podr
poniedziałek, 15 maja 2017 09:38

650 km na rowerach, by pomóc choremu koledze [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
650 km na rowerach, by pomóc choremu koledze [VIDEO] fot. IPA Konin
W sobotnie popołudnie dotarła do Łomży rowerowa wyprawa policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, którzy w poniedziałek 8 maja wyruszyli na charytatywny rajd rowerowy trasą Green Velo z Gdyni do Łomży. Za nimi trudne chwile i przeciwności, które musieli pokonać. Przywitaliśmy ich przed Łomżą.
techmatix2

Jak podkreślają uczestnicy wyprawy, łączy ich to, że wszyscy są członkami konińskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA i chcą pomóc ciężko choremu koledze zbierać fundusze na jego rehabilitację. Wymyślili taki właśnie sposób i znaleźli sponsorów, którzy zgodzili się zapłacić za każdy przejechany kilometr. Pieniądze trafiają na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Wielkopolska i posłużą opłaceniu nierefundowanych leków oraz zabiegów rehabilitacyjnych ich kolegi - Pawła.

Policjanci pokonali w ciągu sześciu dni trasę z Gdyni do Łomży liczącą 650 kilometrów. Mimo, że mamy maj i zapewne spodziewali się innej aury, okazało się, że jazda nie zawsze była przyjemnością. Niskie temperatury i silny wiatr nie ułatwiały realizacji zadania. Najgorsza była środa, kiedy dodatkowo musieli zmagać się z padającym śniegiem.

W sobotę pokonali ostatni odcinej zaplanowanej trasy, której koniec wyznaczyli sobie w Łomży. Z grupą policjantów byliśmy w konatkacie niemal od początku ich wyprawy i powitaliśmy ich przed Łomżą, do której dotarli w sobotę po południu. Uczestnicy, korzystając z okazji nagłośnienia ich akcji, zwracają się do wszystkich, którzy chcą i mogą wspomóc leczenie ich kolegi o przekazywanie wpłat na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Wielkopolska. Jak zapewniają, środki te nie zostaną wykorzystane na żadne inne cele niż te deklarowane. Pewność tę daje właśnie właściciel konta czyli niezależne stowarzyszenie, które zajmuje się pomocą chorym. Wpłaty można kierować na konto: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Wielkopolska numer konta 12 1140 1124 0000 2706 6500 1009 z dopiskiem w tytule Paweł Wróbel (darowiznę można odpisać od podatku).

Na prośbę uczestników rajdu charytatywnego publikujemy też listę firm-sponsorów, które zgodziły się wesprzeć ten szlachetny cel: ORION POLAND, DRAGON GAZ, K-2 Konin, SENSOGRACJA, PORTEL i BELLAGRO Sp. z o.o.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu