piątek, 21 kwietnia 2017 14:53

Policjanci będą znakować rowery

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Policjanci będą znakować rowery fot. Archiwum MyLomza.pl
W najbliższą sobotę Komenda Miejska Policji w Łomży organizuje akcję znakowania rowerów. Oprócz znakowania policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji KMP, w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo", przeprowadzą działania profilaktyczne, które ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

banerwww4

W ramach inauguracji akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo" funkcjonariusze łomżyńskiej komendy zapraszają w najbliższą sobotę tj. 22.04.2017 roku w godzinach od 10.00 do 12.00, do oznakowania swojego jednośladu. Znakowanie rowerów w łomżyńskiej jednostce wykonują policjanci Wydziału Prewencji, w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Partyzantów 48B. Aby oznakować swój rower należy (oprócz jednośladu) mieć przy sobie dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup roweru lub jego własność. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Mając na uwadze, iż sezon rowerowy jest w pełni zainaugurowany policjanci włączają się do promowania bezpiecznego poruszania się rowerem. Funkcjonariusze będą przypominać najważniejsze zasady i przepisy dotyczące jednośladów. Mundurowi poprzez różnego rodzaju imprezy cykliczne będą wpływać na świadomość mieszkańców naszego miasta w zakresie występujących zagrożeń w ruchu drogowym oraz sposobów przeciwdziałania kradzieżom rowerów. Policjanci będą przypominać miłośnikom jednośladów o wymogach technicznych, jakie musi spełniać rower oraz o tym , że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność po zmierzchu i zmroku, co znacznie wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.

2 komentarzy

  • Odpowiedz bzyczek sobota, 22 kwietnia 2017 11:48 Umieszczone przez: bzyczek

    ...a mogą mi oznakować dziewczynę..?, też na niej jeżdżę i nie chcę stracić...

  • Odpowiedz stary wyjadacz sobota, 22 kwietnia 2017 14:23 Umieszczone przez: stary wyjadacz

    A może nie ty jeden na niej jeździsz...więc i znakowanie nic nie da.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu