piątek, 19 maja 2017 07:02

W Galerii Veneda zakwitną żonkile i zaśpiewa Majkel

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czas płynie tak szybko. To już czwarty rok z rzędu, jak Żonkilowe Pola Nadziei zagoszczą w łomżyńskiej Galerii Veneda. Celem charytatywnej imprezy będzie jak zwykle zebranie środków na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Zbiórce towarzyszyć będzie niezliczona ilość atrakcji, a główną będzie wystep gwiazdy muzyki disco polo Majkela.
techmatix2

Już w najbliższą niedzielę 21 maja łomżyńskie centrum handlowe wypełnią symbole nadziei - żółte żonkile. Od godziny 10.00 do 18.00 trwać będą występy, prezentacje, pokazy i wiele innych atrakcji, a wszystko w jednym celu: przyciągnąć jak najwięcej osób gotowych wesprzeć szlachetny cel, jakim jest zebranie środków pieniężnych na sfinansowanie realizacji projektu budowy hospicjum (w Białymstoku lub okolicy) dla dzieci osieroconych wraz z oddziałem opieki wyręczającej, służącym do czasowego odciążenia rodziny w opiece nad długotrwale i nieuleczalnie chorym dzieckiem.

Jak zwykle w organizację charytatywnej akcji bardzo aktywnie włączą się łomżyńskie szkoły, przedszkola oraz Bursa Szkolna Nr 3. Podczas akcji z występem tanecznym zaprezentują się na scenie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe słoneczko". Obejrzymy także występy wokalne i instrumentalne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7. Swoim talentem pochwalą się także mali artyści ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Pod koniec imprezy czekają nas natomiast występy wokalne młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego. Nieco wcześniej scenę opanuje gwiazda muzyki disco polo - Majkel.

Tego dnia w Galerii Veneda rozbrzemiwać będzie jednak nie tylko muzyka. Młodzież z łomżyńskich techników zaprezentuje czego uczy się w ich murach. Ciekawie zapowiadają się pokazy strzelectwa, urządzeń elektropneumatycznych czy zawody robotów w wykonaniu uczniów łomżyńskiego "Mechaniaka". Przygotowali oni też m.in. wystawę samochodów oraz stanowisko diagnostyczne, gdzie będzie można sprawdzić stan techniczny swojego auta.

Na miejscu będzie też mżna smacznie zjeść. O nasze żołądki i podniebienia zadbają uczniowie z łomżyńskiej "Wety", którzy oferować będą smaczne, domowe wypieki i przekąski. Z kolei młodzież z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzi pokaz musztry i zaśpiewa nam w języku hiszpańskim. Przeprowadzi też quizy i konkursy wiedzy o Hiszpanii, bo trzeba wiedzieć, że ALO to jedyne miejsce w Łomży, w którym można nauczyć się tego języka w ramach szkolnych zajęć.

Podczas gdy trwać będzie zabawa po całej Galerii Veneda krążyć będą wolontariusze zbierający datki na szlachetny cel. W ich rolę wcielą się uczniowie wymienionych szkół, a także młodzież z "Ekonomika", dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czaplicach i wychowankowie Internatu Zespołu Szkół w Marianowie. Przez cały dzień trwać też będzie sprzedaż wyrobów ceramicznych wykonanych przez wychowanków Bursy szkolnej nr 3 Łomży.

POLA NADZIEI to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Tegoroczne "Pola Nadziei" są już VII edycją tej ogólnopolskiej kampanii, prowadzonej niezmiennie przez Fundację "Pomóż Im" w Białymstoku. W Łomży akcja zagości po raz czwarty i od początku prowadzona jest przy wsparciu Galerii Veneda.

GV-www PolaNadziei 700x1000

W górę