wtorek, 10 października 2017 14:57

Dworzec wystawiony na sprzedaż

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Prezydent Łomży ogłosił pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż "nieruchomości położonej w Łomży przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 22431/31 o pow. 0,0685 ha i nr 22894/46 o pow. 0,8433 ha..." czyli po prostu dworca autobusowego. Cena wywoławcza to 4,4 mln złotych.

planeta asow

Łączna powierzchnia obu wystawionych na sprzedaż działek to ponad 0,9 ha. Teren jest bardzo atrakcyjny, bo położony w ścisłym centrum miasta i przeznaczony pod zabudowę usługową. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że nie będzie brakowało zainteresowanych nabyciem działek, a co za tym idzie cena, jaką trzeba będzie za nie zapłacić może wzrosnąć. Istotne jest to, że obie działki są sprzedawane łącznie, dzięki czemu nabywca będzie miał większe możliwości ich zagospodarowania.

Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży tego terenu władze Łomży planują budowę nowego dworca na sąsiadującej z nim działce. Nowy dworzec będzie znacznie mniejszy od dotychczasowego, który jednak obecnie wydaje się zbyt duży jak na potrzeby Łomży. Więcej na temat nowego dworca, czy raczej jak chcą władze Łomży centrum komunikacyjnego, pisaliśmy w artykule Tak będzie wyglądał nowy dworzec w Łomży.

Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, w sali nr 201A – II piętro, o godz. 12.00, w dniu 11 grudnia 2017 roku.

41 komentarzy

 • Odpowiedz malik wtorek, 10 października 2017 15:04 Umieszczone przez: malik

  jak widać ten człowiek który nigdy nie powinien zostać prezydentem tegoż miasta brnie w proniony pomysł budowy dworca w takim kształcie i miejscu jak wcześniej przedstawiono. Zastanawiam się czy jest ktoś w tym mieście albo jakaś siła która jest w stanie te złe pomysły tego człowieka powstrzymać. Czy też mamy czekać do wyborów aby w końcu położyć temu kres.

 • Odpowiedz Karol P wtorek, 10 października 2017 15:48 Umieszczone przez: Karol P

  Az szkoda to sprzedawac

 • Odpowiedz Mietek podnietek wtorek, 10 października 2017 15:51 Umieszczone przez: Mietek podnietek

  Jak by brakowalo w lomzy handlu haha

 • Odpowiedz Kanguroo wtorek, 10 października 2017 16:22 Umieszczone przez: Kanguroo

  Nie długo ratusz sprzedadzą pod biede i w niedziele całe miasto umiera bo zakaz handlu :)

 • Odpowiedz genia wtorek, 10 października 2017 17:00 Umieszczone przez: genia

  ratusza nie tylko, że nie sprzedadzą ale rozbudują bo przyrost etatów jest zatrważający. Niedługo zaczną wysiedlać bloki za ratuszem bo gdzie usadzić tych wszystkich specjalistów, naczelników, itp.

 • Odpowiedz Frietag wtorek, 10 października 2017 17:00 Umieszczone przez: Frietag

  Moim zdaniem obecny dworzec jest za duży. Lepiej mieć mniejszy bardziej komfortowy i przyjazny dla pasażerów. W pełni popieram

 • Odpowiedz Wars wtorek, 10 października 2017 17:21 Umieszczone przez: Wars

  Podobne działania można zaobserwować w innych miastach i nie jest to nic szczególnego

 • Odpowiedz Samuel wtorek, 10 października 2017 17:46 Umieszczone przez: Samuel

  Obecny dworzec raczej nie jest wizytówką miasta i dobrze że są plany jego modernizacji

 • Odpowiedz lomzyk wtorek, 10 października 2017 17:55 Umieszczone przez: lomzyk

  Jakoś trzeba długi miasta spłacić! Podnoszenie wszelkich możliwych opłat dla mieszkańców nie wystarcza.

 • Odpowiedz SSMAAN wtorek, 10 października 2017 18:15 Umieszczone przez: SSMAAN

  Sprzedać cały w cholerę niech sobie pks robi na własnym terenie komu to w dzisiejszych czasach potrzebne ? nie masz auta to nie przyjeżdżaj do miasta tylko łap się za łopatę i na pole .

 • Odpowiedz malik wtorek, 10 października 2017 18:20 Umieszczone przez: malik

  tam wizualizacja jest tak wykonana ,że sprawia wrażenie dużej przestronności podczas gdy faktycznie jest tam bardzo mało miejsca. Wyjazd z dworca w ulicę Dworcową jest kompletnym nieporozumieniem bo w dni targowe jest praktycznie niemożliwy. Lokowanie takiego obiektu w takim miejscu w mieście które ma się w założeniu rozwijać jest karygodnym umyślnym działaniem stwarzającym poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. Byłem tam wczoraj i spojrzałem na to i nie ma nawet mowy aby ten dworzec tam lokować bo to jest zwyczajnie niebezpieczne ze względu na specyficzny charakter tego miejsca dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym rejonie

 • Odpowiedz Wytkacy wtorek, 10 października 2017 18:46 Umieszczone przez: Wytkacy

  W dzisiejszych czasach jest dużo mniejszy ruch autobusowy. Tylko uczniowie dojeżdżają do szkół i nikt poza tym. W związku z tym pomysł władz miasta podoba mi się.

 • Odpowiedz el prezidente wtorek, 10 października 2017 18:54 Umieszczone przez: el prezidente

  no i kaska na laczke sie znalazla, nie rozumiem dzialania prezia, najpierw buduje skwerek teraz go zaora, bduje ladowisko dla ufo na laczce teraz bedzie rozwalal bo koncepcja sie zmienila - bez gorzaly chyba tego nieda sie rozgryzc

 • Odpowiedz Clivers wtorek, 10 października 2017 19:02 Umieszczone przez: Clivers

  Po co Łomży aż tak duży dworzec PKS lepiej jak będzie mniejszy ale nie będzie chociaż straszył.Dobry pomysł. Chrzanowski wykonuje kawał dobrej roboty.

 • Odpowiedz Igorek wtorek, 10 października 2017 19:11 Umieszczone przez: Igorek

  Moim zdaniem Chrzanowski bardzo dobrze rządzi Łomżą. Sprawdził się chociaż co dziwi niektórzy próbują wciskać nam kit że jest inaczej. Wystarczy tylko się rozejżeć ile inwestycji zostało zrealizowanych.

 • Odpowiedz SSMAAN wtorek, 10 października 2017 19:29 Umieszczone przez: SSMAAN

  Ale twoje zdanie jest guwno warte więc poco dyskutować i się rozglądać bo ludzie w własnej kieszeni odczuwają panowanie władcy.

 • Odpowiedz Janusz z wąsem wtorek, 10 października 2017 19:48 Umieszczone przez: Janusz z wąsem

  Wytkacy,

  Widać, że nie korzystasz z komunikacji i gówno wiesz.

  Chrzanowski robi bardzo złą robotę w temacie dworca. A mógł to przemyśleć a nie kontynuować beznadziejną politykę Mietka w tym zakresie.

 • Odpowiedz filip z konopi wtorek, 10 października 2017 20:48 Umieszczone przez: filip z konopi

  SSMAAN - głupi jesteś i tyle! PKS -u już dawno nie ma - a przynajmniej w dawnej postaci. Dworzec jako miejsce do wsiadania i wysiadania oraz czekania na autobus jest jak najbardziej potrzebne. Pytanie: kto miałby być jego właścicielem? Uważam, iż bardzo dobrze jest, że chce tym właścicielem być miasto a nie twój PKS...Na taki "dworzec" przyjeżdżałyby autobusy nie tylko "pks"-ów ale też innych firm świadczących usługi przewozu ludzi. Widzisz w tym jakiś problem, czy jesteś generalnie "przeciw" wszystkiemu i wszystkim - o czym świadczy twój drugi komentarz.

 • Odpowiedz tgvb wtorek, 10 października 2017 20:57 Umieszczone przez: tgvb

  lomzyk a kto te dlugi zrobil ???poprzednie wladze.a za to czesc dworca chce wybudowac nowoczesny!!!!!!!jakie podwyzki???chyba mowisz o lsm ktora ostatnio podniosla fundusz!!!!

 • Odpowiedz Wn wtorek, 10 października 2017 21:35 Umieszczone przez: Wn

  Ma tylko nadzieję, że nowy dworzec będzie wyglądał jak dworzec, bo teraz to jest jakiś koszmarek,gdzie brakuje normalnej poczekalni.

 • Odpowiedz Pliszkar wtorek, 10 października 2017 21:39 Umieszczone przez: Pliszkar

  Bezapelacyjnie dworzec trzeba zmodernizować a przedstawiony przez władze sposób finansowania jest powszechny i był lub jest stosowany w wielu miastach w kraju. Dziwi mnie że w Łomży są osoby, które chcą by dworzec nadal był zaniedbany. Rozumiem że ktoś może ma sentyment do czasów PRL, ale to nie powód by centrum miasta nie zmieniało się i dalej straszyło.

 • Odpowiedz malik wtorek, 10 października 2017 21:39 Umieszczone przez: malik

  internetowa brygada hejtująca na rzecz tegoż prezydenta zrobi wszystko aby to co w sumie prowadzi do porażki i totalnej klapy w kwestii budowy tego dworca przedstawić jako sukces i racjonalne działanie podczas gdy tak faktycznie nie jest. Projekt tego dworca jest niewłaściwy jak i też jego lokalizacja i nie ma mowy aby przykryć to dopasowaniem tegoż obiektu do aktualnych potrzeb miasta w tym zakresie bo tak nie jest. Realizacja takiego pomysłu i w tym miejscu nie daje żadnych szans na sprawne i bezpieczne funkcjonowanie tego obiektu. Owszem lokalizacja na miejscu które akurat się sprzedaje jest jeszcze do przyjęcia. Ratuszowych wazeliniarzy zapraszam we wtorek i piątek w to miejsce.

 • Odpowiedz ronson wtorek, 10 października 2017 21:41 Umieszczone przez: ronson

  projekt niefunkcjonalny, mało przyjazny dla podróżnego. Zimą zimno , latem pod tym szkłem jak w piekarniku. W sumie dworzec na miarę większej wsi a nie miasta dawniej wojewódzkiego.

 • Odpowiedz storczyk wtorek, 10 października 2017 21:50 Umieszczone przez: storczyk

  ciekawy sposób finansowania faktycznie. Czyli zamiast centrum kultury sprzedajemy piękne działki w pięknej lokalizacji, zamiast funkcjonalnego dużego dworca robimy kurnik przy okazji sprzedając piękne działki w pięknej lokalizacji i wszystko tak szybko przy rezygnacji z wielkich planów.

 • Odpowiedz lomzak wtorek, 10 października 2017 21:57 Umieszczone przez: lomzak

  Owszem liczba kursów PKS jest mniejsza ale jest bardzo dużo innych nowych przewoźników którzy wcale nie zatrzymują się na tym dworcu a powinni. Prawda jest tka ,że liczba przewozów autobusowych przez miasto nie maleje tylko się zwiększa a przewoźnicy zatrzymują gdzie się da i jak im wygodnie a powinni robić to w jednym miejscu dla wygody mieszkańców i bezpieczeństwa. TAK WIEC PROSZE BEZ TANIEJ I KŁAMLIWEJ PROPAGANDY.

 • Odpowiedz Czerwony Wiewiór wtorek, 10 października 2017 22:01 Umieszczone przez: Czerwony Wiewiór

  Dworzec jeszcze nie postawiony a koleś wie że będzie w nim zimno zimą a upalnie latem. Fantazja ludzka jednak nie ma granic

 • Odpowiedz ronson wtorek, 10 października 2017 22:07 Umieszczone przez: ronson

  popatrz wsiowy intelektualisto na projekt czyli ta wizualizacje to może pomyślisz.

 • Odpowiedz Czerwony Wiewiór wtorek, 10 października 2017 22:08 Umieszczone przez: Czerwony Wiewiór

  Lomzak mocne. Jest dużo innych przewoźników,którzy wcale nie zatrzymują się na tym dworcu, a powinni. Jakich przwoźników miałeś na myśli. Nie wiem co bierzesz ale lepiej to odstaw.

 • Odpowiedz sowa654 wtorek, 10 października 2017 22:13 Umieszczone przez: sowa654

  dokładnie tak jak pisze malik i lomzak
  projekt do dupy, dość już mam patrzenia na degradację Łomży
  na wszystko jest tylko na dworzec nie ma
  na tym można zarobić, BP jakoś się opłaci, że zatrzymują się tam litewskie autokary, a przecież żaden się tam nie tankuje
  łączkę będą 10 razy przebudowywać, a 200tys. na poczekalnię nie ma
  tych działek się już nie odkupi, a kiedyś będą potrzebne

 • Odpowiedz URBAN wtorek, 10 października 2017 22:14 Umieszczone przez: URBAN

  Teraz dworzec wybudują na starej ŁOMŻY BĘDZIE BLIŻEJ WIESNIAKOM

 • Odpowiedz lomzak wtorek, 10 października 2017 22:20 Umieszczone przez: lomzak

  czerwony po co się tak napinasz wystarczy ,że się przytomnie rozejrzysz po mieście a już będziesz miał odpowiedz albo strach cię obleci widząc jak to wszystko się w tej chwili na wariackich papierach odbywa na terenie miasta.

 • Odpowiedz pasażerka wtorek, 10 października 2017 22:33 Umieszczone przez: pasażerka

  Łomża powinna mieć duży i ładny dworzec dla wszystkich przewożników i dla pasażerów.To b.dobra wizytówka dużego miasta.Niedługo nic nie będzie w Łomży.PKS Nowa B-stok sprzedaje działki w Łomży.Miasto stać na park,a na dworzec brak kasy...

 • Odpowiedz Dziękuję dobranoc wtorek, 10 października 2017 22:45 Umieszczone przez: Dziękuję dobranoc

  I po cholerę ten duży dworzec? Założę się ze nawet 5 osób się nie znajdzie z tych wszystkich komentujących, którzy korzystają z PKS. To już nie te czasy, że babcie i dziadki jeździły autobusami, wszystkie były wypchane, że nie dało się wsiąść. Od wielu lat wszyscy paplają, że dworzec straszy, jest brzydki itp. No i jest i jak ktoś w końcu się za to zabrał to źle. Lepiej, żeby był mniejszy a nowoczesny niż taki jaki jest obecnie. Te wasze komentarze i tak tu nic nie dadzą. Z tym zachwalaniem prezydenta bym tak się nie spieszył. Dużo robi rzeczy w Łomży i to widać, ale nie chwali się dnia przed zachodem słońca.

 • Odpowiedz lomzak wtorek, 10 października 2017 22:50 Umieszczone przez: lomzak

  dziekuje nic twórczego ani nowego w temacie nie wniosłeś tylko udowodniłeś ,że nie masz pojęcia o problemie.

 • Odpowiedz Poronione pomysły wtorek, 10 października 2017 23:05 Umieszczone przez: Poronione pomysły

  sprzedać sprzedać i tylko sprzedać pod blok na Rybakach działkę. Oj ludzieńki, a główki pracują?

 • Odpowiedz Samian środa, 11 października 2017 07:34 Umieszczone przez: Samian

  Dworzec w Łomży nie jest rentowny, mało osób z niego korzysta, autobusy jeżdżą puste, w dodatku ten tabor nie powinien przejść przeglądu technicznego bynajmniej z emisji spalin..

 • Odpowiedz Gosc środa, 11 października 2017 07:40 Umieszczone przez: Gosc

  Dziwcie się że ludzie nie jeżdżą.. bilet za miasto (15 KM) kosztuje w granicach 10 zł :) za 10 zł przejadę autem z instalacją gazowa 50 KM :)

 • Odpowiedz enej środa, 11 października 2017 09:07 Umieszczone przez: enej

  samian masz racje bo ostatnio jest modne wsiadanie w biegu do autobusu w innych miastach takie dworce to dzisiaj robia za skanseny więc lepiej to zaorać. U nas my i tak do skansenów nie chodzimy.

 • Odpowiedz sowa654 środa, 11 października 2017 09:51 Umieszczone przez: sowa654

  Samian kto ci płaci za pisanie takich głupot ?
  widać,że nigdy na dworcu nie byłeś, stare PKSy to połowa taboru, druga połowa to nowoczesne autobusy liniowe
  Łomża jest na trasie i zawsze będzie tu ruch
  przyjdź w niedzielę popołudniu i zobacz ile autobusów jedzie do samej Warszawy
  to co chcecie zbudować nie obsłuży nawet połowy
  piszecie,że ruch będzie mniejszy, a w Venedzie stację ładowania aut elektrycznych mają wybudować, nie w Białym ,a w Łomży, myślę ileś lat do przodu
  zrobić prawdziwe centrum przesiadkowe, to co proponujecie to stróżówka dla ciecia

 • Odpowiedz BMW środa, 11 października 2017 11:32 Umieszczone przez: BMW

  Sprzedajcie ale zróbcie to w cywilizowany sposób i miejscu który do tego typu się nadaje bo ta uliczka obecnie nie nadaję się na takie atrakcje .

 • Odpowiedz jolas środa, 11 października 2017 12:39 Umieszczone przez: jolas

  macki zydo-komuny nadal dlugie

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu