podr
czwartek, 18 maja 2017 11:24

Dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego w praktyce [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich", organizuje dzisiaj szereg imprez skierowanych do dzieci i młodzieży. Jedną z atrakcji była możliwość nauki prawidłowego poruszania się rowerem po ulicy w Miasteczku Ruchu Drogowego pod fachowym okiem policjantki.
techmatix2

Do Miasteczka Ruchu Drogowego w skateparku przy ul. Księżnej Anny MOSiR zaprosił uczniów klasy trzeciej i czwartej z łomżyńskiej "Dziesiątki". Dla trzecioklasistów był to pierwszy kontakt z zasadami ruchu drogowego. Uczniowie klasy czwartej natomiast mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności przed czekającym ich za około 1,5 tygodnia egzaminem na kartę rowerową. Ze znakami, przepisami i zasadami prawidłowego zachowania na drodze zapoznała dzieci i czuwała nad wszystkim podkom. Anna Mandziuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Na początku policjantka przeszła z dziećmi po uliczkach Miasteczka i zapoznała je z oznakowaniem poziomym i pionowym. Omówiła tez najważniejsze przepisy i sposób zachowania w takich miejscach jak skrzyżowanie zwykłe i z ruchem okrężnym, a także z sygnalizacją świetlną. Następnie przyszła pora na naukę praktyczną. Dzieci kolejno wsiadały więc na rowery przygotowane przez pracowników MOSiR-u i jeździły wytyczoną trasą z zachowaniem wszystkich zasad. Pilnowała tego podkom. Mandziuk, a wszystkiemu pilnie przyglądała się jedna z nauczycielek SP10, która wkrótce przeprowadzać będzie w szkole egzamin na kartę rowerową. Jak stwierdziła, dla dzieci z czwartej klasy, które do niego przystąpią, jest to świetna okazja do weryfikacji wiedzy i umiejętności, dzięki której dowiedzą się co muszą poprawić, by otrzymać upragniony dokument.

Oprócz zabawy w Miasteczku Ruchu Drogowego MOSiR organizuje dziś także dni otwarte na Stadionie Miejskim dla przedszkolaków oraz dni otwarte w Parku Wodnym dla dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół. W piątek i sobotę natomiast trwać będą dni otwarte w Porcie Łomża i na Terenach Sportowo-Rekreacyjnych nad Narwią, gdzie można będzie bezpłatnie wypożyczyć na godzinę sprzęt pływający znajdujący się na wyposażeniu Portu Łomża.

3 komentarzy

  • Odpowiedz Von Kleist czwartek, 18 maja 2017 19:46 Umieszczone przez: Von Kleist

    Faktycznie, fachowe oko, hehe...

  • Odpowiedz Zorba czwartek, 18 maja 2017 21:25 Umieszczone przez: Zorba

    A ta Pani poli jantka nie wystraszyla tych dzieci?

  • Odpowiedz real piątek, 19 maja 2017 07:51 Umieszczone przez: real

    Taka edukacja powinna być obowiązkowa dla uczniów. Są ku temu wszelkie warunki, ale przede wszystkim jest widoczna potrzeba. To najlepsza prewencja i profilaktyka. Coraz więcej dzieci jeździ rowerami i uczestniczy w ten sposób w ruchu drogowym.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu