piątek, 14 kwietnia 2017 11:34

Znikający szlaban na kasę... [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Pojawił się przed tygodniem i zaraz zniknął, by po kilku dniach znów pojawić się i zniknąć. Mowa o nowym pomyśle dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na zasilenie budżetu placówki czyli szlabanie przy wjeździe na teren szpitala. Szlaban ma poprawić ściągalność opłat za parkowanie.

banerwww4

Szlaban przy budce ustawionej na wjeździe na teren szpitala pojawił się w minioną środę. Długo jednak nie postał, bo tego samego dnia został staranowany przez wjeżdżający pojazd. Kierowca tłumaczył, że nie zauważył zapory, choć pomalowana była w biało-czerwone pasy, a na jej środku umieszczony został znak "STOP". Na wysokości wzroku kierowcy... Szlaban powrócił z naprawy, by ponownie zostać staranowany wczoraj. Tym razem przeszkodę "zaatakowała" kobieta. Na tyle skutecznie, że dziś znowu przy zielonej budce stoi tylko podstawa z silnikiem, a ramienia szlabanu nie ma.

Nas jednak bardziej interesowały pobudki, jakimi kierował się Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego podejmując decyzję o zamontowaniu zapory. Oczywiście domyślamy się, że chodzi o pieniądze, jednak chcieliśmy zadać Panu Dyrektorowi również kilka innych pytań. Niestety, Dyrektor Krzysztof Bałata był dziś dla nas niedostępny, a nie chcąc czekać na jego powrót do pracy po świętach, pytania, a właściwie jedno najważniejsze pytanie postanowiliśmy zadać publicznie. Chodzi o to, czy teraz osoby wjeżdżające na teren szpitala będą musiały płacić za sam wjazd, nawet jeśli wjeżdżają tylko na chwilę i nie korzystają z parkingu? Dotychczas bowiem należało zapłacić 3 zł za parkowanie (tabliczka z taką informacją, choć również niezbyt precyzyjną, w dalszym ciągu jest umieszczona na zielonej budce przy wjeździe). Za sam wjazd nie trzeba było płacić. Czy te zasady zostaną utrzymane? A może postawienie szlabany jest po prostu sposobem na to, aby każdy musiał się przed nim zatrzymać i wytłumaczyć pracownikowi pobierającemu opłaty? Niestety, oficjalnej odpowiedzi Dyrektora na te pytania nie udało nam się dziś uzyskać.

Galeria zdjęć

24 komentarzy

 • Odpowiedz Oczy bolą piątek, 14 kwietnia 2017 12:13 Umieszczone przez: Oczy bolą

  To uwydatnianie kolorów na zdjęciach to retusz na poziomie gimnazjalisty, który odkrył "zajefajne" efekty w programie graficznym.

 • Odpowiedz real piątek, 14 kwietnia 2017 12:35 Umieszczone przez: real

  Nie wiem, czy za sam wjazd na ten teren można pobierać opłaty? Tam przecież oprócz szpitala są przychodnie, a także NFZ. Dlaczego mam płacić za dowiezienie do przychodni chorego, skoro do innych przychodni dojazd jest bezpłatny. Poza tym tam są przychodnie i poradnie jedyne w mieście. Nie mogę więc wybrać sobie innej, do której dojazd jest bezpłatny. To rozbój. W takim razie niech pan dyrektor płaci za każdy wyjazd ze szpitala i wjazd poza szlaban do miasta.

 • Odpowiedz Jagna piątek, 14 kwietnia 2017 12:43 Umieszczone przez: Jagna

  To jeszcze nic za korzystanie z toalety na dole w poradniach pan i władca myśli jak zacząć pobierać 2zł.

 • Odpowiedz Bałamuta piątek, 14 kwietnia 2017 13:02 Umieszczone przez: Bałamuta

  tak działa monopolista, który wykorzystuje fakt, że pacjenci muszą korzystać ze świadczeń zdrowotnych i zapłata myta za wjazd nie sprawi, że będzie ich mniej...
  co by się stało gdyby np. Tesco wprowadziło opłaty za wjazd na parking, a pod Kaufland można by było nadal podjeżdżać swobodnie..?
  szpital chwali się nową aparaturą, nęci pacjentów, ale zniechęca do siebie już na samym wstępie każąc sobie płacić za podjechanie do swoich drzwi...

 • Odpowiedz real piątek, 14 kwietnia 2017 13:33 Umieszczone przez: real

  Proponuję jeszcze wprowadzić opłatę za lądowanie każdego helikoptera sanitarnego na lądowisku w wysokości 50.000 zł, a jak jeszcze będzie mało - za wjazd rowerem -
  2 zł,za każde wejście pieszego na teren szpitala - 1 zł, a z dzieckiem - 1,50 zł. Wydało się huczne przyjęcie wielkanocne dla mnóstwa gości, co widać było wyraźnie na zdjęciach, a teraz brakuje kasy.

 • Odpowiedz Bałamuta piątek, 14 kwietnia 2017 13:36 Umieszczone przez: Bałamuta

  słusznie przewidujesz ulgową wejściówkę dla dzieci..., pewnie księża i zakonnice mają darmowy karnet...

 • Odpowiedz Uraura piątek, 14 kwietnia 2017 13:44 Umieszczone przez: Uraura

  Szlaban na wjeździe pod szpitalem.. pracownik powinien najpierw podszkolić się przy obsłudze pilota... najlepiej będzie jeszcze kolce położyć tak dla bezpieczeństwa ściągania opłat.

 • Odpowiedz ROlAs piątek, 14 kwietnia 2017 13:47 Umieszczone przez: ROlAs

  W każdym mieście przed wjazdem na teren szpitala pobiera się bilet do kilkunastu minut jest bezpłatnie chyba 15 min, powyżej wracając daję się w budce bilet i naliczają opłaty i nikt jakoś nie narzeka normalna rzecz.

 • Odpowiedz Tomalo76 piątek, 14 kwietnia 2017 14:33 Umieszczone przez: Tomalo76

  To jest Polska na wszystko brak kasy, najlepiej ściągać wszystko z podatników pomimo to i tak płacicie podatki.A więc głowa do góry będzie jeszcze gorzej.

 • Odpowiedz real piątek, 14 kwietnia 2017 14:34 Umieszczone przez: real

  ROIAs, nie zrozumiałeś (-aś)o co chodzi. Nie chodzi mi o wjazd do szpitala, ale o wjazd do przychodni i NFZ. Tego, czy nikt faktycznie nie narzeka, to akurat nie wiesz tylko co najwyżej przypuszczasz. Poza tym skąd wiesz, że tak jest w każdym mieście. Oczywiście nie wiesz i wciskasz ludziom kit.

 • Odpowiedz LordVanMord piątek, 14 kwietnia 2017 14:48 Umieszczone przez: LordVanMord

  Tylko że u nas jest dzicz , najpierw może zrobią normalny wjazd i wyjazd bo teraz jest tragedia a jak jeszcze szlabanik ustawili to kolejka zaczyna się od Al.Piłsudskiego a przecież są ludzie co posiadają wykupiony karnet i stoją jak czuby po drugie jeden wjazd a prowadzi i do szpitala oraz do hotelu pielęgniarek w którym są przychodnie oraz mieszkania więc kolejna głupota a po trzecie to może wyremontuje trochę to drogę sam parking tragedia ale jakie dziury przy samej budce .

 • Odpowiedz LordVanMord piątek, 14 kwietnia 2017 14:51 Umieszczone przez: LordVanMord

  Normalna sprawa wygląda w Ostrołęce , jest wjazd dla biletów oraz wjazd dla karetek i co posiadają karnety i wszystko automatycznie przy wyjeździe jest budka w której płacisz lub nie (15 min chyba za darmo) albo wyjeżdżasz drugim wyjazdem jeśli masz opłacony bilet lub karnet i to jest cywilizacja a nie to co u nas jak za komuny lub w dziadtransie czekając na rozładunek .

 • Odpowiedz SKANDAL !!!! piątek, 14 kwietnia 2017 15:03 Umieszczone przez: SKANDAL !!!!

  Nie mają prawa pobierać opłaty za sam wjazd! To nie autostrada!

 • Odpowiedz dziadek piątek, 14 kwietnia 2017 15:11 Umieszczone przez: dziadek

  W szpitalu w Białymstoku jest automat z biletem na wjeździe. Przy wyjeździe bilet oddajesz cieciowi. Za pierwsze 10 czy 15 minut (nie pamiętam) nie płacisz. To załatwia problem dowozu pacjenta do przychodni. Podobnie jest np. w Biedronce w Zakopanem. Tylko, że tam pierwsza godzina jest gratis.

 • Odpowiedz Bałamuta piątek, 14 kwietnia 2017 15:12 Umieszczone przez: Bałamuta

  ...chyba, że autostrada do Nieba!

 • Odpowiedz ZAL piątek, 14 kwietnia 2017 16:07 Umieszczone przez: ZAL

  Powinien być parking dla pracowników za szpitalem oraz oddzielny parking dla pacjentów oraz oddzielny wjazd na izbę przyjęć wtedy rozumie a nie to co teraz wszyscy jadą i korkują się w jednym miejscu żal .

 • Odpowiedz Kowalski piątek, 14 kwietnia 2017 16:32 Umieszczone przez: Kowalski

  Mieli pieniądze na szlaban to znaczy że i mają pieniądze na wszystko!

 • Odpowiedz Sąsiadka piątek, 14 kwietnia 2017 20:03 Umieszczone przez: Sąsiadka

  Szlaban powinien być taki sam jak DSK w Białymstoku i by problemu nie było.

 • Odpowiedz Mama piątek, 14 kwietnia 2017 20:57 Umieszczone przez: Mama

  Ja należę do przychodni rodzinnej nr 4, żeby się do niej dostać muszę przejechać przez parking szpitala. Kiedyś kulturalnie się zatrzymałam przy budce i wyjaśniłam, że jadę do przychodni do lekarza rodzinnego. Mały człowiek przy budce tak się wściekł, zaczął krzyczeć, wystraszył moje dziecko, które zaczęło przeraźliwie płakać a mnie mało nie wyciągnął z auta... Po tej napaści dzwoniłam do administracji szpitala i tam mi wyjaśniono, iż klienci podmiotów wynajmujących pomieszczenia nie płacą za parking. Od tamtej pory nawet się nie zatrzymuję przy tej budce poboru opłat. Jeżeli ten człowiek dalej pracuje to następnym razem sama z przyjemnością staranuję ten szlaban bo ze strachu przed tym człowiekiem na pewno się nie zatrzymam. Przy okazji czy dyrekcja nie widzi jakich ludzi zatrudnia?

 • Odpowiedz dawca piątek, 14 kwietnia 2017 21:47 Umieszczone przez: dawca

  jeżeli jest się dawcą, oddaje się krew i wjeżdża się na teren szpitala to również muszę płacić? Oddaje coś cennego i muszę jeszcze na dzień dobry zapłacić bilecik?

 • Odpowiedz jaa sobota, 15 kwietnia 2017 13:21 Umieszczone przez: jaa

  "Od tamtej pory nawet się nie zatrzymuję przy tej budce poboru opłat. Jeżeli ten człowiek dalej pracuje to następnym razem sama z przyjemnością staranuję ten szlaban bo ze strachu przed tym człowiekiem na pewno się nie zatrzymam."

  To mama zapłaci nie 3 złote a za zniszczony szlaban :) Dobra kalkulacja!

 • Odpowiedz Xyz sobota, 15 kwietnia 2017 20:24 Umieszczone przez: Xyz

  Jak można płacić za ten parking... A gdzie ogrodzenie ? Jakaś ochrona tych samochodów ? Przecież tam każdy może wejść i z każdym samochodem zrobić co chce. I jak tego dojść później ? I za co płacić ? Równie dobrze można ustac pod jakimś sklepem czy bankiem i przejść się kawałek do szpitala wtedy może samochód jest bezpieczniejszy bo w którymś ze sklepów może być monitoring.

 • Odpowiedz alicja272 sobota, 15 kwietnia 2017 20:37 Umieszczone przez: alicja272

  Miałam to samo prawie. I kiedyś do przychodni nr 4 puszczali bez problemu, ale po jakimś czasie niby się coś zmieniło i mały "rumcajs" kazał płacić. To zawrotka i pod okruszek. Cholera wie kto tam coś ogarnia i wie jak powinno być.

 • Odpowiedz łomżyniak_z_łomży niedziela, 16 kwietnia 2017 11:02 Umieszczone przez: łomżyniak_z_łomży

  jestem ciekaw jak to się ma z tym pobieraniem opłat jak ktoś jedzie do SOR?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu