dom lomza
czwartek, 06 grudnia 2018 10:37

ŻUBROFFKA w Łomży

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ŻUBROFFKA w Łomży zdj. nadesłane
13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROOFKA gości w różnych instytucjach i placówkach w całym regionie. Festiwal zawita także do Łomży. 6 grudnia o godz. 18:00 w II Liceum Ogólnokształcącym, odbędzie się pokaz filmów "Oblicza Patriotyzmu".

brico lomza

13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA trwa od 5 do 9 grudnia 2019 roku.  ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. Festiwal to przede wszystkim filmy, spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty oraz wystawy.

Festiwal gości w 10 miejscowościach w województwie podlaskim, a ŻUBROFFKA zawita także do Łomży. Pokaz filmów Oblicza Patriotyzmu odbędzie się 6 grudnia o godz. 18:00 w II Liceum Ogólnokształcącym. 

Oblicza Patriotyzmu / Faces of Patriotism (96’)

"Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Słowacja, Czechy, Austria, Węgry, Serbia, Chorwacja, Rumunia. Kraje te, podobnie jak Polska, obchodzą w tym roku setną rocznicę niepodległości. Każdy z nich niesie ze sobą bagaż trudnej historii oraz mierzy się z różnymi problemami wewnętrznymi i politycznymi. Ile krajów, ilu obywateli – tyle wizji patriotyzmu, historii i przyszłości. W programie zebraliśmy filmy, pokazujące wycinki tych wizji, często z przymrużeniem oka. Z jednej strony mamy dokument o konkursie na postawę patriotyczną w Aleksandrowie Kujawskim, a z drugiej – dokument o młodym przywódcy ruchu nacjonalistycznego na Ukrainie. Poznajemy historię kibiców sławnego czeskiego hokeisty, który zapoczątkowuje ruch polityczny, a w kolejnym filmie – historię rewolucji 1989 roku w małym miasteczku w rumuńskich Karpatach. Jest tu animacja o historii Łotwy i film pokazujący podobieństwo współczesnych uchodźców z uchodźcami politycznymi za czasów komuny, wideoesej o „austriackości” i animacja o konformizmie za czasów komuny. Program traktujemy pół żartem, pół serio, ponieważ uważamy, że czasem warto spojrzeć na siebie i swój naród z pewnego dystansu."

Organizatorem wydarzenia jest Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG". Współorganizatorzy: Fundacja Leonardo / II Liceum Ogólnokształcące w Łomży.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu