vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:57

Błyskają dla bezpieczeństwa

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Łomżyńscy policjanci prowadzą na terenie miasta działania prewencyjne pod nazwą „Błysk", które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach tych działań w rejonach przejść dla pieszych policjanci drogówki monitorują ruch pieszych i pojazdów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą działania „Błysk". Wcześnie rano i w czasie największego nasilenia ruchu w godzinach popołudniowych, kierowcy mogą zauważyć stojące w różnych miejscach miasta radiowozy z włączonymi światłami błyskowymi. Działania te mają charakter prewencyjny, a ich głównym celem jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Obecność „błyskających" światłami policyjnych aut w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, ma za zadanie zwrócić uwagę kierujących na dokładne obserwowanie tych miejsc, a wśród pieszych wzmóc konieczność zachowania ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię. Jednocześnie mundurowi przypominają o konieczności stosowania się wszystkich uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów, a pieszych zachęcają o noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.

3 komentarzy

  • Odpowiedz dziadek czwartek, 10 sierpnia 2017 18:52 Umieszczone przez: dziadek

    I w ramach tej akcji "błysk" nagminnie sobie jeżdżą "pod prąd" ulicą Kopernika!

  • Odpowiedz dziadek czwartek, 10 sierpnia 2017 18:55 Umieszczone przez: dziadek

    Czy w taki sposób "przypominają o konieczności stosowania się wszystkich uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów"?

  • Odpowiedz prezesa_zarządu czwartek, 10 sierpnia 2017 19:51 Umieszczone przez: prezesa_zarządu

    Może lepiej jakby zrobili porządek z tałatajstwem w gruchotach szalejących po osiedlowych uliczkach pełnych dzieci.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback