dom lomza
czwartek, 15 listopada 2018 14:01

Nowa płyta Filharmonii Kameralnej

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Polish Contemporary Concertos" - czyli Polskie Współczesne Koncerty to najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Na płycie znajdują się trzy koncerty znakomitych polskich kompozytorów - Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego.

Na płycie znalazły się trzy koncerty polskich kompozytorów - Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego. W roli solistów wystąpili czterej renomowani artyści: gitarzysta Marcin Dylla, saksofonista Paweł Gusnar, skrzypek Jakub Jakowicz i wiolonczelista Tomasz Strahl.

46463896 354664948440523 8359278793617047552 n- Sam fakt, że ci czterej soliści spotkali się tutaj na jednej płycie, to już czyni z tej płyty wielkie wydarzenie - mówi Jan Miłosz Zarzycki - Dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Dzieła, które możemy usłyszeć w albumie "Polish Contemporary Concertos" zostały nagrane na płytę CD po raz pierwszy.

- Nikt tego nie zdążył jeszcze przed nami wydać. Jesteśmy pierwsi - komentuje Jan Miłosz Zarzycki

Płyta ma być wydarzeniem w polskim świecie muzycznym z uwagi na pionierski i nowatorski rys. Album wydano nakładem wydawnictwa DUX Recording Producers, które zapewnia dystrybucję na całym świecie. Jak powiedział nam Jan Miłosz Zarzycki - zdjęcie jednej z poprzednich płyt Filharmonii wydanej przez DUX, kolega wysłał mu z Tokio.

Płyty do Filharmonii dotarły w piątek. Na dniach będą dostępne w sprzedaży. 

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu