piątek, 19 maja 2017 09:31

XIII Edycja Konkursu Mistrz Ortografii Miasta Łomża [FOTO]

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
XIII Edycja Konkursu Mistrz Ortografii Miasta Łomża [FOTO] fot. SP10
„Nie popadajcie w przeciętność. Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - słowa świętego Jana Pawła II towarzyszyły XIII edycji konkursu Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża, który odbył się 18 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży.

banerwww4

Uroczystość dedykowana Patronowi szkoły, w rocznicę Jego urodzin, rozpoczęła się o godz. 16.00. Młodzi konferansjerzy: Oliwia Dzbeńska i Adam Konopka (uczniowie klasy IV) już na początku zaznaczyli, że konkurs rozwija nie tylko talenty ortograficzne, ale też taneczne, wokalne, aktorskie, gdyż do tego mobilizują nas przytoczone wcześniej słowa Patrona. Na to również zwróciła uwagę pani poseł Bernadeta Krynicka. Popadanie w przeciętność jest zupełnie obce dyrektorowi szkoły Leszkowi Sobocińskiemu, ponieważ w krótkim przemówieniu najpierw treściwie słowami namalował barwny obraz maja, a następnie ciepło i serdecznie witając zgromadzonych gości, porównał Ich do pięknych majowych kwiatów.

„Sprawozdanie z jednego dnia w szkole", czyli słowno – wokalna scenka zaprezentowana przez uczniów klas VI zainteresowała zdenerwowanych konkursowiczów, pozwalając zapomnieć im o stresujących emocjach.

Po części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Doroty Zbikowskiej i pani Agaty Durzyńskiej zrelaksowani „mistrzowie pióra" rozpoczęli pisanie dyktanda. Wspierali ich w tym zaproszeni goście: pani poseł Bernadeta Krynicka, wizytator łomżyńskiego kuratorium - Jadwiga Pusz, Zbigniew Kossakowski - dyrektor ODN w Łomży, Maciej Listowski – dyrektor ŁCRE w Łomży, Małgorzata Konopka – przedstawiciel Rady Rodziców.

Tegoroczne dyktando ciekawie opowiadało o wiośnie i wakacyjnych planach, a trudności ortograficzne były naprawdę różnorodne i dotyczyły niemal wszystkich reguł pisowni.

Po trudach zmagania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji wszyscy piszący udali się na słodki poczęstunek.

W tym czasie komisja sprawdzająca przystąpiła do oceny prac, z trudem wyłaniając zwycięzców.

  1. miejsce – Anna Tarnacka - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży
  2. miejsce – Maja Karwowska - Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
  3. miejsce – Paweł Koziej - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

Dzięki hojności sponsorów mistrzowie zostali uhonorowani pięknymi pucharami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Na zakończenie pan dyrektor Leszek Sobociński słowa wdzięczności za trzynastoletnią współpracę skierował do pani Joanny Ewy Szkop – konsultanta ds. edukacji polonistycznej łomżyńskiego ODN i do pana Zbigniewa Kossakowskiego - dyrektora ODN w Łomży. Podziękował również wszystkim gościom, a także uczniom, nauczycielom, rodzicom i koordynatorce konkursu, wicedyrektor Renacie Zaniewskiej. Szczególnie ciepłe podziękowania i słowa uznania adresował do sponsorów. Wszystkich zaprosił za rok na XIV edycję konkursu.

XIII edycję konkursu sponsorowali:

  • Państwo Hanna i Krzysztof Gosk – Stacja Paliw Pryma
  • Państwo Małgorzata i Adam Konopka – Hurtownia Spożywcza Omega
  • Pani Jolanta Cwalina – Biuro Turystyczne JC Podróże
  • Pani Weronika Sierzputowska - Ciastkarnia Weronika
  • Rada Rodziców SP 10

Galeria zdjęć

W górę