podr
środa, 17 maja 2017 11:53

Stratos LF38 na testach w MPK

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Stratos LF38 na testach w MPK fot. MPK
MPK ZB w Łomży przyjęło propozycję firmy ABP Bus & Coach, która udostępniła do nieodpłatnych testów swój autobus SKD Trade A.S. typ Stratos LF38. Do 18 maja 2017 r. kierowcy MPK sprawdzają jego przydatność w warunkach łomżyńskich. Stratos LF38 to całkowicie niskopodłogowy minibus zabudowywany na podwoziach Iveco Daily o podwyższonej nośności.
techmatix2

Pojazd o długości 7,7-metra posiada dwoje dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz. Jest napędzany silnikiem IVECO o mocy 125 kW który spełnia normę EURO VI. W zależności od zamówionej wersji silnik może współpracować z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów.

Autobus może przewozić 38 pasażerów, w tym 14÷16 na miejscach siedzących. Zarówno stanowisko pracy kierowcy jak i cała przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana. Naprzeciw drugich drzwi zlokalizowane jest miejsce dla wózka inwalidzkiego.

Autobus jest wyposażony w cztery tablice informacyjne - trzy zewnętrzne (przód, bok i tył) oraz jedną wewnętrzną. Dodatkowo nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa system monitoringu składający się z dwóch kamer wewnętrznych oraz po jednej skierowanej przed i za pojazd.

- Tradycyjnie zapraszamy naszych pasażerów do przesyłania opinii o minibusie - zachęca dyrekcja MPK.

6 komentarzy

 • Odpowiedz Gosc środa, 17 maja 2017 13:42 Umieszczone przez: Gosc

  Bardzo dobry pomysł, po co puszczać duże autobusy na trasy, na których jeździ mało pasażerów, np: 3,5. Jest to duża oszczędność. Jedyną wadę jaką zauważyłem to bardzo wolno otwierające się drzwi, tak poza tym wszystko ok

 • Odpowiedz PYTANIE_DO_MPK środa, 17 maja 2017 14:14 Umieszczone przez: PYTANIE_DO_MPK

  przecież to auto spełnia wymogi tylko Euro 5... Euro6 obowiązuje od 3 lat, a uchwalone zostało 9 lat temu... Czy UM planuje dalej truć mieszkańców zastanawiając się nad zakupem aut z indeksem z 2009 roku, który już jest nieaktualny?

 • Odpowiedz greg środa, 17 maja 2017 15:49 Umieszczone przez: greg

  Male autobusy Hybrydy .Tylko Polskiej produkcji o ile sa.

 • Odpowiedz lomza środa, 17 maja 2017 20:55 Umieszczone przez: lomza

  "PYTANIE DO MPK" - swoimi wyziewami sam się bardziej trujesz...Skąd się biorą tacy jak ty? To nie jest stary jelcz czy ikarus. Czy norma Euro5 jest zabroniona? Czy nie można takiego auta zarejestrować?

 • Odpowiedz @ środa, 17 maja 2017 23:52 Umieszczone przez: @

  Popieram Grega!
  Tylko polskie hybrydy!

 • Odpowiedz Ne czwartek, 18 maja 2017 10:13 Umieszczone przez: Ne

  Tylko i wyłącznie SOLARIS

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu