dom lomza
czwartek, 12 października 2017 09:40

Ostatnia działka w podstrefie SSSE zostanie wystawiona na sprzedaż

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnia działka w podstrefie SSSE zostanie wystawiona na sprzedaż fot. UM Łomża
Niespełna 2,5 ha powierzchni ma ostatnia wolna działka położona w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To nieruchomość położna w sąsiedztwie Ciepłowni Miejskiej przy ul. Ciepłej. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na jej sprzedaż.

- W ostatnim czasie napłynęły do nas liczne zapytania o tę działkę od firm z całego kraju. Liczę na to, że uda się znaleźć nabywcę, co w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia w mieście – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Nieruchomość przy ul. Ciepłej o powierzchni 2,4776 ha jest ostatnią w podstrefie jaką dysponuje Miasto Łomża. Pierwsza działka przy ul. Akademickiej została sprzedana jeszcze w czerwcu 2014 r. Nabywca - firma Okleina już uruchomiła swoją działalność i produkuje fronty do mebli kuchennych. W ubiegłym roku nabywcę znalazły trzy działki. Jako pierwsza pod młotek poszła ta o powierzchni 0,6179 ha znajdująca się również przy ul. Akademickiej. Kupiła ją PPHU "MAG" z Jedwabnego, która będzie sortować i odzyskiwać metale kolorowe. Do połowy czerwca 2019 r. przedsiębiorca zatrudni co najmniej 10 pracowników. Przy ul. Akademickiej zainwestuje też firma Greenvit z Zambrowa, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości ekstraktów roślinnych. Zakład ma zostać uruchomiony z końcem czerwca 2020 r. Powstanie w nim co najmniej 15 nowych miejsc pracy. W 2016 r. sprzedano także działkę narożną przy ul. Spokojnej i Pileckiego. Zainwestowała tam firma Pianpol Tex, która do końca października przyszłego roku zamierza wybudować zakład produkujący wyroby meblarskie. Zatrudnionych będzie w nim przynajmniej 12 osób. Na początku tego roku sprzedana została przedostatnia nieruchomość w podstrefie przy ul. Spokojnej. Nabyła ją firma Libra Print działająca w branży poligraficznej. Do końca 2019 r wybuduje na niej zakład produkcyjny, w którym zatrudnienie znajdzie minimum 25-osobowa załoga.

Podstrefa Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała pod koniec grudnia 2013 r. i jest bardzo ważnym elementem w rozwoju przedsiębiorczości miasta. Wchodzące w jej skład tereny inwestycyjne mają powierzchnię blisko 7,7 ha. Oprócz tego miasto dysponuje jeszcze dwoma wolnymi nieruchomościami, które nie są objęte podstrefą – przy ul. Meblowej (1,7739 ha) oraz Nowogrodzkiej (1,0520 ha). Są jeszcze trzy obszary nienależące do Miasta w strefie aktywności gospodarczej. Ich właścicielami są osoby prywatne.

3 komentarzy

 • Odpowiedz bbbb czwartek, 12 października 2017 10:51 Umieszczone przez: bbbb

  > 10 pracowników
  > 15 nowych miejsc pracy
  > przynajmniej 12 osób
  > 25-osobowa załoga

  Dobre i to, ale jednak przydałaby się też inwestycje o większej skali. Tyle miejsc pracy to jest kropla w morzu, jeśli chce się walczyć z bezrobociem i powstrzymać wysiedlanie Łomży i okolic.

  O większej liczbie działek też można pomyśleć wcześniej, aby nie odsiać potencjalnych zainteresowanych. Co z tego, że obecne działki ktoś zakupi, jak chętnych może być kilka razy więcej, przez co wiele miejsc pracy nie powstanie.

  Miasto i gmina Łomża (wiejska) powinny myśleć bardziej perspektywicznie, choćby z uwagi na szansę poprawy infrastruktury pozwalającej na lepszą komunikację Łomży z resztą kraju i Europy (Via Baltica, remont torów). Znaczna poprawa połączeń drogowych i kolejowych to jeden z podstawowych bodźców do rozwoju.
  Nie spieprzmy tego, a istnieje szansa realnej poprawy na rynku pracy i zamożności mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

 • Odpowiedz Mirellka2P środa, 25 października 2017 08:52 Umieszczone przez: Mirellka2P

  Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam - 6 kg. Przewalilam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wpiszcie sobie w google: ranking srodkow odchudzajacych xxally

 • Odpowiedz znudzona poniedziałek, 24 września 2018 11:12 Umieszczone przez: znudzona

  Witam chlopaki, jestem dojrzala, zadbana mezatka, jednak czegos w moim zwiazku brakuje, potrzebuje zainteresowania, a tymczasem codziennosc mnie dobija. Jestem drobna brunetka, 53 kilo wagi, podobno ladna. Szukam dyskretnej znajomosci. Nie moge dodac fotki w komentarzu, ale jak chcesz zobaczyc jak wygladam, to mam konto tutaj: link.do/znudzonaa

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu