dom lomza
niedziela, 18 listopada 2018 15:16

Sześć dekad łomżyńskiej przyjaźni [FOTO]

Napisane przez  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Sześć dekad łomżyńskiej przyjaźni [FOTO] fot. Józef Babiel
Ponad stu gości odwiedziło w piątkowe popołudnie restaurację Amadeus w Łomży, by uczcić 60. urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Nie zawiedli biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski, posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, marszałek Stefan Krajewski, przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek, zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, szefowie instytucji kulturalnych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych… W ciepłej, przyjacielskiej atmosferze wspominano twórców Towarzystwa.

Obecny prezes Zarządu Głównego TPZŁ Zygmunt Zdanowicz odczytał list od swojego poprzednika i jedynego już dziś żyjącego współzałożyciela Towarzystwa, mec. Jana Kisiela z Warszawy, który napisał m.in. „Szczęść Boże Towarzystwu i wszystkim członkom”. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowano na ekranie willę Edwarda Ciborowskiego przy ul. Prezydenckiej w Warszawie, gdzie 11 listopada, w 40. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę odbyło się zebranie założycielskie TPZŁ. Oddano hołd wszystkim, którzy po latach społecznej pracy na rzecz Małej Ojczyzny odeszli do wieczności. Podczas spotkania godność Honorowego członkostwa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej odebrał szczególnie zasłużony dla niego Jan Cwalina.

W ciągu 60 lat, godność tę nadano 63 osobom z całego kraju. Prezes Zarządu Głównego TPZŁ został udekorowany Honorową Odznaką „Za zasługi dla woj. podlaskiego”, co spotkało się z ogromnym aplauzem uczestników spotkania. Jednym z głównych elementów jubileuszowego spotkania była promocja 14. już tomu rocznika „Ziemia Łomżyńska”. Zawartość wydania na blisko 600. stronach omówił jego redaktor, Wawrzyniec Kłosiński. W ciągu ostatnich 20 lat ukazało się dziewięć edycji tego rocznika – w sumie ponad 4,5 tysiąca stron w druku i kilkaset zdjęć. Rocznik 14. zawiera siedem rozdziałów, w tym tradycyjne - „Kronika łomżyńska” - prawie 100 stron najważniejszych wydarzeń na Ziemi Łomżyńskiej z ostatnich dwóch lat, „Tu i teraz”, „Przeszłość”, „Stąd ich ród”, „W mieście, co było mi rajem” i poetycki „Załomżenie” oraz nowe - „Donata Godlewska” prezentujący biogramy „Księżnej Łomżyńskiej” i „600 lecie miejskości Łomży” z bogatym aneksem fotograficznym. Bardzo wysoko ocenił zawartość kolejnych roczników konsultant historyczny, prof. Adam Czesław Dobroński, podkreślając swoisty ewenement, jakim jest całkowicie społeczne zaangażowanie autorów publikowanych w roczniku prac i jego redaktorów.

W podziękowaniu za wieloletnią, również całkowicie społeczną współprace profesora z Towarzystwem, a także z okazji niedawnych urodzin, Towarzystwo nagrodziło prof. Adama Czesława Dobrońskiego okazałym portretem olejnym, namalowanym przez znana łomżyńską artystkę, Teresę Adamowską. Kilkadziesiąt minut trwało głoszenie laudacji na cześć Towarzystwa – Jubilata przez gości i wręczanie prezentów okolicznościowych. Dominowały nieśmiertelne grawertony, ale były też książki i listy gratulacyjne. Poseł Bernadeta Krynicka przekazała flagę Polski od premiera Mateusza Morawieckiego wraz z okolicznościowym listem. Na zakończenie wieczoru goście spotkali się przy stole oraz przy torcie urodzinowym ufundowanym przez Prezydenta Łomży.

tekst: Wawrzyciec Kłosiński, foto Józef Babiel

Galeria zdjęć

47 komentarzy

  • Odpowiedz Byli radni niedziela, 18 listopada 2018 15:27 Umieszczone przez: Byli radni

    Liczymy, że Pan Kołakowski przestanie być szefem PiS w Łomży. Pan Poseł ma tak dużą opozycję, że już czas na zmiany.

  • Odpowiedz Jacek L niedziela, 18 listopada 2018 15:44 Umieszczone przez: Jacek L

    Dobrze, że piszesz w imieniu radnych przynajmniej wiadomo, że utrata koryta boli.

  • Odpowiedz Ja na Pana Lecha już nie głosuję są inni w PiS niedziela, 18 listopada 2018 15:50 Umieszczone przez: Ja na Pana Lecha już nie głosuję są inni w PiS

    Kołakowski ma niewielkie szanse z Krynicką w Łomży, może w terenie coś ugra ale tam większość wójtów jest za Benią. Lechu dzieli ale już nie rządzi. Jego czas minął.

  • Odpowiedz tudemon niedziela, 18 listopada 2018 16:18 Umieszczone przez: tudemon

    Podziękować trzeba i tyle! Na pani poseł to nawet oko idzie zawiesić

  • Odpowiedz ciekawy niedziela, 18 listopada 2018 16:19 Umieszczone przez: ciekawy

    Prezydenta nie ma a Krynicka jest.

  • Odpowiedz Lechu daj sobie spokój z polityką. Odpocznij. niedziela, 18 listopada 2018 16:25 Umieszczone przez: Lechu daj sobie spokój z polityką. Odpocznij.

    Dajcie spokój z Kołakowskim, facet tak się starał, dwa razy przegrał wybory prezydenckie, teraz tak wsparł Panią Muzyk że ledwo do II tury weszła. Chłop jest już wyczerpany politycznie. Kto go wspiera z łomżyńskiego PiSu? Białystok na niego nie stawia, Suwałki też nie, czas żeby Pani Muzyk i Krynicka powalczyły o wygraną. Pan Poseł nie ma już tych sił co kiedyś.

  • Odpowiedz Kto ma grabie? Dać Lechowi!! niedziela, 18 listopada 2018 16:27 Umieszczone przez: Kto ma grabie? Dać Lechowi!!

    Powołać w Łomży spółkę ogrodniczą i powołać Lecha!!! Dać mu grabie to może po sobie posprząta bo taki bałagan w PiS zrobił że gorzej być nie może.

  • Odpowiedz Lech na Łokery!!! niedziela, 18 listopada 2018 16:31 Umieszczone przez: Lech na Łokery!!!

    Ja mam lepszy pomysł, Lech na szefa od Łokerów. Facet teraz będzie specem od jazdy na rowerze. Żebym nie zapomniał na Łokery zainstalować blokadę do 50km/h co bym nam Lechu za szybko nie pracował po mieście.

  • Odpowiedz Krynika na Szefa PiS w Łomży niedziela, 18 listopada 2018 16:36 Umieszczone przez: Krynika na Szefa PiS w Łomży

    Lech powinien honorowo zrezygnować po przegranej Muzyk w Łomży. Był Szefem Sztabu, wynik w II turze gorszy niż w I. Totalna kompromitacja. Czas na nową Szefową PiS w Łomży.

  • Odpowiedz Lech Midas niedziela, 18 listopada 2018 16:39 Umieszczone przez: Lech Midas

    Lech ma takie szczęście, że nawet kupon z 6stką by zgubił. Szkoda gadać, jego poparcie to pewna wygrana...

  • Odpowiedz kame niedziela, 18 listopada 2018 16:41 Umieszczone przez: kame

    A kontakt operacyjny "Pióro" to który?

  • Odpowiedz Speed niedziela, 18 listopada 2018 17:01 Umieszczone przez: Speed

    Jak zwykle segregacja... zabawa 102,niema końca..och ,nie wygląda to dobrze..Kto ma grabie ..Lech to jest gość..

  • Odpowiedz Kkkkkkkkk niedziela, 18 listopada 2018 17:29 Umieszczone przez: Kkkkkkkkk

    Krynicka nawet wypowiedzieć się nie potrafi publicznie,wstyd Lomzy przynosi!!!!

  • Odpowiedz Kkkkkkkkk niedziela, 18 listopada 2018 17:29 Umieszczone przez: Kkkkkkkkk

    Krynicka nawet wypowiedzieć się nie potrafi publicznie,wstyd Lomzy przynosi!!!!

  • Odpowiedz Kkkkkkkkk niedziela, 18 listopada 2018 17:29 Umieszczone przez: Kkkkkkkkk

    Krynicka nawet wypowiedzieć się nie potrafi publicznie,wstyd Lomzy przynosi!!!!

  • Odpowiedz Kkkkkkkkk niedziela, 18 listopada 2018 17:29 Umieszczone przez: Kkkkkkkkk

    Krynicka nawet wypowiedzieć się nie potrafi publicznie,wstyd Lomzy przynosi!!!!

  • Odpowiedz Kkkkkkkkk niedziela, 18 listopada 2018 17:29 Umieszczone przez: Kkkkkkkkk

    Krynicka nawet wypowiedzieć się nie potrafi publicznie,wstyd Lomzy przynosi!!!!

  • Odpowiedz 10 PRZYKAZAŃ ... a ZŁODZIEJE i MORDERCY niedziela, 18 listopada 2018 17:39 Umieszczone przez: 10 PRZYKAZAŃ ... a ZŁODZIEJE i MORDERCY

    WSTYD i HAŃBA Tajny Współpracownik SB Adam Dobroński nagrodzony w Łomży !

    w/w "towarzystwo" powinno zmienić nazwę na " towarzystwo wzajemnej adoracji i byłych Tajnych Współpracowników SB "- Dobroński zarejestrowany jako TW Gustaw ,nawet sam podawał na listach wyborczych - SB została uznana za wrogą organizację przestępczą działająca przeciw Polsce ! ,: WSTYD I HAŃBA ! to po 1 !

    po 2 - prezydencie Chrzanowski puknij się w czoło refleksyjnie finansując rauty dla byłych TW z SB, jaką piszesz KARTĘ HISTORII ! ! .. czy ZADŁUŻONA Łomża po to bierze kolejne DŁUGI żeby opłacać rauty takim " towarzystwom" , zamiast np stypendia naukowe dla Dzieci ! ... i czy w/w " towarzystwo" to takie antyspołeczne jednostki że nawet za swoje wystawne rauty "wystawiają rachunki" do płacenia Mieszkańcom Łomży ? ! ... WSTYD I HAŃBA !

    po 3 - co to za "towarzystwo" niewiedzące że Łomża to Mazowsze ! ... WSTYD i HAŃBA !

    po 4 - co to za "towarzystwo" które nie wie że Łomża ma 1000 lat co jest wyżej rangą i "świętuje" niższe 600 lat "miejskości " aby nie wykazywać naszej WYŻSZOŚCI ! ... WSTYD i HAŃBA

    WSTYD i HAŃBA !

  • Odpowiedz galileo niedziela, 18 listopada 2018 17:42 Umieszczone przez: galileo

    A kontakt operacyjny "Pióro" to który?

  • Odpowiedz LA Kołakowski do wymiany. niedziela, 18 listopada 2018 17:45 Umieszczone przez: LA Kołakowski do wymiany.

    Dotkliwa porażka Muzyk w Łomży obarcza posła Lecha Antoniego Kołakowskiego. Kampania była prowadzona słabo do tego bardzo słabe listy Pis do rady. Obstawione "Jedynki" swoimi ludźmi. Spuszczenie na listach takich radnych jak: Rabczyńska, Zwierzyński, Śleszyński. Postawienie na listach osób, które wcześniej startowały z PO, PSL. Pan poseł odpowiadał za listy. Z 11 radnych Pis ma 8. Utrata poparcia jest duża. Ktoś za to odpowiada. Pani Muzyk miała kiepskiego doradcę...

  • Odpowiedz Kurp niedziela, 18 listopada 2018 17:50 Umieszczone przez: Kurp

    Jak zwykle doborowe towarzystwo. Nie ma miejsca dla tych, którzy ongiś działali i to solidnie. Był taki facet, nie znam nazwiska, który przez kilka lat organizował i promował konkurs "Strofy znad Narwi". Obecni wielcy działacze zaprzepaścili tę wspaniały pomysł. No cóż nadszedł czas na chwalenie samego siebie, toć to Łomżyniacy z krwi i kości, a im nie podskoczysz. Jestem polonistą i jak czasami czytam te artykuliki w Wiadomościach Łomżyńskich, zastanawiam się, jaką dziennikarską szkołę ukończyli.

  • Odpowiedz ZDRADA ...zdrajcy na SZUBIENICĘ niedziela, 18 listopada 2018 18:19 Umieszczone przez: ZDRADA ...zdrajcy na SZUBIENICĘ

    czy to już koniec Świata ? :

    posłowie ... władze samorządowe ... biskupi nagradzają Tajnego Współpracownika Służb Bezpieczeństwa Adama Dobrońskiego !

    a ciemny Lud idzie za biskupami jak barany do rzeżni !

  • Odpowiedz Pafnucy niedziela, 18 listopada 2018 18:39 Umieszczone przez: Pafnucy

    Kocham moje miasto i bym podziałał w TPZŁ, ale jak patrzę, kto bywa spijać śmietankę i widzę klechów, tego karierowicza z ZSL, Benię, kmiota itp. to odbijam.

  • Odpowiedz laki luk niedziela, 18 listopada 2018 20:38 Umieszczone przez: laki luk

    Tylko Krynicka na szefa struktur się nadaje. Co do Piorunka i Krajewskiego to są zwykli radni sejmiku chyba, że mylomza przeoczyła wyboru tak zajęta była Chrzanowskim.

  • Odpowiedz A gdzie jest Agnieszka Muzyk ??? niedziela, 18 listopada 2018 20:59 Umieszczone przez: A gdzie jest Agnieszka Muzyk ???

    Jeszcze niedawno miała tyle pomysłów i planów na Łomżę, tak kochała wszystko co łomżyńskie.
    I gdzie ona jest teraz.
    Widać teraz, jakie miała koryciarskie intencje.

  • Odpowiedz siara niedziela, 18 listopada 2018 21:04 Umieszczone przez: siara

    Kolejka do darmowego torta a ten z PO POCHODZACY Z lOMZY to 3 talerze ma zamiar zaladowac.Zenada darmozjady przy korycie

  • Odpowiedz Ika niedziela, 18 listopada 2018 23:25 Umieszczone przez: Ika

    Dlaczego zazdrościcie i wyzywacie? Waszego nie jędzą tylko swoje i za swoje. Rzeczywiście żenada i hańba jak ktoś tego nie rozumie. Proponuję założyć koło własnej adoracji, można również zasilić lokalne TPZŁ jak Łomżyńskie nie odpowiada. Zastanówcie się, warto popracować społeczne. Ja podziwiam tych ludzi.

  • Odpowiedz ŁAPÓWKARZ ... biorę ile dają ... i żrę ile dają niedziela, 18 listopada 2018 23:53 Umieszczone przez: ŁAPÓWKARZ ... biorę ile dają ... i żrę ile dają

    do Ika ... czytaj wyżej : " Na zakończenie wieczoru goście spotkali się przy stole oraz przy torcie urodzinowym ufundowanym przez Prezydenta Łomży."

    Ika polecam najbliższego psychiatrę może pomoże , no chyba że masz zakodowane geny SB ?

  • Odpowiedz Słowianka poniedziałek, 19 listopada 2018 09:16 Umieszczone przez: Słowianka

    czy w/w biesiadnicy nagradzający Tajnego Współpracownika S.B. to "wzorzec" PATOLOGI i ANTY Polskich postaw ?

  • Odpowiedz z Mr.Jeuzsem w Ks.Jezusa dającego fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim poniedziałek, 19 listopada 2018 09:46 Umieszczone przez: z Mr.Jeuzsem w Ks.Jezusa dającego fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim

    @ 10 PRZYKAZAŃ ... a ZŁODZIEJE i M O R D E R C Y

    ks.zKvrwySynów na świecie nie brakuje a w Łomży to jest nawet ich matecznik

    no ale sokoro JPII okazał się TW diabła to co się dziwić że Świnie z Łomży mają awans społeczny jak ks.pedofil przy katedrze za ks.Paetza dostąpiwszy tytułu kanonika kapituły katedralnej za Ks.Stepnowskiego jeszcze AD 2017 ten sam ks.pedofil został kapelanem jego świątobliwości ...

    TAKA cudzołożna PRO KREACJA z pokolenie na pokolenie współżyjący ze złyduchem

    zapewne było to staraniem ks.Honorowych Obywateli Łomży między innymi 'TW Staszka' duszpasterza tej krypto mafijnej rodziny który idąc śladami Ks.Michalika wychowanego przy tym ks.diabelskim mateczniku ks.skurwysynów problem ks.pedofilii upatrywał tak że go nie widział w sprawcach ale w ofiarach

    ps

    nasi ojcowie ... duchowni i nasze matki ... im wierne Bogu Ojcu niewierne przez co Matka Kościół przestaje być święta staje się 'jaskinią' (macicą) ks.zbójców na obraz(a) i p o d o b i e ń s t w o... gwałcicieli życia bożego na ziemi tej ziemi łomżyńskiej też nie tylko w Ewangelii

  • Odpowiedz który to poniedziałek, 19 listopada 2018 09:47 Umieszczone przez: który to

    A kontakt operacyjny "Pióro" to który?

  • Odpowiedz z Mr.Jezusem w Ks.Jeuzsea dającego fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim poniedziałek, 19 listopada 2018 10:03 Umieszczone przez: z Mr.Jezusem w Ks.Jeuzsea dającego fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim

    uczeni w piśmie arcy kapłani - kanonicy t_uczeni w prawie Janem Pawłem drugim umocnieni przy konstytucji jego świątobliwości "DOBREGO" "PASTERZA" 'poprawcie mnie jak się mylę'

    Ps

    ks.Zbójnicy "Idźcie i głoście" co złego to my przepraszamy i prosimy o miłosierdzie i oby wasze "głoszenie" nie było pustym gadaniem ...

    "I JESZCZE" było uczciwym nawróceniem złóżcie 'ofiarę' ... z tego co wam zbywa takie zadość uczynienie bliźnim wykonajcie zamiast płoty sobie rewitalizować ...


    ... rozbierzcie płoty Chrystusowi

  • Odpowiedz Wstąp do ORMO...i miej poniedziałek, 19 listopada 2018 11:16 Umieszczone przez: Wstąp do ORMO...i miej "pióro"

    wystarczy wejść na inwentarz IPN i poszukać informacji na temat redaktora Wawrzyńca.

  • Odpowiedz Kmiot poniedziałek, 19 listopada 2018 11:45 Umieszczone przez: Kmiot

    Benka to na miotle niech siada i odleci

  • Odpowiedz !!!!!! poniedziałek, 19 listopada 2018 11:47 Umieszczone przez: !!!!!!

    Dość czarownic w Łomży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Dość czarownic w Łomży !!!!!!!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz Marcin Robak poniedziałek, 19 listopada 2018 13:09 Umieszczone przez: Marcin Robak

    PANI KRYNICKA - super babka . Strzela cięte riposty. Konkret kobieta a nie włazo---dupy aksamitnych .

  • Odpowiedz podatnik poniedziałek, 19 listopada 2018 13:16 Umieszczone przez: podatnik

    TW , SB i wszyscy wspierający powinni być pozbawienie natychmiastowo funkcji i usunięci z urzędów publicznych i samorządowych !

    zdrajcom infamia na wieki !

  • Odpowiedz ... poniedziałek, 19 listopada 2018 13:30 Umieszczone przez: ...

    @ 10 PRZYKAZAŃ ... a ZŁODZIEJE i M O R D E R C Y

    nie miałbym ruchu oporu ks.Honorowych Obywateli Łomży zarazem ks.Honorowych Członków tego towarzystwa szukających własnej chwały zaliczyć do m o r d e r c ó w gdyż oni bez oporu śpiewają ... "to nie gwoździe cię przybiły lecz mój grzech choć tak dawno to się stało widziałeś mnie..." i dalej robi swoje trwając w grzechu przeciw Duchowi bożemu ..


    ... a to taki grzech śmiertelny w jakom to towarzystwo tuczy się na potęgę pomimo że w Ewangelii jest napisane "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który..."

    ... jest ks.biskupem tego K U R E S T W A w jakim ABORCJA (słowa) jest na porządku dziennym przez co słowo (boże) nie może stać się ciałem w pełni dorozwiniętym ...


    by tym ks.KUNKTATOROM bożego ładu na ziemi tej ziemi komżyńskiej żyło się lepiej Bogu na "Chwałę" Ludowi na "ratunek"

  • Odpowiedz z Mr.Jezusem w Ks.Jezusa dających fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim poniedziałek, 19 listopada 2018 13:34 Umieszczone przez: z Mr.Jezusem w Ks.Jezusa dających fałszywe świadectwo przeciw Bogu i Bliźnim

    @ podatnik

    Łomża semper fidei ... niestety Ojcu którego Mr.Jezus w Ewangelii nazywa diabłem

  • Odpowiedz ... poniedziałek, 19 listopada 2018 13:38 Umieszczone przez: ...

    @ podatnik

    JPII miał okazję wypowiedzieć się dlaczego doszło do rewolucji i dlaczego religia białych spowodowała to że dywizje papieża zaliczono do wyklętych

  • Odpowiedz ... poniedziałek, 19 listopada 2018 13:44 Umieszczone przez: ...

    @ podatnik

    JPII miał okazję by jego "Matka" "Kościół" uderzyła się w piersi uderzając w piersi ks.Ojców jednak nie uczynił tego i "Matka" "Kościół" biła w piersi komuchów feministki a nawet dzieci molestujące tych ks.zKvrwySynów mających Diabła za Ojca nader często narzekających na ataki na Kościół "swój" jakby on był ich (?) i niczyj więcej

  • Odpowiedz Never piss poniedziałek, 19 listopada 2018 14:25 Umieszczone przez: Never piss

    Wszyscy zachwycający się panią poseł tak samo zachwycali się wcześniej panem posłem i im podobnym działaczom partyjnym zwanymi dzisiaj dojną podła zmiana. Macie ten sam poziom pod każdym względem co to chyba tylko z braku innego słowa poziomem się nazywa.

  • Odpowiedz prześladowana przez TW i SB poniedziałek, 19 listopada 2018 21:55 Umieszczone przez: prześladowana przez TW i SB

    biesiadnikom balującym z TW z SB życzę aby udławili się tym tortem , a kto się nie udławi to żeby spadł że schodów i roztrzaskał czaszkę

  • Odpowiedz Wawrzyniec wtorek, 20 listopada 2018 16:21 Umieszczone przez: Wawrzyniec

    Wszystkim, którzy nadal udają, że nie wiedzą, że KO "Pióro" został zwerbowany podstępnie i bez jego wiedzy i bez jakiejkolwiek jego aktywności, uprzejmie wyjaśniam, że w przypadku kolejnych wpisów podejmę kroki przewidziane prawem. IPN w Białymstoku prowadził śledztwo (z mojego wniosku) sygnatura S 28/09/Zk - cytuję - "w sprawie zbrodni komunistycznej polegającej na poświadczeniu nieprawdy w okresie od 1985 r. do 1989 r. przez funkcjonariuszy SB WUSW w Łomży poprzez fikcyjne pisemne zarejestrowanie Wawrzyńca Kłosińskiego jako kontaktu operacyjnego "Pióro" i sporządzanie notatek w formie pisemnej z rozmów z pokrzywdzonym, tj. o przestępstwo z art. 231 par. 1 kk w zw. z art. 1 ustawy z dn. 18.12.1998 r. W materiałach z tego śledztwa obaj funkcjonariusze zaprzeczyli mojej współpracy z SB, a sporządzane przez nich fałszywe notatki miały świadczyć jedynie o ich zawodowej aktywności. Śledztwo zostało umorzone m.in. dlatego, że ponieważ przestępstwo popełnione przez esbeków zagrożone było karą 5 lat pozbawienia wolności zostało umorzone na podstawie uchwały z dnia 25 maja 2010 r. o sygn. akt I KZP 5/10 Sąd Najwyższy - Izba Karna z powodu przedawnienia. Dlatego - co oczywiste - nie mogę pozostawić tych bezpodstawnych ataków bez reakcji.

  • Odpowiedz Wawrzyniec wtorek, 20 listopada 2018 16:24 Umieszczone przez: Wawrzyniec

    Pisały zresztą o tym obszernie "Wiadomości Łomżyńskie" nr 9.

  • Odpowiedz prześladowana przez TW i SB wtorek, 20 listopada 2018 20:48 Umieszczone przez: prześladowana przez TW i SB

    @ Wawrzyniec jeśli to Ty, to :


    nawet na Ciebie nie splunę żeby swojej śliny nie zbezcześcić kontaktem osobistym z SB który jak widać na zdjęciach masz osobiście z Adamem Dobrońskim poprzez byłego T W Gustawa Adama Dobroński z grona TW ze Zbrodniczą Służbą Bezpieczeństwa ...

    .. Ty jako widoczny na zdjęciach PIEWCA "panteonów" na cześć WROGA Narodu Polskiego Adama Dobrońskiego byłego TW Gustaw nie masz moralnego prawa aby wypowiadać się na temat Ziemi Łomżyńskiej gdyż sam siebie pozbawiłeś prawa wychwalając Adama Dobrońskiego byłego TW Gustaw ze Zbrodniczej Służby Bezpieczeństwa wrogów Narodu Polskiego , tak jak i w/w " towarzystwo" !

    TW to SB ,ktoś kto wychwala personalia nawet byłego Tajnego Współpracownika Zbrodniczej Służby Bezpieczeństwa może liczyć tylko na moją pogardę i pogardę Polaków !

    gdzie Toja moralność ?

    gdzie Twoja PRAWDA historyczna ?

    a Ty to gdzie ?


    to Ty jesteś uczestnikiem biesiadnego rautu na którym wychwalany jest Adam Dobroński były TW Gustawa ze Zbrodniczej Służby Bezpieczeństwa ,nie Internauci !

  • Odpowiedz wawrzyniec wtorek, 20 listopada 2018 23:45 Umieszczone przez: wawrzyniec

    zmień lekarza