czwartek, 05 stycznia 2017 10:18

W podstrefie Łomża SSSE pojawił się piąty inwestor

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W podstrefie Łomża SSSE pojawił się piąty inwestor fot. UM Łomża
W środę 4 stycznia otwarte zostały oferty w przetargu na sprzedaż kolejnej nieruchomości wchodzącej w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nabywcą działki zostanie łomżyńska spółka LIBRA-PRINT. Akt notarialny w sprawie jej nabycia zostanie wykonany do końca marca br.

banerwww4

– Cieszymy się ogromnie, że jest kolejny przedsiębiorca, który chce rozwijać swoją działalność w naszym mieście – podkreśla Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

LIBRA-PRINT Sp. z o.o. za nieruchomość o powierzchni 1,0426 ha zaoferowała cenę 668.874 zł brutto. Na terenie Podstrefy Łomża SSSE planuje wybudować halę produkcyjną wraz z budynkiem socjalno – administracyjnym. W ramach inwestycji zakupione mają być innowacyjne linie technologiczne w skład których będą wchodziły maszyny do m.in. druku w technologii offsetowej i cyfrowej, wykańczania introligatorskiego, produkcji opakowań tekturowych oraz produkcji toreb papierowych. Na realizację inwestycji przedsiębiorca zamierza wydać co najmniej 10,5 mln zł, a planowane nowe zatrudnienie w zakładzie ma wynieść przynajmniej 25 osób. Zakończenie realizacji zadania planowane jest do końca 2019 roku.

Dotychczas w Podstrefie Łomża SSSE inwestują firmy PHU „Okleina", PPHU „MAG", GREENVIT Sp. z o.o. oraz PIANPOL TEX Sp. z o.o. Do zagospodarowania pozostała jeszcze jedna nieruchomość o pow. 2,4776 ha, położna przy ul. Ciepłej.

17 komentarzy

 • Odpowiedz dziękujemy za rządy pełne werwy czwartek, 05 stycznia 2017 13:38 Umieszczone przez: dziękujemy za rządy pełne werwy

  Brawo Mariusz i jego ekipa.

 • Odpowiedz Many czwartek, 05 stycznia 2017 14:18 Umieszczone przez: Many

  Libra print przeniesie się z jednego miejsca na drugie i zatrudni tych samych ludzi.
  A gdzie nowi i potężniejsi inwestorzy?Nie tylko ciułacze.

 • Odpowiedz Many czwartek, 05 stycznia 2017 14:19 Umieszczone przez: Many

  A Brawo!!!! :D :D:D

 • Odpowiedz real czwartek, 05 stycznia 2017 14:25 Umieszczone przez: real

  Nie tylko Libra Print, ale i inne firmy, które prowadzić będą działalność w naszej SSE, to firmy miejscowe. Oznacza to, że nikogo nowego spoza Łomży nie zachęcono. Stworzono jedynie możliwość rozwoju na lepszych warunkach. Lepsze to niż nic, ale rzeczywiście szumnie zapowiadanych zmian na lepsze o ile chodzi o nowe miejsca pracy nie widać. Dziękujemy więc tym, co dziękują za rządy pełne werwy, bo nie bardzo jest za co dziękować.

 • Odpowiedz Tak trzymać!!! czwartek, 05 stycznia 2017 14:28 Umieszczone przez: Tak trzymać!!!

  Brawo Prezydent!!! Panie Prezydencie nie przejmować się Kołakowskim, Mieczkowski, Jóskowiak i Olszewskim. Robić swoje!!!

 • Odpowiedz zastam co dopieru czwartek, 05 stycznia 2017 14:39 Umieszczone przez: zastam co dopieru

  działki teraz sprzedano za pół ceny w stosunku do tych za Czerniawskiego

 • Odpowiedz Jan czwartek, 05 stycznia 2017 16:13 Umieszczone przez: Jan

  Kluczowa sprawa to fakt, ze podsrefa powstała dzięki Czerniawskiemu, a działki się sprzedadzą wcześniej czy pózniej. A jakie nowe tereny inwestycyjne powstały za Chrzanowskiego?

 • Odpowiedz ŁOMŻA czwartek, 05 stycznia 2017 16:46 Umieszczone przez: ŁOMŻA

  Wyrzucić PiS i będzie spokój po co na nich ciemno gród głosował

 • Odpowiedz CzerwoneStringi czwartek, 05 stycznia 2017 17:25 Umieszczone przez: CzerwoneStringi

  Widać jak miastko dbać i działa żeby przyciągnąć inwestorów niby podstrefa tanie działki a brak zainteresowania więc nie ma co tu brawa bić bo w Suwałkach powstaje FABRYKA mebli oraz obwodnica a u nas ? mini zakładziki tak jak mini obwodnica na której miały powstawać zakłady a do tej pory jedynej działki w rejonie meblowej nie mogą sprzedać bo nikt nie chce tu inwestować z poza układu.

 • Odpowiedz Łubudubu czwartek, 05 stycznia 2017 17:55 Umieszczone przez: Łubudubu

  Ja myślę, że Mieczkoś z Borysewiczem mają cichą koalicję. Żeby wygrać wybory muszą założyć niezależny komitet.

 • Odpowiedz LoczekBlond czwartek, 05 stycznia 2017 20:35 Umieszczone przez: LoczekBlond

  Ale sukces ohohoh aż pociekło nie ma co ;]

 • Odpowiedz geniek czwartek, 05 stycznia 2017 21:22 Umieszczone przez: geniek

  czekam na referendum chętnie podpiszę się za odwołaniem prezydenta chrzanowskiego stracone 4lata dla lomzy

 • Odpowiedz bomba czwartek, 05 stycznia 2017 22:00 Umieszczone przez: bomba

  Nie ma co. Hektar działki i 25 pracowników! Przeniesie się ludzi z miejsca w miejsce i będzie git!

  Zaniemówiłem. Sukces, że ho,ho! Prawie taki sam jak te 3 uchwały uwalone przez RIO. Cymbały i tak będą obwieszczać sukces. Proszę się przejechać choćby do Zambrowa. Burmistrz oprowadzi i pokaże jak należy prowadzić politykę gospodarczą i inwestycyjną. A może by tak kolejny park wybudować? Biskup nam lokalizację na pewno wskaże.

 • Odpowiedz xyz czwartek, 05 stycznia 2017 22:49 Umieszczone przez: xyz

  kupcie 100 hektarów i zatrudnijcie 2500 ludzi cwaniaczki.

 • Odpowiedz Sieradzki czwartek, 05 stycznia 2017 23:02 Umieszczone przez: Sieradzki

  w tym mieście ? no co ty , jak tu problem założyć firmę na 3 osoby bo ci rzucają kłody z każdej strony a jeszcze podatkami obsmarują że hoho znajomy 2 lata temu chciał założyć firmę i zatrudnić 3 pracowników oraz zarejestrować 4 auta teraz prowadzi interes w Ostrołęce i zatrudnia 10 osób bo jeszcze mu pomogli z dofinansowaniem.

 • Odpowiedz Łomżyniak z dziada pradziada piątek, 06 stycznia 2017 12:25 Umieszczone przez: Łomżyniak z dziada pradziada

  A kto Wam narzekajacy broni kupic dzialke w SSE??? Kto odwarzy sie zainwestowac gruba kase??? Kto ma pomysl na zycie inny niz narzekanie???

 • Odpowiedz bomba piątek, 06 stycznia 2017 22:36 Umieszczone przez: bomba

  Chodzi o to, że pomimo szumnych zapowiedzi prezio i jego ekipa nie ściągnęli absolutnie żadnego inwestora z zewnątrz. Sprzedano działki lokalnym przedsiębiorcom, którzy po prostu tam przeniosą swoje zakłady. Per saldo jakiś wzrost zatrudnienia będzie, ale niewspółmierny do wartości nakładów poniesionych na uzbrojenie tych terenów. Uzbrajać kilka hektarów, potem sprzedawać je lokalsom, którzy zadeklarują łącznie może 100 miejsc pracy? Wot i sukces na miarę ... włodarza

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu