wtorek, 08 sierpnia 2017 10:59

Pijany kierowca zatrzymany przez świadków. Zobacz jak wyglądało zatrzymanie obywatelskie! [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Pijany kierowca zatrzymany przez świadków. Zobacz jak wyglądało zatrzymanie obywatelskie! [VIDEO] fot. nadesłane
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 57-letni mieszkaniec gminy Jedwabne, którego wczoraj w Łomży zatrzymali przechodnie i przekazali w ręce Policji. Mężczyzna kierował autem i o mało nie potrącił na przejściu pieszego. Jak poruszał się pijany po naszym mieście i jak doszło do zatrzymania obywatelskiego? Mamy materiał filmowy z wideorejestratora!

- Wczoraj o godz. 12.30 z polecenia dyżurnego patrol udał się na skrzyżowanie Al. Legionów i Polowej gdzie miało dojść do ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali samochód marki citroen z rozbitą prawą, przednią stroną karoserii. Od mężczyzny wskazanego przez przechodniów wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał on też problemy z utrzymaniem równowagi - relacjonuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Na miejscu zatrzymania kierowcy policjanci zastali mężczyznę, który oświadczył, że widział jak zatrzymany porusza się citroenem i dodał, że dwaj młodzi mężczyźni, jadący subaru na rejestracji z powiatu białostockiego, wysadzili pijanego kierowcę z auta i zabrali mu kluczyki. Kluczyki przekazali świadkowi, który czekał z pijanym kierowcą na policjantów i odjechali nie zostawiając do siebie żadnego kontaktu. Świadek dodał też iż mężczyźni ci poinformowali go, że widzieli jak kierujący citroenem uszkodził znak drogowy na Al. Legionów.

Jak ustalili policjanci mężczyzna uszkodził łącznie dwa znaki drogowe i był bliski potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu. Mężczyzna jechał "szlaczkiem" od ronda na Placu Kościuszki, za przejściem dla pieszych najechał na krawężnik.

- Mężczyźnie policjanci założyli kajdanki, doprowadzili do radiowozu i przewieźli do KMP celem dalszych czynności. Pan lat 57, mieszkaniec gminy Jedwabne, wydmuchał około 2,86 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też przy sobie dokumentu poświadczającego uprawnienia do kierowania pojazdami, choć po sprawdzeniu w systemach okazało się, że takowe uprawnienia posiada - informuje Brulińska.

Policjanci apelują jak zawsze o to, by nie decydować się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu, bo sprawia to ogromne zagrożenie nie tylko dla pijanego kierowcy, ale też wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dodają też, że pochwalają tego rodzaju zachowanie świadków polegające na obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy i uniemożliwieniu mu kontynuowania jazdy. Trzeba jednak w takiej sytuacji mieć przede wszystkim na względzie własne bezpieczeństwo. Osoba, która podejmuje tego rodzaju działanie powinna też pozostać na miejscu do przybycia policjantów, aby złożyć zeznanie w charakterze świadka.

[AKTUALIZACJA] Tuż po opublikowaniu naszego artykułu do naszej redakcji wpłynął materiał wideo z zatrzymania obywatelskiego. Pochodzący z Łomży Mateusz Ilaszczuk jako świadek zdarzenia podbiega do pijanego kierowcy i zabiera mu kluczyki od auta.

W górę