wloskie-wieczory dom lomza
wtorek, 16 maja 2017 09:55

Gdzie szukać swojej zguby? W Biurze Rzeczy Znalezionych! [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Biuro Rzeczy Znalezionych obowiązkowo musi być prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego. Jest takie miejsce również w Łomży, a dokładniej w łomżyńskim ratuszu. Trafiają tu rzeczy, które ktoś zgubił, a ktoś inny odnalazł, a bywają to najróżniejsze przedmioty. W łomżyńskim Biurze już od ponad roku na właściciela czekają np. dwa... sygnalizatory świetlne!

brico lomza

Najczęściej gubimy telefony komórkowe i właśnie telefonów w Biurze Rzeczy Znalezionych czeka na swoich właścicieli najwięcej. Drugie na liście najczęściej trafiających tu rzeczy są rowery. W łomżyńskim Biurze są też jednak znacznie dziwniejsze przedmioty. Od ponad roku na swojego właściciela czekają dwa sygnalizatory świetlne. Podobnie jest z piłą łańcuchową, która już blisko 1,5 roku cierpliwie czeka na odebranie przez uprawnioną osobę. Z kolei dość wartościowym znaleziskiem, które trafiło do Biura jest złota biżuteria. Lista przedmiotów jest dość długa.

- Do takiego Biura przyjmowane są przedmioty o wartości przekraczającej 100 złotych. Oczywiście jeżeli coś zgubimy, to należy zwrócić się z pytaniem o znalezienie takiej rzeczy do Policji, do Straży Miejskiej (...) i oczywiście zapraszamy do nas do urzędu, gdzie tego typu rzeczy są przechowywane przez dwa lata od znalezienia bądź przez rok od wezwania osoby uprawnionej do odbioru takiej rzeczy - tłumaczy Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Informacje o zagubionych rzeczach uzyskać można również pod nr telefonu: 86 215 68 41 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

Do depozytu Biura Rzeczy Znalezionych przyjmuje się przedmioty, które posiadają wartość przekraczającą 100 zł.

Biuro odmawia przyjęcia rzeczy w przypadku gdy rzeczy:

 • nie posiada żadnej wartości,
 • należy do grupy przedmiotów niebezpiecznych, łatwopalnych lub wybuchowych,
 • istnieją podstawy do uznania, że rzecz została porzucona z zamiarem wyzbycia się własności,
 • ma takie własności, że przechowywanie jej nie jest możliwe.

Biuro nie przechowuje zwierząt, którym opiekę zapewniają schroniska.

Wykaz rzeczy znajdujących się w depozycie Biura Rzeczy Znalezionych publikowany jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży, jednak w taki sposób, by nie była możliwa ich identyfikacja. Osoba, która znajdzie na tej liście rzecz, która może okazać się jej własnością, musi udowodnić, że jest właścicielem takiej rzeczy, aby móc ją odebrać z depozytu. Przedmioty, które w okresie 2 lat nie zostaną odebrane z Biura trafiają zazwyczaj na licytację, z której dochód zasila budżet państwa lub kasę miejską.

Według stanu na dzień 6 kwietnia 2017 roku obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych w Łomży znajdują się: telefony komórkowe marki: Nokia, Sony Ericsson, Sony Xperia, Sony Xperia w etui,Sony w etui, Samsung, LG, Kruger& Matz, ZTE, Rono, HTCw etui, Iphone A1457, MAXCOM; rowery górskie, kolarzówki min. marki: TURBO, COSMIC AUTHOR, GEPARD, AUTHOR EOUPE, ZENIT, BEATRACK SAOCK, MCKENZIE HILL, MAXIM, ROMET, MTB active, rower niebieski BMX, CITY V-2., HUNDRED; klucze samochodowe i inne, plecak z odzieżą, duża walizka MADISON, wózek dziecięcy CHICCO, 2 szt. sygnalizatorów świetlnych, piła łańcuchowa, portfel czarny, portfel z kartami klienta, klucze na karabińczyku, biżuteria złota znaleziona w Sklepie Kaufland, klucze 3 szt. z brelokiem, kurtka damska „ORSAY", kurtka damska „Miss Sissi", kurtka damska „Sinsay".

4 komentarzy

 • Odpowiedz wicher wtorek, 16 maja 2017 11:29 Umieszczone przez: wicher

  Rower to raczej nie sposób zgubić - raczej ktoś go ukradł, pojeździł i rzucił.

 • Odpowiedz wiater wtorek, 16 maja 2017 13:00 Umieszczone przez: wiater

  dlatego zwie sie to biuro rzeczy znalezionych nie zgubionych ;)

 • Odpowiedz try wtorek, 16 maja 2017 15:23 Umieszczone przez: try

  teraz raptem znajdzie sie 20-stu właścicieli tej samej piły łańcuchowej

 • Odpowiedz wicher wtorek, 16 maja 2017 15:34 Umieszczone przez: wicher

  To to nic, w takiej Ameryce Północnej tornado potrafi przenosić tysiące rzeczy na duże odległości, nawet samochody i autobusy. Ameryka jest wielka, więc i biura tego typu ma zdecydowanie większe.
  Wiatr to jest cholera gorsza jak złodziej

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu