czwartek, 12 października 2017 10:40

Ostatnia działka w podstrefie SSSE zostanie wystawiona na sprzedaż

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnia działka w podstrefie SSSE zostanie wystawiona na sprzedaż fot. UM Łomża
Niespełna 2,5 ha powierzchni ma ostatnia wolna działka położona w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To nieruchomość położna w sąsiedztwie Ciepłowni Miejskiej przy ul. Ciepłej. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na jej sprzedaż.

planeta asow

- W ostatnim czasie napłynęły do nas liczne zapytania o tę działkę od firm z całego kraju. Liczę na to, że uda się znaleźć nabywcę, co w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia w mieście – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Nieruchomość przy ul. Ciepłej o powierzchni 2,4776 ha jest ostatnią w podstrefie jaką dysponuje Miasto Łomża. Pierwsza działka przy ul. Akademickiej została sprzedana jeszcze w czerwcu 2014 r. Nabywca - firma Okleina już uruchomiła swoją działalność i produkuje fronty do mebli kuchennych. W ubiegłym roku nabywcę znalazły trzy działki. Jako pierwsza pod młotek poszła ta o powierzchni 0,6179 ha znajdująca się również przy ul. Akademickiej. Kupiła ją PPHU "MAG" z Jedwabnego, która będzie sortować i odzyskiwać metale kolorowe. Do połowy czerwca 2019 r. przedsiębiorca zatrudni co najmniej 10 pracowników. Przy ul. Akademickiej zainwestuje też firma Greenvit z Zambrowa, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości ekstraktów roślinnych. Zakład ma zostać uruchomiony z końcem czerwca 2020 r. Powstanie w nim co najmniej 15 nowych miejsc pracy. W 2016 r. sprzedano także działkę narożną przy ul. Spokojnej i Pileckiego. Zainwestowała tam firma Pianpol Tex, która do końca października przyszłego roku zamierza wybudować zakład produkujący wyroby meblarskie. Zatrudnionych będzie w nim przynajmniej 12 osób. Na początku tego roku sprzedana została przedostatnia nieruchomość w podstrefie przy ul. Spokojnej. Nabyła ją firma Libra Print działająca w branży poligraficznej. Do końca 2019 r wybuduje na niej zakład produkcyjny, w którym zatrudnienie znajdzie minimum 25-osobowa załoga.

Podstrefa Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała pod koniec grudnia 2013 r. i jest bardzo ważnym elementem w rozwoju przedsiębiorczości miasta. Wchodzące w jej skład tereny inwestycyjne mają powierzchnię blisko 7,7 ha. Oprócz tego miasto dysponuje jeszcze dwoma wolnymi nieruchomościami, które nie są objęte podstrefą – przy ul. Meblowej (1,7739 ha) oraz Nowogrodzkiej (1,0520 ha). Są jeszcze trzy obszary nienależące do Miasta w strefie aktywności gospodarczej. Ich właścicielami są osoby prywatne.

W górę