wtorek, 10 stycznia 2017 11:32

Ranking Perspektyw. Licea coraz lepiej, technika... lepiej nie mówić

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ranking Perspektyw. Licea coraz lepiej, technika... lepiej nie mówić fot. Wikipedia
Już po raz 19. opublikowany został doroczny Rankng Perspektyw czyli lista najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju, z którego jak na dłoni widać które z placówek dają swoim uczniom największe szanse na przyszłe sukcesy zawodowe. Co roku swoje miejsce mają też w nim łomżyńskie szkoły.
techmatix2

Nie ma innego rankingu tego rodzaju w Polsce, który cieszyłby sie takim uznaniem i prestiżem. Już samo uwzględnienie szkoły na liście Perspektyw jest swego rodzaju nobilitacją, a wysokie miejsce - szczególnym wyróżnieniem.

"W Perspektywach wiemy doskonale, jak wielkie emocje budzi nasz Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Na jego rezultaty czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem całorocznej pracy. Wyniki rankingu mają także ogromny wpływ na decyzje tysięcy gimnazjalistów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły. Ale to nie wszyscy, dla których to zestawienie jest bardzo istotne: Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych czytają także coraz uważniej organy prowadzące szkół. Z satysfakcją odnotowujemy, że najlepsze licea i technika są nagradzane przez prezydentów miast, kuratorów, marszałków i wojewodów" - piszą twórcy rankingu, który dzięki wiarygodnym i porównywalnym danym na temat egzaminów maturalnych i egzaminów zawodowych, ranking jest precyzyjną „fotografią" polskich szkół ponadgimnazjalnych. Porównując kolejne edycje, można w sposób uprawniony wyciągać wnioski na temat stanu polskiej edukacji.

Od lat w Rankingu Perspektyw najwyżej ze szkół łomżyńskich plasuje się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Nie zmieniło się to także w tym najnowszym. Po ubiegłorocznym awansie na 79. miejsce w tym roku szkoła utrzymała swoją pozycję, co świadczy o dużej stabilności. Tu nie ma żadnego przypadku, a po prostu efekt ciężkiej pracy. 

Drugim z łomżyńskich liceów, notowanych w Rankingu Perspektyw, jest II LO im. Marii Konopnickiej, które w tym roku zajęło 204. miejsce. Oznacza to awans w stosunku do ubiegłego roku o 19 pozycji (z 223.) i jest to kolejny awans placówki, która pnie się coraz wyżej na liście najlepszych liceów w kraju.

W Rankingu Techników łomżyńskie szkoły nie wypadają jednak w tym roku tak dobrze. Rok wcześniej 126. miejsce zajmował "Ekonomik", który obecnie na liście najlepszych 300 techników w ogóle się nie zmieścił. Z kolei "Mechaniak", który od 2014 roku notuje coroczny spadek (2014 - 103. miejsce, 2015 - 110, 2016 - 147), w tegorocznym rankigu zajął dopiero 299. miejsce czyli przedostatnie wśród wymienianych z nazwy szkół, co i tak jest najlepszym wynikiem wśród łomżyńskich techników, bo żadne inne w Rankingu Perspektyw 2017 się nie pojawiło.

Zobacz:
Ranking Liceów Ogólnokształcących
Ranking Techników

9 komentarzy

 • Odpowiedz real wtorek, 10 stycznia 2017 13:03 Umieszczone przez: real

  Z czego tu się cieszyć? I LO było kiedyś w czołówce rankingu, miało wielu "olimpijczyków", którzy przysparzali punktów rankingowych. A teraz co?

 • Odpowiedz Wolf wtorek, 10 stycznia 2017 14:27 Umieszczone przez: Wolf

  Do real.
  No co ? Co chcesz żeby ci powiedzieć ?

 • Odpowiedz real wtorek, 10 stycznia 2017 14:47 Umieszczone przez: real

  Wolf, powiedz, że jest dobrze.

 • Odpowiedz Wolf wtorek, 10 stycznia 2017 15:03 Umieszczone przez: Wolf

  Powiem ze może byc lepiej I LO ma złota tarcze II LO idzie do góry mając srebrna.Ale mam nadzieje ze to nie koniec.Co do pozostałych sprawa dyskusyjna ale zycze jak najlepiej

 • Odpowiedz zorientowany wtorek, 10 stycznia 2017 17:05 Umieszczone przez: zorientowany

  Ściema
  Pchają najlepszych do niby elitarnej szkoły
  Tylko co z tego skoro cała wiedzę zdobywają na korepetycjach
  Sztuczna nagonka

 • Odpowiedz wolf wtorek, 10 stycznia 2017 17:34 Umieszczone przez: wolf

  Kto pcha ?

 • Odpowiedz LuCaS wtorek, 10 stycznia 2017 21:44 Umieszczone przez: LuCaS

  Hehe rankingi
  Licea spadają, a technika i tam trafia coraz słabsza młodzież, licha frekwencja, co przekłada się na słabe oceny i ogóle słabe zainteresowanie tematem młodzieży chodzą do szkoły bo muszą, Ci którzy chcą coś osiągną i mają ambitne plany plany na przyszłość idą do techników dalej na porządne studia, a następnie słyszymy o nich w telewizji że nasze chłopaki budują łazika dla NASA, szkoda że coraz mniej takiej młodzieży ;-(

 • Odpowiedz zorientowany wtorek, 10 stycznia 2017 22:12 Umieszczone przez: zorientowany

  rodzice pchają i uczestniczą w tej nagonce

 • Odpowiedz Wolf wtorek, 10 stycznia 2017 23:08 Umieszczone przez: Wolf

  No właśnie, rodzice pchają a nikt ich nie zmusza a tym bardziej żadna ze szkół.Nie podoba sie liceum to można wybrać zawodówkę.Jaki problem?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu