piątek, 06 października 2017 18:47

Co się dzieje w łomżyńskiej noclegowni? Sprawdzamy skargę jej lokatorów [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(101 głosów)
Co się dzieje w łomżyńskiej noclegowni? Sprawdzamy skargę jej lokatorów [VIDEO] fot. www.mylomza.pl
Treść alarmującego e-maila, który dotarł do naszej redakcji w czwartkowy wieczór, niemal dosłownie postawiła nas na nogi. Wynikało z niego, że w łomżyńskiej noclegowni dochodzi do licznych nieprawidłowości, jak brak ogrzewania, ciepłej wody, prądu, wilgoć i obecność insektów. Dziś od rana ruszyliśmy to sprawdzić..

planeta asow

Korespondencja, którą otrzymaliśmy do wiadomości na redakcyjną pocztę, skierowana była do Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz do wiadomości takich instytucji jak MOPS, Sanepid, Komenda Miejska Policji i Prokuratura Rejonowa w Łomży. Podpisana została z imienia i nazwiska przez trzy osoby. Oto jej treść:

"W związku z licznymi zaniedbaniami w noclegowni w Łomży polegającymi na braku ogrzewania od początku chłodów wrześniowych, wszechobecnej wilgoci, obecności insektów, nie respektowaniu wymogów sanitarnych oraz wynikających z tego tytułu rozlicznych chorób pensjonariuszy noclegowni, niemożliwości przebywania w noclegowni w ciągu dnia szczególnie podczas chłodnych i deszczowych dni, aroganckim i ordynarnym zachowaniu szczególnie kierownika noclegowni, który nie posiada odpowiednich kompetencji w zakresie organizacji i zarządzania taka jednostką, żądamy natychmiastowej reakcji Pana Prezydenta i podjęcia odpowiednich działań w celu poprawy sytuacji.

Aktualnie trwa w noclegowni źle zaplanowany remont, przez co nie było do dzisiaj ogrzewania, brak jest energii elektrycznej w jednym obiekcie, a zgłaszający się do ogrzewalni potrzebujący ludzie, są odsyłani na ulicę albo nocują w bardzo złych warunkach. Jest więcej zastrzeżeń, które zostaną przekazane przez poszkodowanych."

Czytając tego maila musieliśmy oczywiście zareagować. Poprosiliśmy więc o rozmowę dyrektora MOPS Wiesława Jagielaka, a także osoby skarżące się na warunki panujące w noclegowni. Zrealizowany dziś materiał wideo zawiera też wypowiedź kierownika obiektu. Zarówno dyrektor jak i kierownik stanowczo odpierają wszelkie zarzuty, które pojawiły się w piśmie.

Materiał wideo, który w tej sprawie zrealizowaliśmy jest na tyle obszerny, że każdy może sam wyrobić sobie opinię. Naszym zdaniem na jego publikacji sprawa ta nie powinna się zakończyć. Mamy nadzieję, że Prezydent Łomży podejmie decyzję o szczegółowym wyjaśnieniu sytuacji ze szczególnym uwzględnieniem informacji przekazanej przez Pana Andrzeja Dziąbę, jednego z trójki sygnatariuszy pisma, o odmowie udzielenia schronienia osobie niepełnosprawnej. Po szczegóły zapraszamy do obejrzenia reportażu.

W górę