vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
Łomża
sobota, 18 listopada 2017 14:03

Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera

Napisane przez mano
Rusza akcja “Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera”. Jej organizatorzy zbieraj produkty, które znajdą się w świątecznych paczkach dla kombatantów wojennych. W Łomży punkt zbiórki jest zlokalizowany w Domu Parafialnym przy Kościele św. Andrzeja Boboli. Codziennie w godz. 17:00 - 19:00 dyżury pełni Jednostka Strzelecka 1012 Łomża.
piątek, 17 listopada 2017 19:34

Wypadek z ul. Zawadzkiej. Dziecko w szpitalu [FOTO]

Napisane przez mano
Dziś po godzinie 17. na ul. Zawadzkiej doszło do zderzenia trzech aut. Kolizja miała miejsce na wysokości Parku Jana Pawła II, przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia 10-letnie dziecko trafiło do szpitala.
Nawet 110 nowym miejsc parkingowych przybędzie w ścisłym centrum miasta przy ul. Giełczyńskiej. Ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej uprzątnęły już zaniedbany teren na tyłach istniejącego parkingu, a teraz rozpoczynają układanie odzyskanych z przebudowanych ulic betonowych płyt.
piątek, 17 listopada 2017 12:44

Żądał od portalu 120 tys. złotych

Napisane przez mano
Z żądaniami wobec właściciela portalu MyLomza.pl wystąpił Daniel O., którego postępowanie wobec sąsiadów zostało przez nas opisane w artykule, którego ważnym elementem było amatorskie nagranie wideo przekazane przez dręczonych ludzi. Sprawa o odszkodowanie  trafiła do Sądu Okręgowego w Łomży.
piątek, 17 listopada 2017 12:35

W świecie sztucznej inteligencji [AUDIO]

Napisane przez mat. nadesłany
- Za dwadzieścia lat większość z Was nie będzie pracować w tych zawodach, które są obecnie – mówił studentom PWSIiP w Łomży dr inż. Roman Krzanowski specjalista z zakresu filozofii informatyki z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
piątek, 17 listopada 2017 12:11

Vademecum rynków zagranicznych – Litwa

Napisane przez materiał promocyjny
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Parkiem Przemysłowym Łomża Sp. z o.o. organizują 23 listopada 2017r. o godz. 11.00 Vademecum rynków zagranicznych – Litwa, które jest skierowane do wszystkich przedsiębiorców chcących prowadzić działalność na tym rynku, inwestować oraz rozwijać swoje przedsiębiorstwa we współpracy biznesowej z przedsiębiorcami litewskimi. Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości współpracy biznesowej z rynkiem litewskim. Przedstawiona zostanie specyfika prowadzenia biznesu na Litwie, uwarunkowania prawne, ekonomiczne, możliwości inwestowania oraz „kultura” prowadzenia biznesu.
piątek, 17 listopada 2017 11:36

Finał projektu WETA stawia VETO dopalaczom [FOTO]

Napisane przez oprac. gak
Ponad dwa miesiące trwał realizowany w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży projekt zatytułowany „WETA stawia VETO dopalaczom". 16 listopada 2017 roku ogłoszony został w WECIE Dniem Profilaktyki, a społeczność szkoły uczestniczyła w podsumowaniu projektu.
Urząd Miejski opublikował raport z konsultacji społecznych przeprowadzonych w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Łomży dla terenów południowo - wschodniej części miasta. Większość pomysłów okazała się zgodna z założeniami Miasta, ale było też kilka dość niespodziewanych.
czwartek, 16 listopada 2017 18:21

Zespoły PiS przygotowują się do wyborów

Napisane przez mano
Szykując się do przyszłorocznych wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość powołało w całym kraju Wojewódzkie Zespoły Samorządowe. Do 30 listopada mają one wyłonić kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych do sejmików województw, rad powiatów, miast i gmin. Nie mniej ważne będzie także przygotowanie programów wyborczych. 
czwartek, 16 listopada 2017 14:28

Nowi studenci WSA ruszają po szwedzką przygodę

Napisał gak
Rejs statkiem do Karlskrony z licznymi atrakcjami na pokładzie, a po zejściu na ląd zwiedzanie szwedzkiego miasta. Tradycyjnie już nowi studenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu rozpoczynają naukę od wyjazdu integracyjnego. Dziś prawie 100 nowych żaków wyrusza po szwedzką przygodę.
czwartek, 16 listopada 2017 10:55

Wygraj występ podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

Napisane przez oprac. gak
Masz talent muzyczny i chcesz wystąpić podczas tej samej imprezy co Cleo? Jest na to szansa! Prezydent Łomży ogłosił konkurs muzyczny, adresowany do osób pełnoletnich z naszego miasta, którego główną nagrodą jest 45-minutowy występ podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej oraz honorarium w wysokości 2 tysięcy zł. Gwiazdą wieczoru podczas tego wydarzenia będzie piosenkarka Cleo.
Niemal dwukrotnie większy deficyt niż w roku 2017 zakłada przedstawiony przez prezydenta Łomży projekt budżetu miasta na 2018 rok. Wyniesie on ponad 28,7 mln złotych i w całości zostanie pokryty kredytami długoterminowymi. Jak tłumaczy prezydent Mariusz Chrzanowski, środki te przeznaczone będą głównie na kolejne inwestycje drogowe.
czwartek, 16 listopada 2017 09:58

Zaproszenie na Dzień Otwarty w Onkologii [VIDEO]

Napisał gak
Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży ze Szpitalem Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zaprasza w najbliższą sobotę na Dzień Otwarty w Onkologii. Akcja skierowana jest do pań, które nie są pacjentkami Poradni Onkologicznej i nie wykonywały badań profilaktycznych.
czwartek, 16 listopada 2017 07:07

Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości [VIDEO i FOTO]

Napisał gak
W Parku Przemysłowym Łomża trwa od poniedziałku cykl konferencji pod wspólną nazwą Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Codzienne spotkania skierowane są z jednej strony do przedsiębiorców, a z drugiej do młodzieży z łomżyńskich szkół średnich oraz studentów, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 423

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu