środa, 19 kwietnia 2017 13:40

Wraca Jarmark Kolekcjonerski!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Miłośników kolekcjonerstwa znów czeka nie lada gratka. Już 23 kwietnia rusza cykl Jarmarków Kolekcjonerskich. Na łomżyńskim Starym Rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Jarmarki mają się odbywać w co trzecią niedzielę miesiąca.

banerwww4

- Kolekcjonerstwo to pasja, która wciąga, wyostrza zmysły i sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie – mówi Adam Zwierzyński, radny miejski od lat związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim, który jest pomysłodawcą Jarmarku Kolekcjonerskiego.

Poniżej prezentujemy jego list, w którym zachęca łomżan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości do udziału w wydarzeniu. Oto jego treść:

Szanowni Państwo, mieszkańcy Łomży i okolicznych miejscowości. Mam zaszczyt zaprosić Was na Jarmark Kolekcjonerski, który będzie odbywał się od kwietnia do września 2017 r. w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Jarmark będzie miejscem, w którym uzupełnimy swoje zbiory lub wręcz rozpoczniemy przygodę kolekcjonerską.

Nie wszystkie kolekcje muszą być cenne pod względem finansowym. Liczy się jednak ich wartość sentymentalna i pamiątkowa. Nasuwa się pytanie: czy warto coś kolekcjonować? Odpowiedź wydaje się być jednoznaczna. Zbieranie określonych przedmiotów jest zawsze czymś korzystnym. Pozwala zrelaksować się i zapomnieć o codziennych kłopotach. Największą radość z posiadania hobby daje poszukiwanie nowych, coraz ciekawszych eksponatów. To także wiele radości, jak i też niezaprzeczalny dreszczyk rywalizacji z innymi pasjonatami. Kolekcjonerstwo wyrabia w człowieku wiele pozytywnych cech. Należą do nich: cierpliwość, systematyczność, umiejętność planowania. Z tego też względu zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do rozpoczęcia przygody z jakimś hobby. Nabyte dzięki temu cechy przydadzą się w dorosłym życiu.

W ramach Jarmarku nakłaniam do wyprzedaży przedmiotów ze swoich strychów, piwnic czy garaży. Czasami są to dla nas rzeczy niepotrzebne, natomiast dla innych mogą stać się atrakcyjnymi eksponatami. Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Chrzanowskiego Prezydenta Miasta Łomży, sprzedawcy i wystawcy nie ponoszą kosztów uczestnictwa w Jarmarku Kolekcjonerskim.

"Kupno zbioru to nie kolekcjonerstwo". Dżentelmen – Kolekcjoner, to mężczyzna, który zapraszając kobietę do domu, by pokazać jej znaczki, pokazuje znaczki.

Jeszcze raz zapraszam na Jarmark Kolekcjonerski.

Adam Zwierzyński – Łomżyński Klub Kolekcjonerski

Podczas Jarmarku Kolekcjonerskim z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można będzie obejrzeć, kupić czy wymienić się zbiorami. Dodatkowo oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich na stoiskach dostępne będą również produkty spożywcze oparte na tradycyjnych recepturach.

Osoby zainteresowane wystawieniem swojego stoiska proszone są o kontakt tel. 604 533 849 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

170419075139

7 komentarzy

 • Odpowiedz koala środa, 19 kwietnia 2017 14:25 Umieszczone przez: koala

  od 8 rano ?
  w niedzielę ?

 • Odpowiedz Chętnie środa, 19 kwietnia 2017 14:32 Umieszczone przez: Chętnie

  grunt to przedsiębiorczość, to dobry pomysł na ożywienie gospodarcze miasta.
  Proponuję wpisać miasto Łomża na listę dziedzictwa narodowego włącznie z utworzeniem w granicach miasta skansenu.
  Podlaskie już ma całą wieś jako skansen, teraz czas na miasto a w niedalekiej przyszłości całe województwo objąć patronatem ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego i utworzyć w całym podlaskiem skansen.

 • Odpowiedz www środa, 19 kwietnia 2017 14:46 Umieszczone przez: www

  22 kwietnia mecz Widzew Łódź - ŁKS Łomża

  - najciekawszy mecz od 10 lat

  - przyjazd całej ełkaesowskiej emigracji z najdalszych miejsc na świecie

  - ŁKS jako pierwsza ekipa gości na nowym stadionie Widzewa

  - pierwsi goście na Widzewie od 6 lat

  - ponad 15 tys. kibiców

  MUSISZ TAM BYĆ!!!

  Namawiaj znajomych, mecz już w sobotę!

  Zapisy w piwiarni Warka

 • Odpowiedz real czwartek, 20 kwietnia 2017 09:15 Umieszczone przez: real

  A ja proponuję wpisać Łomżę na listę dziewictwa narodowego i wyznaczyć kustosza tego stanu. Od tylu lat nic się tutaj nie zmienia w kwestii rozwoju, tworzenia miejsc pracy.

 • Odpowiedz ................................. czwartek, 20 kwietnia 2017 15:19 Umieszczone przez: .................................

  pracownicy ratusza mogliby do roboty przychodzić w strojach ludowych były z tego większy pożytek ... dla turystów


  ps

  im wyższy rangą urzędnik tym starsza epoka ... prezydent nawet charakteryzacji nie musiałby robić codziennie Garlicki to mógłby nawet szaty duchowne włożyć podobne do szat Mr.Jezusa który przy kościele stargany powywracał burząc kanoniczne porządki umacniane przy "kustoszach" Świątyni

 • Odpowiedz Axx niedziela, 23 kwietnia 2017 12:53 Umieszczone przez: Axx

  Do której jest jarmark?

 • Odpowiedz kolekcjoner parafialnych mądrości niedziela, 23 kwietnia 2017 13:06 Umieszczone przez: kolekcjoner parafialnych mądrości

  do trzeciego piania koguta moż ktoś wytrzeźwieje zanim oblicze ziemi tej ziemi pogrąży w kulcie kultury dewocyjne zdobionego starocia

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu