza.

  • Odpowiedz do chrzanu z tą propagandą niedziela, 09 września 2018 11:11 Umieszczone przez: do chrzanu z tą propagandą

    Ten portalik, to tuba propagandowa zrzeszająca zbieraninę trolli , krewnych i znajomych królika, którzy w obronie koryta, dwoją się i troją, pisując pod kilkoma pseudonimami jednocześnie, chcą wywołać wrażenie, że Mariuszek ma duże poparcie w społeczeństwie.

  • Odpowiedz Trolle, przestańcie robić ludziom wodę z mózgu ! niedziela, 09 września 2018 11:22 Umieszczone przez: Trolle, przestańcie robić ludziom wodę z mózgu !

    FAKT,
    ZAUWAŻCIE ŻE DZIŚ COSIK TU CICHUTKO Z POPARCIEM DLA CHRZANA
    CZYŻBY DYŻURNY TROLL ZASPAŁ , ALBO W KOŚCIELE NA NIEDZIELNEJ MSZY ?

    DZIWNYM ZBIEGIEM OKOLICZNOŚCI,
    MOŻE BYĆ DŁUŻSZY CZAS CISZA NA FORUM,
    ANI JEDNEGO PRO PREZYDENCKIEGO KOMENTARZA NAWET I KILKA GODZIN ,

    AŻ NAGLE NASTĘPUJE ZMASOWANY WYSYP KOMENTARZY PISANYCH CO DWIE , TRZY MINUTY POD RÓŻNYMI NICKAMI.
    I ZAWSZE TO TEN SAM ZESTAW NICKÓW,
    JEDNEGO/DWÓCH AUTORÓW, ZAJADLE ATAKUJĄCYCH PASZKWILAMI I BZDURNYMI WPISAMI KONKURENCJĘ CHRZANOWSKIEGO ,
    A JEDNOCZEŚNIE BAŁWOCHWALCZO WYCHWALAJĄCYCH MARIUSZA.

  • Odpowiedz Baśka niedziela, 09 września 2018 11:31 Umieszczone przez: Baśka

    Potrzebna i ważna inicjatywa, która łączy różne środowiska i pokolenia!

    :-)

    W przeciwieństwie do komentarzy (w dodatku nie na temat), które jedynie sączą jad i dzielą.

  • Odpowiedz Baśka niedziela, 09 września 2018 11:32 Umieszczone przez: Baśka

    Potrzebna i ważna inicjatywa, która łączy różne środowiska i pokolenia!

    :-)

    W przeciwieństwie do komentarzy (w dodatku nie na temat), które jedynie sączą jad i dzielą.

  • Odpowiedz Student1 niedziela, 09 września 2018 11:32 Umieszczone przez: Student1

    Co się dziwić?
    Mariuszek nie ma żadnych zasług dla miasta, nic pozytywnego nie zrobił, zwyczajnie był miernym prezydentem, dokonał zmian kadrowych w celu obsadzenia miejskich stanowisk kumplami i PiSlamistami, na dodatek w większości dyletantami, bez wymaganych kompetencji i wykształcenia...
    urząd kierowany przez niego wielokrotnie działał nieprofesjonalnie, zawalił kilka istotnych spraw przez co i kilka nietrafnych ekonomicznie decyzji miasto poniosło wielomilionowe straty (ogromny wzrost zadłużenia)

  • Odpowiedz Łomżanin niedziela, 09 września 2018 11:37 Umieszczone przez: Łomżanin

    Zachęta dla wszystkich łomżyńskich hejterów:


    CZYTAJCIE KSIĄŻKi!!!!!!

  • Odpowiedz tgvb niedziela, 09 września 2018 11:40 Umieszczone przez: tgvb

    największą słabością Chrzana jest jego dyletanctwo wynikające z "żółtodzióbstwa" i zdradzanego braku wykształcenia faktycznego co nie zmienia fakt nabrania nieco większej ogłady w czasie pełnienia funkcji, zatem pierwsze lata to była zwyczajna nauka taka, jaką przyszły pracownik pobiera na stażu, był ślepo wierny władzom PiSlamskiej mafii politycznej i kościelnej czarnej sile, urzędem i sprawami miasta kierował chaotycznie, często zmieniał decyzje, otoczył się ludżmi często bez wystarczajacych kwalifikacji-kompetencji, a także o wątłej reputacji (tragifarsa z esemesowym gońcem)...
    jednym słowem nie zasłużył na powtórny wybór, wręcz przeciwnie, POwinien odejść i zapaść się pod ziemię ze wstydu

  • Odpowiedz serce miasta niedziela, 09 września 2018 11:43 Umieszczone przez: serce miasta

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętność zarządzania.

  • Odpowiedz jeden naród jedna banda jedna czytanka a jak komuś się nie podoba to won bo najważniejsza jest narodowa cosa nostra niedziela, 09 września 2018 11:51 Umieszczone przez: jeden naród jedna banda jedna czytanka a jak komuś się nie podoba to won bo najważniejsza jest narodowa cosa nostra

    @ Trolle, przestańcie robić ludziom wodę z mózgu !

    to bałwochwalstwo nabyte przy pomnikach egocentrycznego wyznania wiary zjednoczonej prawicy co swoje ego Ja na Pawła drogiego apostoła narod_owców jadących przy katedrze z konstytucją "dobrego pasterza" by ofiarom a zwłaszcza sprawcom ks.pedofili żyło się lepiej z nadzieją że nikt im nie zmieni konstytucji i nie powie "IDŹCIE I GŁOŚCIE" że Jan Paweł drógi apostoł narodów poszedł złą durą - tak samo jak Paweł pierwszy - "poprawcie mnie jak się mylę"

    po co papiestwu ta schizofrenia przy "głowie Kościoła" "Piotra i Pawła" który ma tożsamość Ja_nową dziedziczoną testa-mentalnie po Ojcu Jezusa który ceduje tożsamość swoją na apostoła i mówi (oto syn twój oto matka twoja) a ta HYBRYDA PAWŁOWA to siła nieczysta co posiadła zbawczą mądrość Jana i lisi spryt podwójnego agenta Pawła dla niepoznaki zwanego świętym tak samo jak święta inkwizycja

  • Odpowiedz Rysiu niedziela, 09 września 2018 11:51 Umieszczone przez: Rysiu

    Dług rośnie, brak nowych inwestycji gospodarczych przynoszących wpływy do budżetu. Miasto się wyludnia, brak perspektyw rozwojowych powoduje ucieczkę z miasta młodych, zdolnych ludzi. Przy takim gospodarzu jak Chrzanowski w Łomży pozostaną niedługo tylko sami emeryci, a kto spłaci długi m.in. za organizowane przez Chrzanowskiego igrzysk dla pospólstwa? Nie pomogą nawet wszelkie imprezy organizowane przez Chrzanowskiego by ponownie zdobyć zaufanie mieszkańców i ponownie objąć fotel prezydenta! Mieszkańcy mają oczy otwarte i widzą co dzieje się w mieście za rządów Chrzanowskiego!

  • Odpowiedz mY nie morzemy zejsć z drogi uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę' niedziela, 09 września 2018 12:01 Umieszczone przez: mY nie morzemy zejsć z drogi uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę'

    @ Baśka

    w kulturze chrześcijańskiej nie ma miejsca na grzechy prywatne ktoś kto mówi że każdy sam odpowie za swoje grzechy już w sercu swoim dopuścił się grzechu śmiertelnego czytam grzechu przeciw duchowi świętemu

    zobacz że Jezus sączy jad dzieli potomstwo rodzaju ludzkiego i miażdży głowę plemienia wężowego

    gdyż gdyby tego nie uczynił dokonałby grzechu zaniedbania ;/ w jakim tuczy się międzynarodowa hierarchia przykuwająca uwagę wiernych do jakiś narodowych dupereli

  • Odpowiedz mY nie morzemy zejsć z drogi uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę' niedziela, 09 września 2018 12:10 Umieszczone przez: mY nie morzemy zejsć z drogi uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę'

    @ Rysu

    to nie ChabowskiEgo 'wina' że ma taką formację duchową od wewnątrz na zewnątrz materializującą założenia programowe Ojca wyższej szkoły kultu kultury medialnej i kolektywnej z nadzieją brnących w zaparte "i jeszcze" dających fałszywe świadectwo w nadziei że w zasięgu ich manipulacji nikt im nie podskoczy wyżej jak szlaban postawiony przez ojców dyrektorów na modlitwie gorliwych jak poganie z wiarą modlących się by prawda nie wyszła na jaw a trzeźwość zatryumfowała z siłą nieczystą

  • Odpowiedz Asertywna niedziela, 09 września 2018 13:07 Umieszczone przez: Asertywna

    Ul Niemcewicza za tobą Panie Prezydencie

  • Odpowiedz Anna M. niedziela, 09 września 2018 13:39 Umieszczone przez: Anna M.

    Asertywna mów za siebie...ja nie zamierzam na niego głosować i z tego co wiem to duża część moich sąsiadów też nie.

  • Odpowiedz Alexandra niedziela, 09 września 2018 14:00 Umieszczone przez: Alexandra

    Chrzanowski wygraj te wybory. Nie chce, żeby jakaś Muzyk rządziła Łomża

  • Odpowiedz hej niedziela, 09 września 2018 14:16 Umieszczone przez: hej

    Polityka nawet w temacie o czytaniu Żeromskiego. Brr...

    @ Anna M... Ty też mów za siebie. Nie interesują nas twoje poglądy polityczne w takim miejscu

    Co za obsesja... ludzie opanujcie się.

  • Odpowiedz hej niedziela, 09 września 2018 14:16 Umieszczone przez: hej

    Polityka nawet w temacie o czytaniu Żeromskiego. Brr...

    @ Anna M... Ty też mów za siebie. Nie interesują nas twoje poglądy polityczne w takim miejscu

    Co za obsesja... ludzie opanujcie się.

  • Odpowiedz niedziela, 09 września 2018 15:59 Umieszczone przez: "Klerykalizm niszczy jedność" - powiedział papież niestety nie Polak

    @ hej

    Polityka nawet w czytaniu wystrychniętych na dudka gdyż to nie czytanka z Żeromskiego ale z zamówienia pałacu prezydenckiego prezydenta który na okoliczność narodowego czytania zamówił streszczenie

    pyzatym "piprawcie mnie jak się mylę" polityka przy żeromskim jest jak krzyż przy kościele gdyż "przedwiośnie" to z gatunku literackiego typu powieść polityczna

  • Odpowiedz zygmunt z bema niedziela, 09 września 2018 16:47 Umieszczone przez: zygmunt z bema

    widac ze trolle muzykalni wszedzie atakuja dobrego prezydenta....zal uszanujcie niedziele

  • Odpowiedz urzedniczka niedziela, 09 września 2018 17:14 Umieszczone przez: urzedniczka

    Brak sprzeciwów radnego Zaremby w dokumentach komisji rady być może świadczy, że prowadził on jakąś grę, której cele zna tylko on. Powtarzam, Łomża to nie Nowy Jork, nic ukryć się nie da, więc na miejscu pana Chrzanowskiego tym akurat przeciwnikiem zbytnio bym się nie przejmował.

    https://lomza-tuiteraz.blogspot.com/

  • Odpowiedz papa niedziela, 09 września 2018 17:28 Umieszczone przez: papa

    od 89 roku zydostwo nam chcialo urzadzic Polskę. bez Boga ani do proga.

  • Odpowiedz mY nie morzemy zejsć z drogi uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę' niedziela, 09 września 2018 17:42 Umieszczone przez: mY nie morzemy zejsć z drogi uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę'

    @ papa

    JPII urządził na Kościół jak cieć Anioł który unikał roboty do jakiej został powołany przy Alternatywy 4

    dzięki konstytucji "Dobrego Pasterza" beneficjenci polityki (kadrowej) JPII-ego w kościele brudy zamiatali pod dywan teraz nie ma mocnych na wyniesienie papieskiego dywanu z brudami ciążącymi owocnie jak mentalność nie znających lepszej drogi do oczyszczenia środowiska

  • Odpowiedz mY nie morzemy zejsć z drogi ?????? uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę' niedziela, 09 września 2018 17:53 Umieszczone przez: mY nie morzemy zejsć z drogi ?????? uczeni w piśmie ks.faryzeusze t_uczeni w prawie 'poprawcie mnie jak się mylę'

    @ papa

    k l e r y kalizm od chrztu Polski nam chciał urządzić Polskę. bez Boga ani do proga nawet jak to klasztor najświętszej Maryi Panny stojącej po krzyżackim logo

    ps

    ks.homosie udający kogoś kim nie są to dar Boży i musimy przed nim klęczeć z pokorą gdyż powołanie dał im sam Bóg ;/ a diabeł stara się by powołań nie było ???? a e p i s k o p a t tak się stara o te powołania On lgnie, on szuka. I zagubi się sam i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga

  • Odpowiedz Marysia Prusa poniedziałek, 10 września 2018 02:15 Umieszczone przez: Marysia Prusa

    Byłam w sobotę na festynie ogródków działkowych, podeszłam do pana prezydenta Mariusza i powiedziałam mu, że jestem z nim, żeby nie dał się tym obludnikom z partii i politykowi Bronkowskiemu. Muzyk też tam była, wielka pani z panem Kołakowskim przyjechała się pokazać. My pani nie chcemy, nie patrzy pani dobrze z oczu.

  • Odpowiedz Gość poniedziałek, 10 września 2018 08:14 Umieszczone przez: Gość

    Pognać tych co zapiścili nam miasto niezależnie czy mają poparcie czy nie. Patrzcie i słuchajcie uważnie. Przecież to w całym kraju jest tak samo. W gębach frazesy Jezus Maryja, Bóg Honor Ojczyzna, patriotyzmy i wyklęci, precz z komuną i podobne, jesteśmy najuczciwsi i cłowiek dla nas najważniejszy a po boku NAM SIĘ NALEZY, bedziem brać ile kcemy bo my od suwerena śmy. Obłuda kłamstwo jakiego świat nie widział od tych co z pissścia i ich wyznawców. Paszli oni won.

  • Odpowiedz Antymarysia poniedziałek, 10 września 2018 13:05 Umieszczone przez: Antymarysia

    Marysia wracaj na festyn...