vizo-mylomza kursy maturalne 1000
piątek, 19 maja 2017 10:32

Metoda "na wnuczka" ciągle skuteczna

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Mimo iż w ostatnim czasie pojawiają się liczne ostrzeżenia informujące o metodach działania oszustów wyłudzających od starszych osób pieniądze, co daje efekt w postaci znacznie mniejszej ilości skutecznych prób, to przestępcy nie rezygnują. Wczoraj udało im się oszukać 81-letnią mieszkankę Łomży, która straciła 42 tys. złotych!

ladne-dywany

Wczoraj po południu, do 81-letniej mieszkanki Łomży zadzwoniła jej rzekoma wnuczka. Płacząc do słuchawki prosiła o pomoc w związku z wypadkiem w jakim uczestniczyła. Chwilę później przekazała telefon mężczyźnie, który podał się za policjanta i poinformował babcię, że wnuczka może uniknąć poważnych kłopotów, jeśli zapłaci określoną sumę pieniędzy.

81-latka zdenerwowana dała się przekonać i przekazała przysłanemu przez przestępców kurierowi 42 tys. złotych. Dopiero po jakimś czasie pojawiły się u niej wątpliwości, które postanowiła rozwiać kontaktując się z rodziną. Okazało się, że padła ofiarą oszustwa połączoną metodą "na wnuczka" i "na policjanta". O przestępstwie powiadomiła Policję.

Choć skuteczność przestępców przy tego rodzaju oszustwach ostatnio znacznie zmalała, to jednak nie rezygnują oni ze swojego procederu licząc na to, że od czasu do czasu uda im się wyłudzić pieniądze. Jak widać, tak wciąż jeszcze znajdują osoby, które wierzą w to, co usłyszą przez telefon. Mimo to nagłaśnianie takich przypadków i częste ostrzeżenia przynoszą skutek w postaci znacznie mniejszej ilości skutecznych prób.

Po raz kolejny więc Policja apeluje o rozwagę przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji finansowych, oraz aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym. Ostrzegajmy swoich znajomych i osoby bliskie o sposobach działania oszustów. Wykorzystajmy nadchodzące spotkania rodzinne do rozmów o tym jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem, natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112!

6 komentarzy

 • Odpowiedz wnuczek piątek, 19 maja 2017 11:54 Umieszczone przez: wnuczek

  Po co starej babie pieniądze? Paciorek, siusiu i spać.

 • Odpowiedz mała czarna piątek, 19 maja 2017 12:16 Umieszczone przez: mała czarna

  Wnuczek, po co Ci mózg jak i tak go nie używasz

 • Odpowiedz real piątek, 19 maja 2017 13:29 Umieszczone przez: real

  Winien jest Tusk.

 • Odpowiedz stara kwoka piątek, 19 maja 2017 14:31 Umieszczone przez: stara kwoka

  Mała czarna bredzi, wnuczek gdyby mózgu nie używał to by babki nie wydoił.
  Czy można być aż tak naiwnym?

 • Odpowiedz MS2010 piątek, 19 maja 2017 16:14 Umieszczone przez: MS2010

  tzn., że to nie wina oszusta, tylko babki bo była naiwna? tak?

 • Odpowiedz gj niedziela, 21 maja 2017 13:52 Umieszczone przez: gj

  Tak. Babkę zamknąć, oszusta nagrodzić i dać drugi dowód. Niech ma dwa, a nawet 4 jak migranc.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu