piątek, 21 kwietnia 2017 14:11

Praktyczna lekcja ekologii w "Dziesiątce" [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Praktyczna lekcja ekologii w "Dziesiątce" [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży jako pierwsza odpowiedziała na apel Prezydenta Łomży o wspólne sadzenie drzew na terenie miasta. Dziś, w samo południe, wokół boiska przy SP 10, uczniowie klasy IVc nasadzili blisko 90 iglastych drzewek kilku gatunków. Była to najlepsza, bo praktyczna, lekcja ekologii zorganizowana z okazji Światowego Dnia Ziemi.

banerwww4

– Pozytywnie odpowiedzieliśmy na apel Prezydenta i przystąpiliśmy do tego przedsięwzięcia – mówił zastępca dyrektora SP 10 Jerzy Włodkowski, który razem z uczniami klasy IV c, Prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim, jego zastępcą Andrzejem Garlickim i dyrektorem szkoły Leszkiem Sobocińskim posadził wokół szkolnego boiska prawie 90 drzewek.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że akcja ta ma na celu uczenie młodzieży dbania o środowisko.

– Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, kolejne odbędą się również przy innych szkołach. Planujemy także imprezę dla mieszkańców, w ramach której w zamian za makulaturę i plastik można będzie otrzymać sadzonki drzew i kwiatów – zapowiedział Mariusz Chrzanowski.

Akcja planowana jest w dniach 13-14 maja br. we współpracy z Nadleśnictwem Łomża i Zakładem Gospodarowania Odpadami w Łomży.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy pozytywnie odpowiedzą na tę propozycję – powiedział Prezydent Łomży.

Dzieciom bardzo przypadła do gustu taka lekcja. Nie brakowało śmiechu i radości, a każdy chciał pomagać jak tylko mógł. Uczniowie zobowiązali się, że będą doglądać swoich drzewek przez najbliższe lata, dopóki będą uczyć się w SP 10, ale ich los z pewnością nie będzie im obojętny także później.

Galeria zdjęć

W górę