niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
środa, 04 października 2017 16:58

Awans zawodowy nauczycieli z Łomży [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mano / na podstawie UM
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Awans zawodowy nauczycieli z Łomży [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Osiemnastu nauczycieli z łomżyńskich szkół i przedszkoli otrzymało z rąk Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego akty nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Uroczystość, która odbyła się w miejskim Ratuszu, stanowiła również doskonałą okazję do poruszenia zagadnień dotyczących współczesnej oświaty.

brico lomza

Spotkanie było okazją by podziękować za wkład w rozwój łomżyńskiej oświaty.

- Jej sprawy są dla nas niezwykle istotne i mam nadzieję, że nasze działania zmierzające do polepszania warunków kształcenia są przez państwa dostrzegalne – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że oświata jest tym działem,  o które władze miasta starają się dbać szczególnie, gdyż połowa wydatków budżetowych przeznaczona jest właśnie na ten cel.

Zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk dziękowała nauczycielom za to, że łomżyńska oświata jest na wysokim poziomie, co zauważa wielu rodziców.

- Cieszę się także, że wśród państwa są nauczyciele przedmiotów zawodowych, gdyż na ich deficyt cierpi nie tylko nasze miasto, ale i cały kraj – mówiła Agnieszka Muzyk.


Nadanie aktów sfinalizowało co najmniej dwuletni okres pracy w szkole od dnia awansu na stopień nauczyciela kontraktowego, a następnie prawie trzyletni okres stażu oraz zdany w wakacje egzamin przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Prezydenta Łomży. Odebranie aktu poprzedziło ślubowanie, złożone przez nowych nauczycieli mianowanych. Są to pracownicy Bursy Szkolnej nr 1, Przedszkoli Publicznych nr 4, 5, 8, 10, 14, Szkół Podstawowych nr 2, 5, 7, 9, 10, Publicznego Gimnazjum nr 8, Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu