wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 08 października 2018 14:08

"Przeżyjmy raz jeszcze" w wykonaniu dzieci i młodzieży [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Przeżyjmy raz jeszcze" w wykonaniu dzieci i młodzieży [FOTO] ROK w Łomży
W niedzielę, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, wystąpiły dzieci i młodzież Studia Wokalnego ROK, Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża" wraz z integracyjną grupą taneczną "Tacy Sami". Dwuczęściowe widowisko wokalno-taneczne zachwyciło zgromadzoną publiczność.

brico lomza

W pierwszej części koncertu, wielu emocji i wzruszeń dostarczyły utwory z okresów, które w znaczący sposób przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wydarzenia zabrali publiczność w sentymentalną, muzyczną podróż, prezentując wzruszające piosenki, m.in.: "Rozkwitały pąki białych róż", "O mój rozmarynie", czy "Wolność" Marka Grechuty. Najmłodsi artyści zaprezentowali się w równie znanych, lecz w bardziej współczesnych aranżacjach. Wykonywane przez nich piosenki "Przybyli ułani" i "Pierwsza kadrowa" zostały serdecznie przyjęte przez widownię.

Druga część widowiska, należała do polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Pokazano ponadczasowy czar piosenek i pieśni oraz sceny i ekranu dwudziestolecia międzywojennego, zachowując styl i urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Młodsi wokaliści z charakterem zaprezentowali się w utworach "Ach jak przyjemnie", "Ada to nie wypada" i "Zimny drań", zbierając przy tym ogrom oklasków.

Finał koncertu należał do starszych uczestników zajęć wokalnych, którzy energicznie zaprezentowali się w piosenkach "Bez przerwy śmieję się" i "Sexapil". Barwne kostiumy, scenki aktorskie czy układy choreograficzne towarzyszące wykonywanym przebojom, a przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca "Łomża" i grupę "Tacy Sami" uatrakcyjniły całość spektaklu. 

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu