dom lomza
środa, 19 kwietnia 2017 13:07

Egzamin gimnazjalny w Łomży 2017 [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Stres, mniejszy lub większy, towarzyszy dziśuczniom, którzy przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. Jak twierdzą, nie jest to jednak stres paraliżujący, a raczej ten rodzaj stresu, który motywuje do działania. Gimnazjaliści twierdzą, że są przygotowani na najbliższe trzy dni. Odwiedziliśmy ich z kamerą.

brico lomza

O egzaminie gimnazjalnym powiedziano i napisano już chyba wszystko. Uczniowie przygotowywali się do niego przez trzy lata nauki w gimnazjum. Podchodzili też do egzaminów próbnych, organizowanych dokładnie w taki sposób, jak te oficjalne. Wszyscy wiedzą, co mają robić i raczej czują się dość pewnie. Oczywiście zdają sobie sprawę z tego, że od wyniku tych testów wiele zależy, bo będą one miały duże znaczenie podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

- Generalnie uczniowie byli przygotowywani przez trzy lata na regularnych zajęciach, które odbywały się zgodnie z planem lekcji, ale dodatkowo u nas w szkole odbywają się zajęcia w soboty i uczniowie chętni, którzy chcą popracować troszeczkę więcej niż na zajęciach lekcyjnych korzystali z tych zajęć w bardzo dużej liczbie - wyjaśnia dyrektor Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży Bożena Śliwowska.

Egzaminy już trwają, więc pierwszy stres z pewnością minął. Kolejne dni będą z pewnością łatwiejsze pod tym względem, choć nie koniecznie tak będzie jeśli chodzi o sam sprawdzian. Łomżyńskie gimnazja jednak zawsze wypadały dobrze na egzaminach i nie ma powodu, by w tym roku było inaczej.

Warto dodać, że to jeden z ostatnich takich egzaminów organizowanych na zakończenie nauki w gimnazjum. W tym roku nie ma już naboru do pierwszej klasy gimnazjum. Szkoły te będą przez dwa kolejne lata "wygaszane" zgodnie z założeniami reformy edukacji. Ostatni egzamin gimnazjalny odbędzie się więc wiosną 2019 roku.

1 komentarz

 • Odpowiedz www środa, 19 kwietnia 2017 13:46 Umieszczone przez: www

  22 kwietnia mecz Widzew Łódź - ŁKS Łomża

  - najciekawszy mecz od 10 lat

  - przyjazd całej ełkaesowskiej emigracji z najdalszych miejsc na świecie

  - ŁKS jako pierwsza ekipa gości na nowym stadionie Widzewa

  - pierwsi goście na Widzewie od 6 lat

  - ponad 15 tys. kibiców

  MUSISZ TAM BYĆ!!!

  Namawiaj znajomych, mecz już w sobotę!

  Zapisy w piwiarni Warka

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu