dom lomza
sobota, 27 maja 2017 07:25

Muszla koncertowa już prawie gotowa na organizację letnich imprez [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Muszla koncertowa już prawie gotowa na organizację letnich imprez [FOTO] fot. UM Łomża
2 czerwca remontowana właśnie muszla koncertowa w Łomży przejdzie próbę generalną. Tego dnia odbędzie się koncert kończący łomżyńskie Juwenalia. Natomiast za nieco ponad trzy tygodnie odbędzie się tam dwudniowe święto naszego miasta. Prace ziemne na muszli pochłoną z kasy Miasta 64 tys. zł.

brico lomza

- Remont Muszli Koncertowej to jeden z elementów przygotowań do Dni Łomży, a te już niebawem. Od lat jest to miejsce największych wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, które gromadzi tysiące mieszkańców naszego miasta – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Prace remontowe były niezbędne i mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z efektu końcowego – dodaje gospodarz miasta.

Roboty trwają od 10 maja, wykonuje je Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wyremontowany został już chodnik na skarpie. Kończy się remont starych schodów oraz budowa nowych, które umożliwią wejście w górę od ul. Zjazd. Muszla ma być gotowa w najbliższych dniach.

Próba generalna czeka Muszlę Koncertową już 2 czerwca. Tego dnia swoje święto będą mieli studenci. Główna impreza, czyli Dni Łomży odbędzie się tam 17 i 18 czerwca. Podczas dwudniowego wydarzenia atrakcji nie zabraknie, wystąpi m.in. zespół Akcent i Stachursky. Na pożegnanie wakacji 26 sierpnia do Łomży przyjedzie "Lato z Radiem", a wraz znim zespół Lady Pank. Wydarzenie od lat łączące pokolenia Polaków miało początkowo odbyć się w amfiteatrze miejskim, ale ze względów technicznych zostało przeniesione na stadion miejski.

Galeria zdjęć

24 komentarzy

 • Odpowiedz agata .m sobota, 27 maja 2017 08:44 Umieszczone przez: agata .m

  Super wrescie znalazl sie Prezydent,ktory zadbal o muszle.

 • Odpowiedz MusztardaPObiedzie sobota, 27 maja 2017 09:21 Umieszczone przez: MusztardaPObiedzie

  Ale mi super , miało nie być tego lata z radiem a na dodatek ma się odbyć na stadionie więc gdzie jest sens i logika tego super mena ?

 • Odpowiedz FACHER MACHER sobota, 27 maja 2017 09:25 Umieszczone przez: FACHER MACHER

  w starożytnej grecji budowali lepsze teatry xD

 • Odpowiedz wyklęty sobota, 27 maja 2017 10:00 Umieszczone przez: wyklęty

  odnośnie chodnika wzdłuz Zjazdu nie mozna byłoby sie dogadać jakoś z Polonezem? a nie robic połowicznie, tutaj ladnie prosta a za zakretem tak jak dawniej nogi mozna polamac

 • Odpowiedz greg sobota, 27 maja 2017 11:42 Umieszczone przez: greg

  https://youtu.be/IwW8XPCVB8c
  15 Lipca ,USA walka Szpilka-Kownacki(Lomza).To .moze nasteny pojedynek Kownacki-Zimnoch(B-stok)na muszli lub stadionie?Ring,Prezydent zakupil to moze teraz czas na Gale bokserska,transmitowana przez Polsat Sport?

 • Odpowiedz greg sobota, 27 maja 2017 11:55 Umieszczone przez: greg

  ''Lato z Radiem'', na stadionie?Ustawienie estrady,oswietlenia calego naglosnienienia,zniszcy czesc boiska pilkarskiego oraz ,bezpowrotnie uczkodzi tartan na biezni lekkoatletycznej.Wypad na muszle!!!

 • Odpowiedz zastam co dopieru sobota, 27 maja 2017 12:14 Umieszczone przez: zastam co dopieru

  może zrobić tam festiwal TVPIS ?

 • Odpowiedz aron2 sobota, 27 maja 2017 13:34 Umieszczone przez: aron2

  Kiedy wreszcie powstanie muszla koncertowa z prawdziwego zdarzenia z miejscami do siedzenia a nie na trawie i kamiennym murku? Ciągle prowizorka a teren jest idealny na imprezy.

 • Odpowiedz rodzic sobota, 27 maja 2017 13:46 Umieszczone przez: rodzic

  idealny by był zeby byla stala infrastruktura, woda, zasilanie a nie co koncert to ta sama komedia. brakuje przedewszystkim siedzisk !!!!

 • Odpowiedz alicja272 sobota, 27 maja 2017 14:55 Umieszczone przez: alicja272

  Muszla klozetowa ;) gotowa :)

 • Odpowiedz amadeusz sobota, 27 maja 2017 15:09 Umieszczone przez: amadeusz

  Na muszli powinna być taka scena ala w sopocie. Zadaszona. Wtedy miałoby to sens i klimat/. panie Prezydencie postaw scenę!!!!

 • Odpowiedz widz sobota, 27 maja 2017 17:44 Umieszczone przez: widz

  Trzeba by ja jakos nazwac.Moze Jednaczewska

 • Odpowiedz Wisła przepłynie sobota, 27 maja 2017 19:02 Umieszczone przez: Wisła przepłynie

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

  NIE GŁOSUJE JUZ NIGDY NA MARIUSZA CHRZANOWSKIEGO, WAM TEZ ODRADZAM argument: afera sms, niejasne zatrudnienia, brak inwestycji powodujących zwiększenie ilosci zaklładów pracy i wile wiele innych

 • Odpowiedz filip z konopi sobota, 27 maja 2017 20:36 Umieszczone przez: filip z konopi

  "Wisła przepłynie" - zakłady pracy to komuna budowała. Wszystkie pozostałe formacje doprowadziły do tego, co właśnie dziś mamy! Dziś nie buduje się zakładów pracy. Dziś tworzy się coś, co jest tego namiastką. Nie wiem ile masz lat - przypuszczam, że niewiele. Popytaj starszych, póki jeszcze żyją co to był zakład pracy i co oferowano pracownikowi kiedyś a co proponuje się dziś. Przypuszczam, że pojęcia nie masz, jaka jest różnica.

 • Odpowiedz hhh sobota, 27 maja 2017 23:01 Umieszczone przez: hhh

  Idealny teren to był na amfiteatr naprzeciw portu, ale go sprzedano. Dla miasta kasa była potrzebna.

 • Odpowiedz Kitoszi sobota, 27 maja 2017 23:36 Umieszczone przez: Kitoszi

  po co lokalizować amfiteatr w innym miejscu. Muszla to piękne historyczne miejsce doskonale nadające się do takich imprez tylko po prostu należy o nie zadbać i przywrócić dawną świetność i blask. Dobrze ,że w końcu cos zaczęto porządkować ale to tylko drobny początek i tak bardzo zapóźniony. Te miliony zamiast wydawać na łączkę przy kościele winny były być przeznaczone na renowację muszli koncertowej. No ale cóż u nas jak zwykle w pierwszeństwo to zaspokojenie potrzeb czarnych bo za to można uzyskać ich wsparcie a dopiero potem potrzeby mieszkańców.

 • Odpowiedz real niedziela, 28 maja 2017 07:31 Umieszczone przez: real

  Kitoszi, łączka przy kościele - jak to nazywasz - wykorzystywana jest na co dzień, przez coraz większą ilość okolicznych mieszkańców i nie tylko. Muszla, jaka by ona nie była, stałaby wolna przez niemal cały rok (nie licząc imprez kilka razy do roku), a ponadto pochłaniałaby koszty jej utrzymania, dozoru, konserwacji. Zapłacisz za to? Pamiętasz jak demolowana była kawałek po kawałku tzw. stara muszla? Może kiedyś, kiedy będzie lepsza sytuacja finansowa miasta lub znajdzie się sponsor, można będzie na skarpie, a przynajmniej na jej części, zainstalować siedziska. Na razie wystarczy to co zrobiono teraz.

 • Odpowiedz iskierka niedziela, 28 maja 2017 17:07 Umieszczone przez: iskierka

  Do P.Agaty.m ..zgadzam się z Panią w końcu jest prezydent który umie zadbać o wszystko..są atrakcje dla dzieci dla dorosłych a nasza Łomża wygląda fajnie ,oby tak dalej .

 • Odpowiedz wyklęty niedziela, 28 maja 2017 17:43 Umieszczone przez: wyklęty

  @real

  a ta łączka nie pochłania kosztów utrzymania, dozoru i konserwacji jak zarzucasz. Muszla póki co jest przy ruchliwej trasie i jej wygląd świadczy o naszym mieście. Po drugie pieniądze wydane na łączkę można było przeznaczyć na rozbudowę bulwarów, więcej osób sie przez nią przewija niż tę waszą łączkę. Sama łączka zaś jest wymysłem, można było ją zagospodarować dużo taniej i rozsądniej rozplanować alejki ale po co - lepiej biskupowi wejść w zad

 • Odpowiedz real niedziela, 28 maja 2017 18:00 Umieszczone przez: real

  Łączka jest wykorzystywana na co dzień i jest uzasadnione, że trwa ma być skoszona, a śmieci sprzątnięte.

 • Odpowiedz rodzic niedziela, 28 maja 2017 18:41 Umieszczone przez: rodzic

  a muszla niech zarosnie po kolana ? odrazu może zróbmy wysypisko smieci ! na codzień też rodziny sie przewijają, moze zaprzeczysz? dzisiaj dzieciaki tez sie ganiały i bawiły

 • Odpowiedz buba123 niedziela, 28 maja 2017 19:26 Umieszczone przez: buba123

  a gdzie podjazd na wózki ???

 • Odpowiedz kpina niedziela, 28 maja 2017 20:28 Umieszczone przez: kpina

  kpina żart !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Odpowiedz wstyd niedziela, 28 maja 2017 20:30 Umieszczone przez: wstyd

  takie inwestycje to moj sąsiad w ogródku robi z zonką :)

  muszla na miare naszych czasow ....jak miś :)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu