piątek, 19 maja 2017 06:58

Dzielnicowy dojedzie do nas skuterem

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Łomżyńscy dzielnicowi, korzystając ze sprzyjającej pogody, rozpoczęli wykorzystywanie w swojej codziennej służbie skuterów. Na skuterach zobaczymy jednak nie tylko dzielnicowych. W ten sposób odbywać się będą, a właściwie już się odbywają, także regularne patrole.

Policyjne skutery, od kilku już lat, wykorzystywane są w służbie przez dzielnicowych. Łomżyńscy funkcjonariusze dysponują dwoma takimi pojazdami. Jednoślady znakomicie sprawdzają się podczas jazdy w warunkach miejskich i ułatwiają pracę policjantom. Dzięki nim dzielnicowi są bardziej mobilni i sprawniej mogą dotrzeć do mieszkańców swoich rejonów służbowych.

Policjanci pełniąc służbę będą m.in. patrolować obszary rekreacyjne i turystyczne czyli rejony, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a policjant na skuterze szybciej dotrze na miejsce niż patrol pieszy. Funkcjonariusze pełniąc służbę w tej formie będą bliżej obywateli.

Łomżyńscy policjanci, oprócz skuterów, wykorzystują w codziennej służbie także rowery. Służbę na rowerach pełnią funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. I tego typu patrole też już można spotkać na łomżyńskich ulicach.

W górę