vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 18 maja 2017 11:57

Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych fot. Google Street View
Konkursy na dyrektorów trzech placówek oświatowych w mieście ogłosił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Kadencje kończą się obecnym dyrektorom Przedszkola Publicznego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łomży. Dyrektora potrzebować będzie także nowa podstawówka - uruchamiana od 1 września Szkoła Podstawowa Nr 1.

Zazwyczaj największe szanse na kolejną kadencję mają dotychczasowi dyrektorzy placówek, a to ze względu na ich doskonałą znajomość kierowanej przez siebie szkoły czy przedszkola i ogromne doświadczenie, którym trudno jest sprostać innym kandydatom. W przypadku Szkoły Podstawowej Nr 1, która od września rozpocznie funkcjonowanie na bazie dotychczasowego Publicznego Gimnazjum Nr 1, naturalną kandydatką wydaje się dotychczasowa dyrektor gimnazjum. Czy jednak obecni dyrektorzy wystartują w konkursach - nie wiadomo, Nie wiadomo też, czy będą mieli konkurencję, a tym bardziej, kogo wskażą komisje konkursowe jako najlepszego kandydata.

Termin składania ofert upływa 2 czerwca i wówczas prawdopodobnie dowiemy się odpowiedzi na część z tych pytań. W związku z bliskością wakacji i nowego roku szkolnego cała procedura będzie musiała być przeprowadzona bez zbędnej zwłoki tak, aby nowi dyrektorzy mogli przygotować placówki na powrót uczniów i przedszkolaków po letniej przerwie.

1 komentarz

  • Odpowiedz wiśta wio czwartek, 18 maja 2017 21:50 Umieszczone przez: wiśta wio

    SMSem można ?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu