Milomlyn-webbaner750x100-Wczasy mylomza
Łomża
czwartek, 27 kwietnia 2017 19:10

Policja debatuje ze społeczeństwem [FOTO i VIDEO]

Napisane przez mano / KMP w Łomży
Łomżyńska policja na czele z jej komendantem kom. Markiem Sienkiewiczem, rozpoczęła dziś cykl debat społecznych, które organizowane będą pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata inaugurująca odbyła się dziś w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży i miała na celu diagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
czwartek, 27 kwietnia 2017 14:17

Sześć ofert na budowę sali sportowej przy SP7

Napisał gak
Sześć ofert wpłynęło na drugi przetarg na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży. Tym razem, podobnie jak w pierwszym przetargu, unieważnionym z powodu zbyt wysokich ofert, wszystkie przekraczają założone przez Miasto środki, jednak najtańsza oferta jest stosunkowo bliska określonego przez urząd pułapu.
czwartek, 27 kwietnia 2017 13:31

[NA ŻYWO] MOTOSERCE: konferencja prasowa

Napisał gak
Punktualnie o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej łomżyńskiego ratusza rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona organizacji tegorocznego "MOTOSERCA". "MOTOSERCE" już w sobotę 6 maja zorganizowane zostanie na Starym Rynku, a o przygotowanych atrakcjach i celu imprezy opowiedzą organizatorzy.
Majka Jeżowska wystąpi w sobotę 29 kwietnia na Starym Rynku w Łomży podczas koncertu finałowego, który będzie wydarzeniem kończącym tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszym mieście.  Impreza rozpocznie się o godzinie 15.30.
czwartek, 27 kwietnia 2017 12:58

Dzień Otwarty w "Budowlance" [FOTO]

Napisane przez mat. nadesłany
26 kwietnia 2017 r. w ZSTiO Nr 4 w Łomży zorganizowano Dzień Otwarty. Celem przedsięwzięcia była prezentacja bogatego dorobku szkoły oraz przybliżenie gimnazjalistom aktualnej oferty edukacyjnej, zasad funkcjonowania placówki, jej infrastruktury oraz planów na kolejny rok szkolny.
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:45

Dodatkowe utrudnienia na łomżyńskich ulicach

Napisał gak
Zakrojone na szeroką skalę remonty miejskich ulic powodują poważne utrudnienia dla kierowców, którzy poruszają się po Łomży. Teraz niektórzy mogą natrafić na kolejne, dodatkowe utrudnienia, spowodowane mniejszymi naprawami prowadzonymi przez ekipy MPGKiM. Miejska firma poinformowała o trzech takich miejscach.
czwartek, 27 kwietnia 2017 07:52

Radna Ewa Chludzińska wydała książkę [VIDEO]

Napisał gak
W latach 2000-2001 oraz w roku 2010 obecna radna Ewa Chludzińska prowadziła badania na temat odbioru reklamy telewizyjnej przez mieszkańców Łomży. Wyniki tych badań zebrała i postanowiła zaprezentować w swojej książce, której tytuł brzmi właśnie "Świat reklamy telewizyjnej". Już wkrótce odbędzie się spotkanie promujące książkę Ewy Chludzińskiej.
czwartek, 27 kwietnia 2017 07:09

Majówka z MOSiR w Łomży [VIDEO]

Napisał gak
Zbliża się długi weekend, zwany majowym, choć w tym roku będzie on raczej kwietniowo-majowy. Na te dni Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców Łomży długą listę atrakcji. Najpierw otwarty zostanie na nowy sezon port Łomża, a zaraz po tym szykuje się niezła zabawa na Orliku.
środa, 26 kwietnia 2017 18:13

Trzy dęby na 25-lecie szkoły [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mg
- W tym roku obchodzimy 25-lecie istnienia szkoły więc pomyśleliśmy, że posadzenie nowych dębów  będzie zbiegało się z tą uroczystością - mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II LO w Łomży. Dziś o 14.00 przy budynku szkoły zasadzone zostały trzy szlachetne drzewa. Czynny udział w całym przedsięwzięciu wzięły władze placówki, jej uczniowie oraz prezydent Mariusz Chrzanowski.
Dla około 70 sześciolatków z miejskich przedszkoli nr 14 i 15 zabrakło miejsca w tych placówkach. Rodzice, którzy dowiedzieli sie o tym dopiero dzisiaj rano, wzburzeni pojawili się u naczelnika Wydziału Oświaty.
środa, 26 kwietnia 2017 13:41

Kolejny mercedes przewoził kontrabandę

Napisał gak
Niedawno łomżyńscy policjanci znaleźli w samochodzie marki mercedes blisko cztery tysiące paczek papierosów z przemytu. Wczoraj w nocy pełniący w Łomży służbę policjanci z Białegostoku zatrzymali kolejnego mercedesa przewożącego kontrabandę. Jego 34-letni kierowca usłyszał już zarzut i odpowie przed sądem.
środa, 26 kwietnia 2017 13:18

Rodzina repatriantów z Kazachstanu zamieszka w Łomży

Napisał gak
Jedna rodzina polskich repatriantów z Kazachstanu zostanie zaproszona do osiedlenia się w Łomży. Prezydent podjął decyzję o przeznaczeniu jednego mieszkania w nowym bloku komunalnym przy ul. Kamiennej dla takiej rodziny.
środa, 26 kwietnia 2017 12:03

Polityczne tsunami przeszło nad Radą Miejską Łomży!

Napisał gak
Prawdziwe tsunami przeszło dziś nad Radą Miejską Łomży i wywróciło do góry nogami cały dotychczasowy układ sił, zależności i powiązań. Zaczęło sie od wniosku przewodniczącego klubu radnych PiS Janusza Mieczkowskiego i informacji o powiększeniu składu tego klubu do 11 osób. Wkrótce okazało się, że nowa koalicja liczy 14 radnych.
środa, 26 kwietnia 2017 09:57

Zmiany uchwalone - dukaty zostaną wybite

Napisał gak
Rada Miejska Łomży podjęła uchwałę o wprowadzeniu zmian w budżecie Miasta na 2017 rok. Jednym z elementów pakietu zmian było zwiększenie planowanej dotacji podmiotowej dla Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych o kwotę 205 000 zł z przeznaczeniem na wybicie pamiątkowych dukatów z okazji 600-lecia Łomży.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 392

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback