jodr szepietowo
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 11:08

Miasto wywłaszczy działki pod budowę Zawadzkiej

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Miasto wywłaszczy działki pod budowę Zawadzkiej fot. Archiwum MyLomza.pl
Listę prywatnych działek, które muszą zostać przez Miasto wykupione pod budowę przedłużenia ul. Zawadzkiej od ul. Przykoszarowej do ronda Obrońców Westerplatte (Szosa do Mężenina) opublikował Urząd Miejski w Łomży w Obwieszczeniu Prezydenta. Urzędnicy spotkają się z mieszkańcami w tej sprawie w najbliższy czwartek.

banerwww4

Zainteresowanych mieszkańców urzędnicy zapraszają na spotkanie w najbliższy czwartek 10 sierpnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 10. Jak czytamy w komunikacie rozesłanym przez ratusz: "W jego trakcie zostaną przedstawione rozwiązania proponowane przez projektantów oraz udzielone odpowiedzi na pytania dotyczące tego przedsięwzięcia."

Więcej dowiadujemy się jednak z opublikowanego w BIP Urzędu Miejskiego Obwieszczenia Prezydenta Miasta Łomża dotyczącego „Budowy i rozbudowy ulicy Zawadzkiej w Łomży wraz z budową infrastruktury technicznej". Oprócz wymionych zakresów robót planowanych do wykonania znajdujemy w nim również listę działek przeznaczonych do podziału. Na tych działkach ma powstać pas drogowy ulicy Zawadzkiej, a ponieważ należą one do prywatnych właścicieli, Miasto będzie musiało je wykupić. Zrobi to na mocy decyzji ZRID przy zastosowaniu tzw. specustawy drogowej, co pozwoli na szybkie i sprawne rozpoczęcie budowy.

Oczywiście właściciele działek otrzymają odszkodowania za swoje nieruchomości, ale znając życie nie wszystkim będzie to odpowiadało. Na początku kwietnia grupa właścicieli nieuchomości sąsiadujących z planowanym przedłużeniem Zawadzkiej protestowała przeciwko tej inwestycji. Inna grupa natomiast, w reakcji na ten protest, poparła realizację zamierzeń władz Miasta. Obie petycje opublikowaliśmy wówczas w artykule Za czy przeciw wydłużeniu ulicy Zawadzkiej?

Przedłużenie ul. Zawadzkiej planował już poprzedni prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, jednak nie udało się pozyskać środków na jego realizację. Dopiero w połowie lipca Miasto otrzymało dzięki decyzji zarządu województwa 30 mln złotych na inwestycje drogowe i właśnie z tej puli zostanie wybudowana m.in. Zawadzka. 

12 komentarzy

 • Odpowiedz martha poniedziałek, 07 sierpnia 2017 11:22 Umieszczone przez: martha

  Jak było wiadomo że tam bedzie droga, byl plan, o nie powinno się wydawac pozolen na budowe, mam nadziejeze nie bedzie rozbiórek domów. Z jednej strony nie jest to przyjemne, ale z drugiej konieczne. Jestem za drogą w tym miejscu

 • Odpowiedz Mądrzejsza od Marthy poniedziałek, 07 sierpnia 2017 11:39 Umieszczone przez: Mądrzejsza od Marthy

  Martha, ty Debilko. Miasto wykupi działki, a nie osiedle domków na ul. Wiosennej!

 • Odpowiedz Lujiza poniedziałek, 07 sierpnia 2017 11:54 Umieszczone przez: Lujiza

  przecież tam gdzie ma być ta droga nie ma żadnych domów niech budują tylko bez zbędnych skrzyżowań i innych dupereli

 • Odpowiedz KrzepkiRadek poniedziałek, 07 sierpnia 2017 12:33 Umieszczone przez: KrzepkiRadek

  Budować, droga w tym miejscu była zaplanowana odkąd pamiętam. Jak komuś nie pasuje teraz że będzie miał "dwa paski" pod nosem to może mieć pretensje do siebie.

 • Odpowiedz BL poniedziałek, 07 sierpnia 2017 14:50 Umieszczone przez: BL

  I dobrze prosto do Szosy na Mężenin. Ciekaw jestem co legło u podstaw decyzji, że na końcu Przykoszarowej pobudowano bloki. Ta ulica powinna kończyć się przy Szosie Zambrowskiej. Ciekawa jaka logika o tym zdecydowała?

 • Odpowiedz $$$ poniedziałek, 07 sierpnia 2017 15:45 Umieszczone przez: $$$

  $$$

 • Odpowiedz Mogiel poniedziałek, 07 sierpnia 2017 17:54 Umieszczone przez: Mogiel

  Nie ma wyburzeń i dobrze, bo to najważniejsza droga dla miasta. Całe szczęście żę w końcu powstaje. Zmniejszy ruch na osiedlu i da rozwój dla Łomży.

 • Odpowiedz mieszk. poniedziałek, 07 sierpnia 2017 20:43 Umieszczone przez: mieszk.

  Współczuję mieszkańcom bloków i domów jednorodzinnych. Będą mieli Państwo niezły hałas pod oknami.... Druga Browarna...

 • Odpowiedz Kitoszi poniedziałek, 07 sierpnia 2017 22:04 Umieszczone przez: Kitoszi

  mieszek piszesz bzdury bo wcale tak nie będzie . Poza tym po wybudowaniu obwodnicy miasta ruch na mieście ulegnie radykalnemu zmniejszeniu. Droga ta jest bardzo potrzebna bo bardzo odciąży ulicę Legionów. O tym że ta droga ma tam być było do dawna wiadomo. Już prezydent Sroczyński zwracał uwagę na rozważne wydawanie pozwoleń na budowę domków w tamtym rejonie ze względu na fakt ,że cały rozwój miasta pójdzie w tamtym kierunku , więc wszyscy ci którzy teraz maja pretensje i liczą na jakąś zaciszną enklawę prawie w centrum rozwijającego się miasta musza sobie te swoje pretensje darować.

 • Odpowiedz jaa wtorek, 08 sierpnia 2017 01:55 Umieszczone przez: jaa

  Jak ta droga ma odciążyć Legionów? Kiedy pewnie 75% ruchu legionów jest przez całą Łomżę w kierunku na Warszawę. Tak na prawdę na Szosę do Mężenina mało kto skręca chyba, że na stację :) Na samej Szosie jest dosyć mały ruch.

  W zupełności wystarczyłaby tam droga która jest czyli przez ulicę Wiosenną tylko bez leżących policjantów. Są bo osiedle? To w takim razie i tu powinny być co 50 metrów jak na wiosennej ;)

 • Odpowiedz Julek wtorek, 08 sierpnia 2017 07:49 Umieszczone przez: Julek

  BUDOWAĆ A NIE DYSKUTOWAĆ. KTO CHCE MIESZKAĆ NA WSI TO NIECH TAM SIĘ BUDUJE. W MIEŚCIE ULICĘ NAJCZĘŚCIEJ MAMY ŻA OKNEM.

 • Odpowiedz Halo środa, 09 sierpnia 2017 08:39 Umieszczone przez: Halo

  Mieszkam tam,budować

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu