czwartek, 20 kwietnia 2017 06:03

Przedsiębiorco - poznaj rynek gruziński

Napisane przez  Materiał promocyjny
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Gruzja to nie tylko znakomitej jakości wina i woda mineralna. To także 5-milionowy, niezwykle chłonny rynek zbytu, na którym polskie towary cieszą się bardzo dobrą opinią. Jeśli chcesz eksportować swoje produkty do Gruzji lub chciałbyś sprowadzać je z Kaukazu - przyjdź na Vademecum rynków zagranicznych organizowane przez Podlaską Fundacje Rozwoju Regionalnego oraz Park Przemysłowy Łomża i dowiedz się wszystkiego o rynku gruzińskim.

FABRYKA 300-250

Już 20 kwietnia 2017r. o godzinie 11.00 w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Gen. Sikorskiego 166 odbędzie się kolejne spotkanie dla przedsiębiorców chcących inwestować i szukających kontaktów biznesowych poza krajem. Seminarium Vademecum rynków zagranicznych: Gruzja poprowadzą radca handlowy Ambasady Republiki Gruzji w Rzeczypospolitej Polskiej Pani Natalia Topchishvili oraz Prezes Polsko – Kazachstańskiej Izby Handlowo – Przemysłowej Piotr Guzowski.

„Dzięki niezwykle liberalnym reformom ekonomicznym, gospodarka gruzińska jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się wśród byłych europejskich republik radzieckich. Od zakończenia konfliktu rosyjsko – gruzińskiego w 2008 roku nastąpił znaczący wzrost polsko – gruzińskich kontaktów politycznych, turystycznych i gospodarczych. Istotnie zwiększyła się też wymiana handlowa Polski z Gruzją, która w 2015 roku przekroczyła 130 mln USD, z czego aż 88 mln USD stanowiła wartość polskiego eksportu do Tbilisi"– zauważa Prezes Parku Przemysłowego Łomża Andrzej Kiełczewski.

Ostatnie lata to także zacieśnianie więzów gospodarczych i politycznych Gruzji z Unią Europejską. Podczas III Szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbył się w Wilnie w dniach 28-29 listopada 2013r., Gruzja uroczyście parafowała Umowę Stowarzyszeniową z Unią Europejską, obejmującą porozumienie o strefie wolnego handlu (DCFTA). Umowa ta weszła w życie we wrześniu 2014 roku.

Korzystnym impulsem do rozwoju współpracy pomiędzy Unią Europejską, a Gruzją jest bez wątpienia również decyzja Parlamentu Europejskiego znosząca z dniem 1 kwietnia 2017 roku wizy dla obywateli gruzińskich udających się na teren Wspólnoty w celach biznesowych, turystycznych lub rodzinnych na okres 90 dni w ciągu pół roku.

„Z perspektyw Armenii, w której właśnie przebywam – najbliższego sąsiada Gruzji, mogę potwierdzić, że polskie produkty są i tu i tam bardzo cenione. Kraje ze sobą blisko współpracują, więc rynek praktycznie jest 2 razy większy. Ale chyba najważniejsza jest bardzo przyjazna atmosfera dla naszych przedsiębiorców oraz ogromne potrzeby importowe" – podkreśla Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Andrzej Parafiniuk.

Program seminarium obejmuje omówienie charakterystyki rynku gruzińskiego z uwzględnieniem realiów politycznych, możliwości wymiany handlowej na linii Polska – Gruzja oraz zasad gruzińskiej kultury biznesu. Ponadto poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozpoczynania działalności gospodarczej w Republice Gruzji, a także metod pozyskiwania i komunikacji z przedsiębiorcami z Kaukazu. W dalszej części seminarium uczestnicy otrzymają garść praktycznych wskazówek przydatnych w relacjach handlowych z partnerami z Gruzji.

Organizatorzy:
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.
Ambasada Republiki Gruzji w Rzeczypospolitej Polskiej
Polsko – Kazachstańska Izba Handlowo – Przemysłowa

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o składanie do dnia 18 kwietnia br. aplikacji na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

W górę