środa, 11 stycznia 2017 15:07

Policyjny pies wytropił młodocianych wandali

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Policyjny pies wytropił młodocianych wandali fot. KMP w Łomży
Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch czternastolatków podejrzanych o zniszczenie mercedesa. W ustaleniu pomógł policyjny pies, który doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania jednego z młodych mężczyzn. Za postępowanie niezgodne z prawem obaj odpowiedzą teraz przed sądem.

Wczoraj łomżyńscy policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu samochodu osobowego na posesji w jednej pobliskich miejscowości. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Tam okazało się, że sprawcy powybijali szyby w zaparkowanym mercedesie. Zawiadamiający oszacował wartość strat na kwotę około 1500zł.

- Policjanci do wytropienia sprawców użyli psa służbowego, który przechodząc przez znajdujący się nieopodal zagajnik doprowadził mundurowych do zabudowań sąsiedniej miejscowości i zakończył tropienie przy znajdującej się tam posesji. Mundurowi sprawdzili to miejsce, a niedługo potem ustalili i zatrzymali dwóch 14-letnich chłopców mogących mieć związek z całym zdarzeniem. Jeszcze tego samego dnia zostali oni przesłuchani i przyznali się do popełnienia czynu karalnego. Za swoje postępowanie odpowiadać będą teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich - informuje ofice prasowy KMP w Łomży.

W górę