podr
wtorek, 16 maja 2017 15:05

Współpraca Policji z klasami mundurowymi

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Współpraca Policji z klasami mundurowymi fot. KMP Łomża
Komendant Miejski Policji w Łomży Pan komisarz Marek Sienkiewicz podpisał dwa porozumienia z opiekunami klas mundurowych. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży porozumienie o kontynuacji dotychczasowej współpracy, natomiast w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Łomży o jej rozpoczęciu.
techmatix2

Komendant Miejski Policji w Łomży – komisarz Marek Sienkiewicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży – Artur Ciborowski jak też Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży – Bożena Święszkowska podpisali dziś porozumienia dotyczące współpracy w obszarze dydaktyczno – wychowawczym.

Nadrzędną rolą Policji jest służba społeczeństwu, zarówno poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i poszanowanie prawa, jak i poprzez propagowanie pozytywnych postaw i zachowań wśród młodzieży. Dla wielu młodych ludzi początkiem drogi do służby i wymarzonego munduru jest edukacja w klasach „mundurowych", gdzie uczniowie przygotowują się do konfrontacji z rzeczywistością policyjną. Dowiadują się, że bycie policjantem to nie praca, ale ciężka służba. Dlatego tak ważna jest współpraca ze szkołami w których powstają klasy o profilu mundurowym.

W ramach prowadzonych zajęć szkolnych, uczniowie będą między innymi zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu Policji oraz zapoznani zostaną ze specyfiką służby w tej formacji. Głównym celem przedsięwzięcia jest kształcenie młodzieży w duchu poszanowania prawa, patriotyzmu oraz idei zdrowego trybu życia.

Porozumienie wchodzi w życie z chwilą podpisania i otwiera możliwości do podejmowania różnego rodzaju wspólnych inicjatyw.

Galeria zdjęć

7 komentarzy

 • Odpowiedz mak 3 wtorek, 16 maja 2017 16:06 Umieszczone przez: mak 3

  A kiedy w końcu ktoś załata dziury na Szosie Zambrowskiej!

 • Odpowiedz dziadek wtorek, 16 maja 2017 16:24 Umieszczone przez: dziadek

  Oraz inne dziury, których pełno na ulicach w całej Łomży!

 • Odpowiedz olaboga wtorek, 16 maja 2017 17:14 Umieszczone przez: olaboga

  No to jeszcze 5-10 lat i etaty w komendzie uzupełnione;)

 • Odpowiedz Zrogowaciałe pięty polskie wtorek, 16 maja 2017 18:31 Umieszczone przez: Zrogowaciałe pięty polskie

  A apel smoleński był i stanie godzinę na słońcu na baczność?

 • Odpowiedz Alfred wtorek, 16 maja 2017 23:05 Umieszczone przez: Alfred

  Hehe, ciekawe co tak naprawdę może komenda młodym ludziom zaproponować. Ściema dla prasy i tyle. Im szybciej zrobią prawdziwą, ostrą i głęboką reformę w policji tym lepiej.

 • Odpowiedz fluk wtorek, 16 maja 2017 23:37 Umieszczone przez: fluk

  Niech się uczą jak konfetti wycinać

 • Odpowiedz real środa, 17 maja 2017 07:42 Umieszczone przez: real

  To komisarz też należy do klasy Panów? Od razu widać, że tekst w całości napisał jakiś podległy policjant, a redakcja nawet nie zweryfikowała tego tekstu.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu