wigilia2018 dom lomza
Łomża
środa, 12 grudnia 2018 18:06

Potrącenie na przejściu

Napisał mylomza
Do potrącenia doszło tuż przed godz. 17:00 na skrzyżowaniu ul. Władysława Sikorskiego z Szeroką w Łomży. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. IMGW już kilka godzin temu wydał ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu jezdni i chodników.
środa, 12 grudnia 2018 16:07

MPGKiM: Brakoniecki zastąpił Olbrysia

Napisane przez mylomza/UM Lomza
Dariusz Brakoniecki zastąpił Marka Olbrysia na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Wakat powstał po tym, jak Marek Olbryś, zarządzający do tej pory zakładem, został wicemarszałkiem województwa podlaskiego.
środa, 12 grudnia 2018 14:46

Policja zatrzymała "amatora markowych trunków"

Napisał mylomza
Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku, doszło do kilku kradzieży sklepowych na terenie Łomży, w których łupem padał markowy alkohol. Wczoraj policjanci ustalili, a dzisiaj zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec miasta, który odsprzedawał alkohol, aby sobie dorobić. Sklep oszacował swoje straty na ponad 1100 złotych.
środa, 12 grudnia 2018 13:20

ŚDS wciąż bez nowego dyrektora

Napisał mylomza
- W wyniku zakończenia procedury konkursowej na w/w stanowisko nie została wybrana osoba do zatrudnienia, ponieważ kandydaci nie spełnili wymogów formalnych zawartych w ogłoszeniu na stanowisko Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży - informuje prezydent. ŚDS wciąż pozostaje formalnie bez dyrektora.
środa, 12 grudnia 2018 12:06

Spacer ulicą Zjazd będzie bezpieczniejszy [FOTO]

Napisał mylomza
Już niedługo zakończone zostaną prace związane z budową i modernizacją chodników wzdłuż ulicy Zjazd, będącej częścią ruchliwej Drogi Krajowej nr 61. Nowa barierka zabezpieczająca pojawiła się również na skarpie przy II Liceum Ogólnokształcącym.
środa, 12 grudnia 2018 11:57

Lekarz weterynarii z zarzutami

Napisał mylomza
Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo, w ramach którego lekarzowi weterynarii zarzucono pozbawienie życia trzech nowonarodzonych szczeniąt oraz nakłanianie do pozbawienia życia psa poprzez oddanie strzału z broni myśliwskiej.
środa, 12 grudnia 2018 09:05

Jasełka w Przedszkolu nr 5 [FOTO]

Napisał mylomza
Jasełka w Przedszkolu Publicznym nr 5 rozpoczęły się od występu aniołów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dalszy ciąg pozostał bez zmian, wszystko potoczyło się zgodnie z tradycją: zamknięte drzwi, uboga stajenka, odwiedziny pasterzy, królów i dzieci. Podopieczni przedszkola przypomnieli, że w Betlejem narodził się Zbawiciel.
Funkcjonariusze, pracownicy KMP w Łomży oraz uczniowie klas policyjnych z ZSTiO nr 4 przeprowadzili świąteczną akcję na rzecz podopiecznych łomżyńskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. W ramach "Niebieskiej paczki" zebrano pieniądze, za które zakupione zostały upominki dla młodzieży.
wtorek, 11 grudnia 2018 17:48

Wicemarszałek Marek Olbryś

Napisane przez mano
Marek Olbryś został wybrany Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego. Wybór zatwierdzili dziś na sesji radni sejmiku. Oznacza to, że przedstawicielom klubów PiS, KO i PSL udało się dojść do porozumienia i zażegnać niebezpieczeństwo przedterminowych wyborów.
Dzięki akcji pomocy zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży i Fundację Janka Muzykanta, ponad 400 paczek trafi do podopiecznych domów dziecka z miejscowości Dokszyce i Bieholin na Białorusi. - Dzisiaj mogę za radością i uśmiechem powiedzieć, że paczki są już w drodze - mówi inicjatorka zbiórki Małgorzata Frąszczak.
wtorek, 11 grudnia 2018 14:16

Pierwszy dyżur Jana Olszewskiego [VIDEO]

Napisał mylomza
- Całe życie zajmowałem różne kierownicze stanowiska, czy to w organizacjach gospodarczych, czy samorządowych, więc są to sprawy dla mnie bliskie - mówi w rozmowie z naszym portalem przewodniczący Rady Miejskiej w Łomży Jan Olszewski, zapytany jak czuje się na nowym stanowisku. Czy koalicja wszystkich klubów w radzie ma sens? Czy faktycznie zostanie wybrany trzeci wiceprzewodniczący? Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem.
wtorek, 11 grudnia 2018 14:07

Nagrodzona wolontariuszka z PWSIiP

Napisane przez mylomza/Jolanta Święszkowska
Joanna Marczyk, studentka administracji Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, została laureatką tegorocznej edycji regionalnego konkursu Barwy Wolontariatu. Joanna znalazła się w gronie dwudziestu najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa podlaskiego.
wtorek, 11 grudnia 2018 11:47

Sylwester w Łomży bez fajerwerków?

Napisane przez mano
Decyzję o rezygnacji z pokazu sztucznych ogni w Sylwestra podejmuje coraz więcej miast w Polsce. To pokłosie zataczającej coraz szersze kręgi akcji „Nie strzelam w sylwestra” apelującej o powstrzymanie się ze sztucznymi ogniami ze względu na dobro środowiska i zwierząt. List otwarty w sprawie zrezygnowania z pokazu fajerwerków do prezydenta Łomży skierował w imieniu Koła Ziemi Łomżyńskiej Partii Zieloni - dr Tadeusz Nowak.
wtorek, 11 grudnia 2018 08:19

"Biały Orlik" (być może) jeszcze w tym roku

Napisał mylomza
Niedające się naprawić nieszczelności w matach chłodzących uniemożliwiły uruchomienie lodowiska "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej w pierwotnym terminie. Jak informuje Urząd Miejski w Łomży, najlepszym rozwiązaniem jest wynajem systemu chłodniczego, na co miasto przekaże 35 tys. złotych. Jeśli pogoda nie zawiedzie, to z lodowiska będzie można korzystać jeszcze w tym roku.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 497

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu