vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 13 lipca 2017 11:19

Podstawowa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych zakończona

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Ponad 1.300 miejsc dla młodzieży przygotowano w łomżyńskich szkołach ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/18. Po pierwszej, podstawowej rekrutacji, pozostało jeszcze prawie 180 wolnych miejsc. Zostaną one udostępnione w rekrutacji uzupełniającej, która trwać będzie do 20 lipca.

W czwartek,13 lipca o godz. 10.00 placówki ogłosiły listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Kandydaci zakwalifikowani potwierdzają wolę podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do piątku (14 lipca) do godz. 15.00. Jeżeli nie jest to szkoła pierwszego wyboru, odbierają dokumenty i wraz z oryginałem świadectwa i zaświadczeniem zanoszą do właściwej szkoły.

W poniedziałek, w południe, szkoły ponadgimnazjalne ogłoszą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych oraz listę wolnych miejsc. Rekrutacja uzupełniająca będzie przebiegała bez wykorzystania systemu informatycznego. Kandydaci będą mogli złożyć wypełniony wniosek bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Będę mieli na to czas do 20 lipca.

Formularze będą dostępne w każdej szkole ponadgimnazjalnej biorącej udział w rekrutacji uzupełniającej. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 16 sierpnia. Następnie uczniowie będą mieli czas na dostarczenie dokumentów. Ostateczne wyniki rekrutacji uzupełniającej poznamy 18 sierpnia.

Po pierwszym etapie rekrutacji w łomżyńskich szkołach pozostało dokładnie 179 wolnych miejsc. Ze względu na to, że niektórzy uczniowie zostali przyjęci do więcej niż jednej placówki, ilość ta ulegnie zwiększeniu po wspomnianym potwierdzeniu woli podjęcia nauki. Z tych miejsc będą mogli skorzystać kandydaci nie przyjęci w pierwszym etapie rekrutacji.

Na stronie nabor.pcss.pl mozna zapoznać się z dokładną listą aktualnie wolnych miejsc w szkołach w poszczególnych klasach. Informacje można tez uzyskać bezpośrednio w interesujących nas placówkach.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu