wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 09 października 2017 08:48

Budowlanka na pienińskim szlaku [FOTO]

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Budowlanka na pienińskim szlaku [FOTO] fot. ZSTiO
W dniach 03-06.10.2017r. grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży pod kierunkiem pań: Bogusławy Romanowskiej i Elżbiety Wiśniewskiej uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. Wyjazd był kolejnym z czterech działań projektu edukacyjnego Bezpieczna BUDOWLANKA. Projekt ten jest realizowany w ramach rządowego programu Bezpieczna+.

brico lomza

Głównym celem wyjazdu była wizyta w stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczawnicy. Umożliwiła ona uczniom poznanie rzeczywistych działań podejmowanych przez ratowników GOPR.

Niezwykle wartościową dla młodzieży okazała się wędrówka z przewodnikiem górskim na Trzy Korony szlakami Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie, poznając i wdrażając zasady bezpiecznego poruszania się w górach, mogli jednocześnie podziwiać faunę i florę tego obszaru chronionego. Spacerując najpiękniejszym w Polsce Wąwozem Homole – zobaczyli największą atrakcję Małych Pienin.

Dodatkową atrakcją pobytu w Pieninach było przejście koroną zapory nad Zalewem Czorsztyńskim, gdzie znajduje się trójwymiarowe malowidło oraz wizyta u słowackich sąsiadów. Uczniowie mogli też podziwiać zamek w Niedzicy, cenny zabytek średniowiecznej architektury obronnej z ciekawą historią wzbogaconą legendami. Końcowym akcentem wyjazdu były odwiedziny siedziby królów polskich na Wawelu. Tam również w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów młodzież oddała hołd Józefowi Piłsudskiemu - twórcy niepodległego państwa polskiego.

Wycieczka ta, wskazała uczniom pozytywne aspekty działań na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Promowała też aktywny wypoczynek jako alternatywę dla spędzania czasu przed komputerem.
Działania w ramach projektu Bezpieczna BUDOWLANKA realizowane są przy wsparciu finansowym Miasta Łomży.

Elżbieta Wiśniewska, Bogusława Romanowska

1 komentarz

  • Odpowiedz R2D2 poniedziałek, 09 października 2017 11:55 Umieszczone przez: R2D2

    A kogo to .....

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu