czwartek, 05 stycznia 2017 20:05

MPEC podsumował ubiegły rok

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
MPEC podsumował ubiegły rok fot. nadesłane
- Dla łomżyńskiego MPEC-u miniony rok  to okres bardzo pracowity, zaznaczony realizacją wielu dotychczas nie wdrażanych zadań – informuje w podsumowaniu roku 2016 Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Poniżej publikujemy całość komunikatu.
techmatix2

Koniec roku kalendarzowego to właściwy moment na przeprowadzenie analizy działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo, podsumowanie i weryfikację  celowości podjętych przedsięwzięć  w minionych 12 miesiącach jakie zostały postawione Zarządowi Spółki. To również czas weryfikacji dokonań i ich efektów stawianych przez Zarząd pracownikom przedsiębiorstwa. Wytyczne stawiane Zarządowi są dość proste – rozwój przedsiębiorstwa przy jednoczesnym zachowaniu minimalnych z możliwych cen usług ciepłowniczych. Dla łomżyńskiego MPEC-u miniony rok  to okres bardzo pracowity, zaznaczony realizacją wielu  dotychczas nie wdrażanych zadań.

Wiadomym jest naszym Odbiorcom, że ceny naszych usług w poprzednim roku zmalały o blisko 3%, co oznacza w rzeczywistości  dla przedsiębiorstwa blisko  1 mln zł mniej wpływów z tytułu sprzedaży w ciągu roku. Obniżenie  ceny za 1 GJ sprzedanej energii cieplnej stało się możliwe dzięki wielu działaniom, realizowanym na wielu polach eksploatacji, chociażby udanym negocjacjom cenowym z naszymi dostawcami materiałów czy przewoźnikami, odpowiedniej i skutecznej reakcji na wahania cen giełdowych uprawnień do emisji CO2. Bardzo istotnym było zawarcie na korzystnych warunkach i w odpowiednim momencie umowy na dostawę paliwa - miału węglowego. Umowa ta mimo obecnym wzrostom cen (30%) tego paliwa w Polsce i na całym świecie, gwarantuje nam w następnym roku ceny na niższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom w bieżącym roku stawki naszych usług nie wzrosną a zostaną obniżone.

W 2016 roku wprowadziliśmy w  przedsiębiorstwie nową formę pracy zespołowej  poprzez powoływanie zespołów zadaniowych do realizacji konkretnych opracowań studyjnych. Uczestniczyli w nich wyłącznie nasi pracownicy, przydzielani  odpowiednio do  zadań przy uwzględnieniu ich kwalifikacji do realizacji danego opracowania. Przez szereg miesięcy realizowaliśmy analizy dotyczące optymalizacji produkcji oraz przesyłu ciepła. Dzięki zaangażowaniu w te prace udało się bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów ograniczyć straty na przesyle z ponad  15 do 14 % w 2016 roku. Oszczędności z tytułu obniżenia strat to ok. 0,2 mln zł. Kolejny zespół zadaniowy wykonał samodzielnie dokumentację przetargową dotyczącą świadectw efektywności energetycznej i po raz pierwszy w historii MPEC przystąpił do przetargu. Oszczędności z tego tytułu mogą wynieść  także ok. 0,2 mln zł.

Jak wspominaliśmy wcześniej rok 2016 obfitował w absencję chorobową, która jest pośrednio związana z wiekiem naszej załogi. Przypomnijmy, że średnia wieku w zakładzie to 50 lat. Wypłaty świadczeń chorobowych to kolejne oszczędności mające bezpośredni związek z naszymi pracownikami  i te wyniosły ok. 0,2 mln zł. Przedsiębiorstwo dokonało też szereg innych, mających mniejszy wpływ finansowy, oszczędności.

W ten Nowy Rok wchodzimy z przekonaniem, że dzięki motywacji naszej załogi i dalszemu naszemu wspólnemu zaangażowaniu będzie możliwa  realizacja naszych planów, kolejnych pomysłów innowacyjnych i związanych  z nimi zadań

Z wyrazami szacunku

MPEC

10 komentarzy

 • Odpowiedz Damian Mark czwartek, 05 stycznia 2017 20:44 Umieszczone przez: Damian Mark

  wymiotowac mi się chce jak patrze na polityke naszego włodarza ! odwołac ! ludzie parzcie na kogo głosujecie !

 • Odpowiedz mart.spencer czwartek, 05 stycznia 2017 21:11 Umieszczone przez: mart.spencer

  kolego a mi sie nie chce czytac twojej POwskiej propagandy wszystko co w miescie nie po twojej mysli to prezydent...to oswiadczenie zarzadu mpecu a nie prexydenta...dla mnie miasto sie rozwija i jestem dumny ze mamy mlodego i skutecznego wlodarza

 • Odpowiedz jazon czwartek, 05 stycznia 2017 21:14 Umieszczone przez: jazon

  Panie Prezydencie te nagrody dla pracowników i zarządu to jakies nieporozumienie.Te pieniązki należą się mieszkancom za oszczędność.Robicie z ludzi wariatow.Każdy z pracownikow za swoją pracę otrzymuję wynagrodzenie.Smiejecie sie ludziom w twarz i dalej kombinujecie jak by tu mieszkańcow Łomnży okraść.Najpierw SP mieszkaniowe teraz WY! Wstyd.Te pieniążki należy oddać użytkownikom płacącym za CO i cieplo wodę!

 • Odpowiedz TJ czwartek, 05 stycznia 2017 21:37 Umieszczone przez: TJ

  jazon ,TY GORSZY GŁ....I JAK USTAWA PRZEWIDUJE !

 • Odpowiedz jak zawsze czwartek, 05 stycznia 2017 21:53 Umieszczone przez: jak zawsze

  Tak się drodzy państwo kupuje poparcie. Na nasz koszt magistrat wypłacił czternaste pensje pracownikom MPEC. Za to wszyscy ciężko pracujący muszą się na to zrzucić. Granda to zbyt delikatnie powiedziane. Za czas jakiś władze MPEC wyciągną rękę po pieniądze na inwestycje. Skąd mają je wziąć skoro prowadzą taką krótkowzroczną politykę?

 • Odpowiedz marek m. czwartek, 05 stycznia 2017 23:03 Umieszczone przez: marek m.

  to decyzja zarzadu a nie prezydenta!!!!!!!z tych oszczednosci to i tak nie mozna przeznaczyc na zmniejszenie oplat

 • Odpowiedz jak zawsze czwartek, 05 stycznia 2017 23:58 Umieszczone przez: jak zawsze

  Panie Marku M. - etatowy pracowniku MPEC zamieszkały (przedmówco) - tak, tak Łomża to małe miasto. Proszę nie bronić polityki, której jest Pan beneficjentem. Te środki nie powinny być przejadane, a ewentualnie inwestowane. Na przyszłość zaś, skoro są takie nadwyżki to znaczy, że taryfy są zawyżone.

  Proponowałbym za to wyciągnąć wnioski - skoro dzięki absencji chorobowej generuje się nadwyżki środków pieniężnych to znaczy, że ... MPEC ma zbyt wielu pracowników! Mniejsza obsada podołała zadaniom i wygenerowała środki. Czekam zatem na zwolnienia w firmie.

 • Odpowiedz jazon piątek, 06 stycznia 2017 11:49 Umieszczone przez: jazon

  A Ty.Z tego co piszesz to świadczy tylko o Twoim debilizmie.Dla Ciebie to nawet ustawy nie ma!

 • Odpowiedz jazon piątek, 06 stycznia 2017 19:08 Umieszczone przez: jazon

  Zgadzam się!

 • Odpowiedz Ostatnia kadencja piątek, 06 stycznia 2017 21:29 Umieszczone przez: Ostatnia kadencja

  chrzanowski podobno zatwierdził premie :) żal zupę ściska jak widzę komentarze tych ratuszowych...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu