poniedziałek, 09 stycznia 2017 17:38

Przetarg na obwodnicę Łomży w marcu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wiceminister Jerzy Szmit na konferencji w Łomży 24.10.2016 r. Wiceminister Jerzy Szmit na konferencji w Łomży 24.10.2016 r. fot. Archiwum MyLomza.pl
Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit na dzisiejszej konferencji w Ełku zapowiedział, że wykluczone dotąd komunikacyjnie regiony kraju: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie mogą liczyć w najbliższym czasie na poważne inwestycje infrastrukturalne. Wśród nich Szmit wymienił budowę trasy Via Baltica z obwodnicą Łomży.
techmatix2

Jak zapewnił wiceminister Jerzy Szmit, jego resortowi zależy na budowie trasy Via Baltica. Zapowiedział również, że w marcu rozpocznie się postępowanie przetargowe na budowę obwodnicy Łomży.

Konferencja w Ełku dotyczyła głównie inwestycji w województwie warmińsko-mazurskim oraz tych dotyczących obu województw, łącznie z podlaskim. Mowa była zarówno o inwestycjach drogowych, jak tez kolejowych. Obecny na ełckiej konferencji prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował, że w najbliższych tygodniach zostanie złożony do Komisji Europejskiej wniosek o dofinansowanie modernizacji połączenia kolejowego Białystok - Ełk. Przyznał, że połączenie to ma być dwutorowe, a decyzja Komisji jest spodziewana do czerwca, zaś sama realizacja ważnej dla Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego inwestycji ma się rozpocząć w 2020 roku.

Ogłoszenie postępowań przetargowych na budowę "łomżyńskiego" odcinka Via Baltica z obwodnicą Łomży przewidywane było na IV kwartał 2016 r. i I kwartał 2017 r. jednak uległo nieznacznemu "poślizgowi". Biorąc pod uwagę wiele lat oczekiwania przez mieszkańców miasta, te kilka miesięcy opóźnienia to naprawdę niewiele. Miejmy nadzieję, że to już ostatni taki "poślizg" i wyczekiwana inwestycja wreszcie ruszy z miejsca.

S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna zostanie wybudowana jako dwujezdniowa droga ekspresowa, praktycznie w całości po nowym śladzie. Będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś i prędkości projektowej 110 km/h. W ramach inwestycji powstanie również infrastruktura towarzysząca – obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

11 komentarzy

 • Odpowiedz google poniedziałek, 09 stycznia 2017 18:51 Umieszczone przez: google

  Jeszcze jeden poślizg i ci, którzy głosowali na was drugi raz nie zagłosują...

 • Odpowiedz BrawoPresidento poniedziałek, 09 stycznia 2017 19:12 Umieszczone przez: BrawoPresidento

  Czemu nikt nie pisze o nie udanej inwestycji na Spokojnej ? budowanie dróg prywatnym ludziom w pole zamiast tego by można było coś zrobić z wjazdem/wyjazdem do szpitala co kilka dni stłuczka a korek żeby wyjechać aż po taxówki pod szpitalem .

 • Odpowiedz Filip z konopi ;) poniedziałek, 09 stycznia 2017 19:13 Umieszczone przez: Filip z konopi ;)

  Mów za siebie ,głosowali i będą głosować ! widać efekty ,ty głosowałes na tego co autostrady miał budować i CO ? :)))))))))))))))

 • Odpowiedz FACHER MACHER poniedziałek, 09 stycznia 2017 19:25 Umieszczone przez: FACHER MACHER

  a co Ci tam na Spokojnej nie pasuje? jak ten sięgacz do Żabiej dalej rozbudują, zgodnie z planami to będzie fajne osiedle domków i w końcu zagospodarują ten kawał miasta

 • Odpowiedz Zwyczajny poniedziałek, 09 stycznia 2017 20:47 Umieszczone przez: Zwyczajny

  Jaka nie udana inwestycja głupoty pisać to każdy... Jakie osiedle domków... czlowieku ta nowa droga odchodzaca od spokojnej bedzie laczyla sie z przedłużenie ul. Towarowej która będzie pociagnieta aż do Sikorskiego! Ludzie tam mają być tereny inwestycyjne. Nikt o zdrowych zmysłach nie pozwolił by na budowę w tym miejscu domków jednorodzinnych... Takie osiedla buduje się na obrzeżach miasta

 • Odpowiedz k..mać poniedziałek, 09 stycznia 2017 21:08 Umieszczone przez: k..mać

  Łżą na okrągło. Szydło, jak się okazało nakłamała. Świadków tego wydarzenia było sporo. W marcu powiedzą, ze w maju itd. A cytując klasyka łgarzy "głupi lud to kupi" po raz kolejny. Szydło musi wyznać na spowiedzi, że skłamała. Dostanie rozgrzeszenie i dalej będzie robiła swoje bo tak tan system działa. Pana Kołakowskiego zrobili na szaro.

 • Odpowiedz Paweł poniedziałek, 09 stycznia 2017 22:06 Umieszczone przez: Paweł

  przeciętny łomżyniak jest w Warszawie postrzegany przez elity pisobolszewickie jak człowiek specjalnej troski m któremu można bez przerwy i bez żadnego opamiętania wciskać kolejne kłamstwa. Czyli nie ważne co się nam mówi tylko ważne ,że się mówi. Już pierdząca broszka obiecywała konkretne przetargi do końca.

 • Odpowiedz taka jest nasza wiara taka jest wiara kościoła której wyznawanie jest naszym narodowym upośledzeniem od wiki wieków amen poniedziałek, 09 stycznia 2017 22:18 Umieszczone przez: taka jest nasza wiara taka jest wiara kościoła której wyznawanie jest naszym narodowym upośledzeniem od wiki wieków amen

  @ Paweł

  Bój się Boga

  przeciętny łomżyniak jest w Warszawie postrzegany przez elity pisobolszewickie jak człowiek WIARY któremu można bez przerwy i bez żadnego opamiętania wciskać kolejne PRAWDY WIARY i INNE OBŁUDNICE WYBORCZE. Czyli nie ważne co się nam mówi tylko ważne ,że MIŁOSIERDZIE JEST plus przyzwolenie najwyższych rozgrezszników. Już pierdząca w konfensionała przy sądowej obiecywała konkretne przetargi do końca wołajmy TRWAM z NADZIEJĄ wyznawanej tu wyższej szkoły kultury medialnej i religijnej z jej centrum edukacji nauki wiary w ... zeżarcie kiełbasy wyborczej po śmierci

 • Odpowiedz BrawoPresidento poniedziałek, 09 stycznia 2017 23:36 Umieszczone przez: BrawoPresidento

  rozbudują ? gdzie ? chyba wy tego nie widzieliście to ma tyle co teren pksów więc jeszcze długa droga żeby było połączenie aż do torów tym bardziej miał być inwestor miała być firma miały być miejsca pracy a nie ma i skończy się tak jak z Bawełną a tam również idealne tereny pod produkcję a stoi i zarasta a hajs wpakowany .

 • Odpowiedz mocher środa, 11 stycznia 2017 01:53 Umieszczone przez: mocher

  Lewactwo prowokowalo i bedzie prowokowac , nie dajmy sie wciagac i nie zwracajmy uwagi na zaczepki,

 • Odpowiedz ........ środa, 11 stycznia 2017 09:07 Umieszczone przez: ........

  @ mocher

  przy prawoskrętnej skoliozie praworządności wyznającej wertykalny system (wierzeń)wartości (spełniania pożądań zaborczej władzy Ojca ojców czytam Hierarchów zob.J,32-44 w kontekście 8,9,10 prawo Dekalogu) każdy prosty człowiek dostanie garba "lewackiej" postawy dźwigając ciężar "DOMU OJCA" będący zaiste DOMEM NIEWOLI (por. wstęp do Dekalogu)

  moherowe są barany owce a arcy pasterskie psy je osaczające to "prawe ręce" arcy pasterzy tej owczarni i raczej nie są moherowymi sierściuchami - pasterze nie "strzygą" swych owczarków karmiąc je "moherową" ofiarą czytam krwawicą złupioną nie tylko w czasie "żniw" PO/Datków

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu