piątek, 11 sierpnia 2017 11:08

Naczelnik Karwowski: Zawadzka to klucz do rozwoju miasta [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zdaniem władz miasta budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z Przykoszarową do Szosy do Mężenna jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju tej części Łomży. Wczoraj urzędnicy spotkali się z mieszkańcami okolicznych terenów i wyjaśniali wszelkie aspekty związane z inwestycją.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Andrzej Karwowski zrównał wręcz tę inwestycją z wybudowaniem dwupasmowej Alei Piłsudskiego. Jego zdaniem budowa przedłużenia Zawadzkiem będzie miała podobnie wielki wpływ na rozwój Łomży. Nazwał ją wręcz "kluczem do rozwoju miasta".

W spotkaniu wzięło udział około 70 mieszkańców, właścicieli okolicznych i przyległych nieruchomości. O dziwo nie padły żadne pytania o ewentualne wywłaszczenia, choć pewne jest, że będą one niezbędne. Mieszkańcy dyskutowali co prawda między sobą o celowości budowy ulicy, ale oficjalnych wypowiedzi w tej kwestii nie było. Były natomiast pytania o konkretne rozwiązania techniczne, jak choćby ustawienie ekranów akustycznych, na co wiceprezydent Andrzej Garlicki obiecał, że po wybudowaniu ulicy zostaną przeprowadzone pomiary natężenia ruchu i poziomu hałasu. Jeżeli ustawienie ekranów będzie potrzebne, to taka decyzja zostanie podjęta.

Na budowę przedłużenia ulicy Zawadzkiej i trzech innych ulic Miasto otrzymało dotację w łącznej wysokości około 30 mln złotych. Zawadzka pochłonie ponad połowę tych środków bo aż 18 mln. Zgodnie z projektem będzie to ulica dwujezdniowa o długości około 1 km (pasy ruchu nie będą jednakowej długości). Wybudowane zostanie też rondo na skrzyżowaniu z ul. Chmielną, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, zjazdy itp. oraz cała infrastruktura podziemna. Miastu zależy, żeby rozpocząć realizację tej inwestycji jak najszybciej, dlatego skorzysta z możliwości, jakie daje tzw. specustawa drogowa.

Galeria zdjęć

W górę