piątek, 19 maja 2017 14:02

Za pół roku nowe rondo i wjazd do szpitala

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Obecny wjazd do szpitala to bardzo kolizyjne miejsce Obecny wjazd do szpitala to bardzo kolizyjne miejsce fot. Archiwum MyLomza.pl
Na koniec 2017 roku władze Łomży planują zakończenie przebudowy fragmentów Alei Piłsudskiego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kazańską a Szosą Zambrowską. Powstanie m.in. sygnalizacja świetlna i nowe rondo. Zmieni się także organizacja ruchu.
techmatix2

O termin realizacji nowego wjazdu do szpitala pytał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Kacprowski. Jak mówił, miejsce to jest wyjątkowo kolizyjne i często dochodzi tu do zdarzeń drogowych. Z odpowiedzi dowiadujemy się nie tylko o przebudowie samego wjazdu, ale o pełnym zakresie prac zaplanowanych na odcinku pomiędzy Kazańską a Szosą Zambrowską.

Jak informuje w pisemnej odpowiedzi na zapytanie radnego zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu na ul. Piłsudskiego w rejonie Szpitala z uwagi na zakres przewidzianych robót wymaga opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na wykonanie robót. W ramach usprawnień przewiduje się budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Kazańską wraz z korektą geometrii skrzyżowania, budowę ronda na wysokości wyjazdu z parkingu szpitala i drogi wewnętrznej na osiedle oraz budowę nawrotki przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. W ramach zadania zmianom ulegnie organizacja ruchu na ulicy w tym możliwość wjazdu na teren szpitala istniejącym obecnie wjazdem jedynie pojazdom uprzywilejowanym. Ogólnodostępny wjazd do szpitala zrealizowany będzie z projektowanego ronda.

Prace dotyczące zadania rozpoczęto pod koniec 2016 r., kiedy w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę projektu budowlanego firmę INKOM z Białegostoku. Umowny termin realizacji zakłada wykonanie przedmiotu zamówienia do 26.05.2017 r. Obecnie zakończono etap uzgadniania przedstawionych rozwiązań projektowych. W dniu 19.04.2017 r. odbyły się konsultacje w sprawie przedstawionej koncepcji na które zaproszeni byli mieszkańcy i zainteresowane podmioty.

- Po dostarczeniu przez Projektanta kompletu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę możliwe
będzie rozpoczęcie procedury przetargowej na wykonanie zadania. Planujemy wyłonienie wykonawcy robót w postępowaniu przetargowym do końca września i wykonanie zadania do końca 2017 r. - informuje wiceprezydent Garlicki..

W górę