niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
czwartek, 12 października 2017 14:52

Przebudowa Polowej ma trwać do grudnia? Wykonawca chce wydłużenia terminu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przebudowa Polowej ma trwać do grudnia? Wykonawca chce wydłużenia terminu fot. Archiwum MyLomza.pl
Nawet do 8 grudnia może potrwać przebudowa ulicy Polowej. O wydłużenie terminu zakończenia robót wnioskuje ich wykonawca, konsorcjum firm UNIBEP i BIK-PROJEKT. Wniosek jest obecnie analizowany przez służby Prezydenta Łomży i Wojewody Podlaskiego. Przebudowa ul. Polowej miała zostać ukończona do 15 października.

brico lomza

Jak informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, do ratusza wpłynął wniosek od wykonawcy ulicy Polowej, aby przedłużyć termin realizacji inwestycji. Motywowane jest to intensywnymi opadami deszczu, licznymi kolizjami z kanalizacją deszczową oraz koniecznością przebudowy linii energetycznej przez PGE. Wniosek jest analizowany przez służby Prezydenta Łomży, ale także przez służby Wojewody Podlaskiego, ponieważ inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Pogłoski o tym, że realizacja inwestycji może zostać opóźniona, pojawiły się już jakiś czas temu. Podczas ostatniej sesji wiceprezydent Andrzej Garlicki tłumaczył to znajdowanymi pod powierzchnią ziemi "niespodziankami" w postaci np. kabli, których nie było na planach i które należało zidentyfikować, co trwało czasami nawet po kilka dni i powodowało wstrzymanie robót. Jak jednak informują nas okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy przy Polowej, po wznowieniu prac nie są one zbyt intensywnie prowadzone. Twierdzą, że wykonawca, pomimo że ma opóźnienie, kończy pracę około godz. 16.00 zamiast próbować "nadgonić" pracując na dwie zmiany. Zdaniem zainteresowanych wykonawca "idzie na łatwiznę", bo prościej jest złożyć wniosek o wydłużenie terminu niż zwiększyć tempo prac.

Łukasz Czech poinformował również o zakresie robót, jaki pozostał jeszcze do wykonania. Obecnie trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu Polowej i Sadowej, a do wykonania jest jeszcze ułożenie trzech warstw nawierzchni asfaltowej na odcinku od Al. Legionów do ul. Giełczyńskiej, fragmentu asfaltowej ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej oraz oznakowania pionowego i poziomego.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej klasy Z Nr 2604B w Łomży (ulic: Szosa Zambrowska i Polowa) na odcinku od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego w podziale na dwa odcinki: odcinek I od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja od km 0+000,00 do km do km 0+916,50 oraz odcinek II od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego od km 0+916,50 do km 1+165,50". Koszt jego realizacji wynosi 6,5 mln złotych, z czego ponad 2,8 mln zł to dofinansowania w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

38 komentarzy

 • Odpowiedz bbbb czwartek, 12 października 2017 15:07 Umieszczone przez: bbbb

  W tym stanie jest nierealne, że wykonają na czas prace :D

  Na takie sytuacje powinny być odpowiednie zabezpieczenia w umowie - na korzyść miasta. Mam nadzieję, że istnieją.

 • Odpowiedz łon czwartek, 12 października 2017 15:28 Umieszczone przez: łon

  hehe nawet Ukraina nie chce pracować na dwie zmiany a ciekawe jak o 17 kostkę kłaść. Potem będzie, że chodniki nierówne bo przy lampach słabo widać

 • Odpowiedz Kanguroo czwartek, 12 października 2017 16:01 Umieszczone przez: Kanguroo

  Ta Polowa to jedna wielka kicha , ja jak pracowałem też przy drogach to do 20 się pracowało przy lampach żeby wyrobić się chociaż kilka dni po terminie oddać do użytku drogę a tutaj najwidoczniej mają w ***

 • Odpowiedz $$ czwartek, 12 października 2017 16:01 Umieszczone przez: $$

  To i tak za długo trwa. Zamiast wyremontować jedną część Polowej i zabrać się za drugą to obydwie rozwalone i kawałek al. Legionów i końca nie widać. Szosa Zambrowska też niedawno została oddana, a już widać, że zaczyna pękać i dziury się robią

 • Odpowiedz dziadek czwartek, 12 października 2017 16:39 Umieszczone przez: dziadek

  Przejeżdżając tamtędy krzyknąłem do kolesia, że oby się tylko wyrobili do Bożego Narodzenia! To miał być żart...

 • Odpowiedz dziadek czwartek, 12 października 2017 16:39 Umieszczone przez: dziadek

  A to było w sierpniu!

 • Odpowiedz daswi czwartek, 12 października 2017 16:49 Umieszczone przez: daswi

  Tamtego roku hehe

 • Odpowiedz BMW czwartek, 12 października 2017 16:51 Umieszczone przez: BMW

  Na wybory się wyrobią ...

 • Odpowiedz RomenB czwartek, 12 października 2017 18:05 Umieszczone przez: RomenB

  a inne ukończą w terminie ???? niech wygrają jeszcze z 10 przetargów

 • Odpowiedz mieszkaniec czwartek, 12 października 2017 18:41 Umieszczone przez: mieszkaniec

  ludzie pogoda !!! wykonawca na nia niema wplywu a nie glupoty piszecie

  widzieliscie zeby na bloto klasc asfalt? ukladac chodniki na nim ?

 • Odpowiedz Big Cyc czwartek, 12 października 2017 18:45 Umieszczone przez: Big Cyc

  Koniec miał być w wakcje, ale przy takiej ilości pracowników nie było to realne. Masakra... w wakacje było jasno do 21-22, dzisiaj zmrok zapada wcześniej, pogoda bradziej utrudnia prace, a ilość robotników wyraźnie wzrosła. Ta firma powinna zapłacić dużą karę za nieterminiwość, która powoduje bardzo duże utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych w centrum miasta.

 • Odpowiedz Big Cyc czwartek, 12 października 2017 18:51 Umieszczone przez: Big Cyc

  @ mieszkaniec
  W listopadzie i grudniu pogoda pewnie bedzie lepsza?
  Ludzie nie dadzą się wydymać, tak jak wam się wydaje. Walicie ostro po bandzie i pstrzycie jaka będzie rekcja.
  Proponuję, żeby też łomżyńscy radni ruszyli sprawę i pokazali mieszkańcom jak dbają o ich interesy.

 • Odpowiedz Oko czwartek, 12 października 2017 19:08 Umieszczone przez: Oko

  Do tych co stawiają słupy oświetleniowe, proponuję żeby jeszcze raz spojrzeli na trzeźwo na lampę doswietlajacą przejście przy nowym rondzie na Polowej. Chyba nad tą brygadą "Zryw" jest jakiś nadzór? Do roboty partacze, ja cierpliwie poczekam i sam odbiorę te roboty w towarzystwie dziennikarzy jak będą przecinać wstęgi na Nowy Rok.

 • Odpowiedz MusztardaPObiedzie czwartek, 12 października 2017 19:25 Umieszczone przez: MusztardaPObiedzie

  Co masz z tą pogodą nie tak ? pogoda była idealna można było robić i nadal można bo jakoś S8 budują i ta sama firma tylko że tam ktoś nadzoruje nad tym i w razie czego będą tłumaczyć się przed prawdziwą władzą a tu znając życie machną ręko i oby było skończone .

 • Odpowiedz mieszkaniec czwartek, 12 października 2017 19:28 Umieszczone przez: mieszkaniec

  @ Big Cyc

  "W listopadzie i grudniu pogoda pewnie bedzie lepsza?"

  to dokończa na wiosne :)))

 • Odpowiedz Jaki-ś czwartek, 12 października 2017 20:15 Umieszczone przez: Jaki-ś

  Jak mają odwalić taką lipę z nawierzchnią jak na odcinku między teatrem lalek a zusem, to ja z góry dziękuję! Czy był już odbiór tego odcinka?

 • Odpowiedz zbulwersowany czwartek, 12 października 2017 21:19 Umieszczone przez: zbulwersowany

  Żałosne jest wszystko to z jaką werwą się tam pracuje, a raczej udaje że pracuje. Albo za gorąco albo za zimno, albo za mokro albo za sucho i jak tu dogodzić nierobom.
  Ludzie do jasnej cholery to już dawno powinno być skończone. To nie jakaś autostrada tylko krótka ulica na rzut kamieniem. Nie dość że długi czas i związane z tym utrudnienia to i koszty takie że parę pokoleń będzie musiało spłacać długi.

 • Odpowiedz Musztarda do obiadu czwartek, 12 października 2017 21:22 Umieszczone przez: Musztarda do obiadu

  @ mieszkaniec
  nic tak nie dyscyplinuje jak kasa. Niech robią i do Wielkanocy, tylko niech za te drogę wezmą 1/3 ceny wyjściowej:)))))))))
  Szefuniu od tej roboty widocznie czuje się bardzo pewnie ,skoro wali ostro w trąbę.

  Jako mieszkaniec (nie farbowany), zgłaszam wniosek o szczegółowe zbadanie opóźnień w wykonywaniu robót na ul.Polowej, na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Łomży.

 • Odpowiedz KINGATOJA czwartek, 12 października 2017 21:27 Umieszczone przez: KINGATOJA

  Pewnie żadnych konsekwencji nie będzie bo będzie strach że firmy się pogniewają i nie będzie komu do kolejnych przetargów startować hłe hłe hłe

 • Odpowiedz ble czwartek, 12 października 2017 21:31 Umieszczone przez: ble

  Firm jest pełno. Najbliższe w Zambrowie i Ostrowi Mazowieckiej, tylko w tej branży nie wchodzi się w paradę sąsiadowi. Jakby tak lepiej poszukać na pewno coś by się znalazło.

 • Odpowiedz TD czwartek, 12 października 2017 21:45 Umieszczone przez: TD

  Nie masz pracowników nie startuj do przetargu. Ogólnie na inwestycjach drogowych w Łomży od lat panuje totalny burdel tak jakby nikt tego nie nadzorował lub przymykał oko na to co się dzieje.

 • Odpowiedz przewodniczący nadzoru nierobów czwartek, 12 października 2017 21:53 Umieszczone przez: przewodniczący nadzoru nierobów

  No nareszcie ktoś to świetnie określił.
  Brawo TD!

 • Odpowiedz now piątek, 13 października 2017 08:38 Umieszczone przez: now

  Wykonawca widząc brak reakcji ze strony zleceniodawcy będzie szedł po najmniejszej linii oporu.
  Panie Prezydencie, czy w tym mieście ktoś jeszcze ma wpływ na to co się tu dzieje?

 • Odpowiedz bbbb piątek, 13 października 2017 08:51 Umieszczone przez: bbbb

  Padły głosy o pogodzie. No tak, wiele razy w słoneczny dzień nikogo na tej budowie nie widziałem, albo stało paru pracowników i żarciki sobie opowiadali wsparci o łopaty.
  Do położenia asfaltu to tam jeszcze długa droga, to i ewentualny deszcz nie powinien być przeszkodą.

  Marna firma po prostu. Powinna mieć słone kary za to.

  Ktoś też wspomniał, że do 20:00 pracował w innej firmie i wyrabiali się. Tak to powinno wyglądać. Przecież można na 2 zmiany pracować, zatrudnić paru ludzi więcej. Ale to pewnie Janusze biznesu. Kasa z przetargu przyklepana, to teraz "jakoś to będzie".

  Remont Polowej to jak opowiastka z filmu Barei.

 • Odpowiedz macek piątek, 13 października 2017 09:45 Umieszczone przez: macek

  Jak patrzę na tę przebudowę Polowej to czasy komuny mi się przypominają i powiedzenie "czy się stoi, czy się leży...". Termin jednak byłby dotrzymany droga byłaby gotowa jak nie 1 maja to 22 lipca. A tak na poważnie proponuję powołać komisję śledczą Rady Miejskiej, która zajmie stanowisko w sprawie pogody- czy było za mokro, a może za bardzo się kurzyło.Przy budowie pracuje trzy profesjonalne firmy Unipep- Bik Projekt i wspomaga je najbardziej utytułowana PBK.

 • Odpowiedz wacek piątek, 13 października 2017 10:07 Umieszczone przez: wacek

  8 grudnia to ma być zakończenie roboty a odbiór dopiero na Święta lub Nowy Rok, może zamiast kar to bal sylwestrowy by na Starym Rynku zasponsorowali dla Łomżan a nie tylko dla urzędników. 1 grudnia mają kłaść ostatnią warstwę asfaltu, 2, 3 grudnia to sobota i niedziela, 4 grudnia pomalują paski, 5 grudnia rozłożą trawę z rolki na trawnikach, 6 grudnia pozamiatają, 7 grudnia to rezerwa jak by przyszła nieproszona zima!!!

 • Odpowiedz ratuszowy piątek, 13 października 2017 10:47 Umieszczone przez: ratuszowy

  Ratusz zaprasza wszystkich mieszkańców Łomży a nawet okolic na Sylwestra pod chmurką tym razem nie na Starym Rynku a na NOWEJ ULICY POLOWEJ!!!! Przybywajcie!!!! To jest jeszcze nieoficjalne zaproszenie - bo jak wykonawca ulicy da ciała to po imprezie.

 • Odpowiedz BudyniowySong piątek, 13 października 2017 11:31 Umieszczone przez: BudyniowySong

  Tak to jest jak wygrywa najtańsza oferta więc jakość wykonania też najtańsza .

 • Odpowiedz Poldek piątek, 13 października 2017 13:27 Umieszczone przez: Poldek

  Brak nadzoru inwestycyjnego. Nic dziwnego, że w ratuszu poszukują inspektorów z uprawnieniami!

 • Odpowiedz mieszkaniec piątek, 13 października 2017 13:35 Umieszczone przez: mieszkaniec

  a wszystko przez specjaliste od rondek ktory to zatwierdzil, zeby nie ono byloby juz zapewne zrobione, zakorkuje cale miasto przez te cholerne ronda

 • Odpowiedz QWERTYUI piątek, 13 października 2017 13:54 Umieszczone przez: QWERTYUI

  chrzanowski ogarnij się chłopaku i załatw coś od a do z a nie tylko mów co zrobisz i pozujesz do fotek !!!


  Co to ma byc ?

  Chłopaku proszę Cie ! ogarnij się !

 • Odpowiedz biuro specjalnej strefy turystycznej piątek, 13 października 2017 14:12 Umieszczone przez: biuro specjalnej strefy turystycznej

  @ QWERTYUI

  Spółka koreańskiego koncernu LG otrzymała zgodę Agencji Rozwoju Przemysłu na działanie w podstrefie ekonomicznej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. LG Chem zbuduje tam fabrykę o rocznych zdolnościach produkcyjnych do 100 tys. sztuk baterii do samochodów elektrycznych


  ps

  a po nas tylko ++++++++++++++

 • Odpowiedz Jak piątek, 13 października 2017 16:56 Umieszczone przez: Jak

  Panie Prezydencie!
  Mieszkam w pobliżu ul. Polowej. Przez jej remont codziennie musze objeżdżać centrum dookoła marnując czas i paliwo. Dzieci przechodząc przez remontowaną ulicę czesto grzęzną w błocie. Dodatkowo obserwując tempo prowadzonych robót zaczynam tracić cierpliwość do tych ludzi , którzy tam się bawią i Pana jako osoby odpowiedzialnej za to co dzieje się w mieście. Dodam przy tym że wcale nie jestem Pana przeciwnikiem, lecz moja wytrzymałość i zaufanie do Pana jest na wyczerpaniu.
  Do zobaczenia

 • Odpowiedz obserwatorka piątek, 13 października 2017 16:57 Umieszczone przez: obserwatorka

  W Łomży nie ma dobrego gospodarza,miasto nie ma programu oszczędnościowego,tylko zadłuża się w bankach i nie rozwija się,nie wiadomo kto w tym mieście rządzi,marnotrawstwo pieniędzy np.park,kary.......

 • Odpowiedz proste piątek, 13 października 2017 17:01 Umieszczone przez: proste

  tam znajduje się cały personel kościelny !! ot i przyczyna

 • Odpowiedz Jak piątek, 13 października 2017 17:23 Umieszczone przez: Jak

  Do wszystkich polityków , kandydujących w najbliższych wyborach.
  Czy na pewno wiecie co jest dla Was największą zgubą?

  PYCHA, nadmierna pewność siebie, ignorancja obywateli i ich spraw. Takim przykładem jest poprzedni prezydent Łomży, który obudził się i zabrał ostro do roboty dopiero w kampanii wyborczej, a wcześniej wszystko i wszystkich miał gdzieś.

 • Odpowiedz Wprowadzam się piątek, 13 października 2017 19:34 Umieszczone przez: Wprowadzam się

  Chrzanowski smsy potrafisz wysyłać a inwestycji już nie? Ehh Ty ... szkoda mi Łomży w twoich łapach

 • Odpowiedz Lew piątek, 13 października 2017 23:19 Umieszczone przez: Lew

  Wąntpie w realizację planów przebudowy. Trzech pracuje a reszta nieco się nudzi. Zastanie Was zima, a na wiosnę po nowemu, jak ongiś bywało za czasów socjalizmu. Panowie wykonawcy robicie sobie kpiny.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu