czwartek, 20 kwietnia 2017 14:30

Za posiadanie amfetaminy trafił do aresztu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
34-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który został przez łomżyńskich policjantów zatrzymany do kontroli, miał przy sobie narkotyki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika także, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna trafił do aresztu, a wkrótce stanie przed sądem.

banerwww4

We wtorek policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali do kontroli kierowcę jadącego osobowym fordem. Samochodem kierował 34-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Kierowca pomimo tego, że był trzeźwy, zachowywał się nerwowo i nie potrafił udzielić odpowiedzi na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Policjanci zauważyli też, że 34-latek ma rozszerzone źrenice i szkliste oczy. Dodatkowo kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W pewnym momencie mężczyzna wyrzucił torebkę foliową z białym proszkiem. Szybko okazało się, że znajduje się w niej około 10 gramów amfetaminy.

W związku z podejrzeniem, że może być pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, został przebadany narkotesterem z wynikiem pozytywnym. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych na zawartość substancji narkotycznych. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj 34-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, zaś sprawa prawdopodobnego kierowania przez niego samochodem pod wpływem narkotyków uzależniona jest teraz od wyniku badania krwi. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

W górę