Lomza baner 4kolory 1000x200px
Łomża
czwartek, 23 marca 2017 08:01

Rozlicz PIT w Galerii VENEDA

Napisał gak
W najbliższy weekend (24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. W województwie podlaskim można będzie rozliczyć się w jednej z trzech galerii handlowych. W akcji uczestniczy łomżyńska Galeria VENEDA.
Aż dziewięć tytułów laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych w roku szkolnym 2016/17 trafiło do Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży. Tylko jedna szkoła w województwie wyrównała to osiągnięcie. Aż cztery z dziewięciu tytułów to z kolei zasługa jednej uczennicy SP10 - Mai Karwowskiej. W województwie podlaskim Maja nie ma sobie równych!
środa, 22 marca 2017 15:26

Miasto walczy z gawronami

Napisał gak
Walka z gawronami i innym dzikim ptactwem bytującym w granicach Łomży przypomina walkę z wiatrakami. Mimo to Miasto podejmuje działania zmierzające do zmniejszenia populacji ptaków na tyle, na ile ma możliwości. Wśród podejmowanych działań było zrzucanie gniazd, których w tym roku usunięto prawie 400 sztuk.
Narastający w Radzie Miejskiej konflikt znalazł dzis ujście w postaci wielkiej kłótni podczas ostatniego punktu porządku obrad - spraw różnych. Zaczęło się od wystąpienia radnego Tadeusza Zaremby, który po kolei dawał odpór stawianym mu we wniosku o odwołanie zarzutom, a zakończył zapowiedzią pozwania radnych do sądu!
Wniosek o odwołanie radnego Tadeusza Zaremby z funkcji przewodniczącego Komisji Finansów i Skarbu Miasta nie trafił do porządku obrad dzisiejszej sesji. Jak to ujął przewodniczący Rady Miejskiej "pozostaje w zawieszeniu". Tym samym radny Zaremba pozostaje przewodniczącym komisji.
GASPOL znika z Łomży. Informacja, która obiegła miasto jednych ucieszyła, innych zmartwiła. Ucieszyli się ci, którzy dostrzegają zagrożenie związane z funkcjonowaniem tego typu firmy. Zmartwili zapewne dotychczasowi pracownicy. To efekt decyzji spółki o likwidacji zakładu w Łomży. Miejsce po GASPOL-u nie pozostanie jednak puste. Powstaną tu nowe miejsca pracy.
Lato z radiem zamiast Gościńca Łomżyńskiego? Tak brzmi propozycja Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, z którą podczas dzisiejszej sesji "zmierzą się" radni. Choć sprawa tak naprawdę wydaje się dość błaha, a z pewnością nie jest kluczowa dla miasta i jego mieszkańców, to prawdopodobnie właśnie ona wywoła najgorętszą dyskusję!
Nasi Czytelnicy nie tylko czytają. Czasami także sami "chwytają za pióra" (czyt. siadają przy klawiaturze). Zwłaszcza wtedy, gdy chcą zwrócić uwagę na coś, co ich dotyczy lub bulwersuje. Podobnie jak w tym przypadku. Tym razem jednak nasz Czytelnik postarał się, aby krytyka była konstruktywna i zawierała konkretne propozycje. Na takie listy chętnie czekamy!
Czujecie wiosnę? Tak? Świetnie! Nie? A powinniście! W końcu wczoraj witaliśmy ją na wszelkie możliwe sposoby. Jedni grali w dwa ognie, inni w jednym tylko ogniu palili Marzanny. Mało im było tego palenia, więc później jeszcze próbowali je topić. Co prawda nie do końca Marzanny chciały zniknąć pod wodą, ale ostatecznie zniknęły za zakrętem Narwi i popłynęły do morza. A z nimi zima!
Przepyszna kuchnia, znakomitej jakości wina i szerokie piaszczyste plaże oblewane ciepłymi wodami Morza Czarnego to nie jedyne atuty Bułgarii. Ten notujący nieprzerwanie od 1997 roku dodatni roczny wskaźnik PKB kraj, jest także niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych przedsiębiorców. Jeśli poszukujesz nowych rynków zbytu dla swoich towarów lub chciałbyś importować je z Bałkanów – przyjdź do Parku Przemysłowego i zapoznaj się z rynkiem bułgarskim.
Władze Łomży zapraszają wszystkich zainteresowanych poprawą jakości życia w naszym mieście na spotkanie dotyczące rewitalizacji Łomży. Spotkanie odbędzie się 23 marca 2017 r., godz. 17:00, w Sali Konferencyjnej w budynku Domku Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1.
wtorek, 21 marca 2017 07:54

Nowa podstawówka zaprasza na Dni Otwarte

Napisał gak
Jakie atuty ma nowa, łomżyńska podstawówka? Czy warto wysłać do niej swoje dziecko? Szkoła Podstawowa Nr 1, która od września rozpocznie działalność na bazie dotychczasowego Publicznego Gimnazjum Nr 1 zaprasza do zapoznania ze swoją ofertą podczas Dni Otwartych.
poniedziałek, 20 marca 2017 14:10

Wydostań się z Pokoju Zagadek i poznaj ofertę WSA

Napisał gak
Otwarcie "escape room'u" czyli w bardzo dowolnym tłumaczeniu Pokoju Zagadek będzie jedną z atrakcji Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. 23 marca każdy, kto odwiedzi uczelnię, będzie mógł nie tylko zapoznać się z jej ofertą, ale też przeżyć wyjątkową, pełną emocji przygodę.
poniedziałek, 20 marca 2017 13:15

Charytatywnie zagrali dla Krystiana [FOTO]

Napisał gak
Krystian Krajewski to uczeń pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. Jego beztroskie dzieciństwo przerwała choroba, ostra białaczka limfoblastyczna T komórkowa. W niedzielę, w Hali im. Olimpijczyków Polskich, zorganizowana została impreza charytatywna na rzecz chorego chłopca.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 386

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback