dom lomza
sobota, 10 listopada 2018 12:43

Piątnica: Rozmaitości Folkowo-Patriotyczne [VIDEO i FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Rozmaitości Folkowo-Patriotyczne to autorski projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. Podczas galowego koncertu podsumowującego działania projektowe - mogliśmy podziwiać prace plastyczne oraz interpretacje piosenek, które zostały nagrodzone w ramach konkursów dla dzieci i młodzieży. Na koniec wydarzenia, przed publicznością wystąpił zespół Redlin. Koncert odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert galowy podsumowujący działania Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy - zgromadził dzieci, młodzież i dorosłych, którzy wspólnie uczcili w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy okazji wydarzenia, nagrodzeni zostali laureaci konkursów organizowanych w ramach projektu: Nadnarwiańskiego Konkursu Piosenki Dzięcięcej i Młodzieżowej o zasięgu powiatowym oraz konkursu plastycznego, również związanym z tą samą tematyką. Dzieci otrzymały nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

Prace plastyczne wykonane w ramach konkursu mogliśmy podziwiać w ramach wystawy przygotowanej w hali sportowej w Piątnicy, gdzie wystąpili również laureaci konkursu piosenki, wykonując szereg tradycyjnych pieśni ale także nowoczesnych piosenek o zabarwieniu patriotycznym. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił także Zespół Seniorów Piątniczanie.

Projekt realizowany przez GOK zakładał szereg warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy mogli poznać tajniki wycinanek kurpiowskich, ozdób z wikliny papierowej oraz ozdabiania koszulek i torebek emblematami patriotycznymi i folkowymi.

- Założeniem naszego projektu było włączenie do wspólnych działań wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży i seniorów. Chcieliśmy niwelować bariery między ludnością, zachęcić ich do wspólnego działania na rzecz kultury, tradycji narodowej, tradycji lokalnej i upamiętniania wydarzeń o charakterze narodowym ale też i o charakterze folkowym - opowiada o projekcie Edyta Brzozowska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy.

Na koniec koncertu przygotowanego z okazji Święta 11 listopada, przed zgromadzonymi wystąpił zespół Redlin, który zaprezentował m.in. autorskie interpretacje tradycyjnych utworów patriotycznych.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura - Interwencja 2018. EtnoPolska".

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu