niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
czwartek, 05 października 2017 13:43

Zagłosuj na projekt stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zagłosuj na projekt stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" fot. DPS w Łomży
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń", działające przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży, bierze udział w programie fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy". Od 3 października trwa głosowanie na wybrany projekt.

brico lomza

Stowarzyszenie zgłosiło Klub Integracyjny "EDU-GRA". Głosy można oddawać do końca miesiąca w sklepach Tesco w Łomży oraz Zambrowie.

- Celem projektu jest stworzenie miejsca spotkań osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi, rozwój poznawczy i społeczny poprzez integrację i wymianę doświadczeń wśród różnych grup społecznych - osób starszych, młodzieży czy osób niepełnosprawnych. Chcemy też zmienić postrzeganie osoby niepełnosprawnej poprzez prezentację jej możliwości, a nie ograniczeń – tłumaczy dyrektor placówki Krzysztof Jankowski, zapraszając wszystkich serdecznie do udziału w głosowaniu.

Program grantowy „Decydujesz, pomagamy" ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostanie przyznany jeden grant na realizację lokalnej inicjatywy. Ponadto organizator przyzna również dodatkowe wyróżnienia.

Głosowanie na najlepsze lokalne projekty odbywa się wszystkich sklepach Tesco w Polsce w dniach 03.10–31.10.2017 r. W tych dniach klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Grant otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów.

Organizatorem programu jest firma Tesco Polska. Partnerem strategicznym programu oraz fundatorem grantów jest Fundacja Tesco. Partnerem merytorycznym programu jest natomiast Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia".

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu