czwartek, 12 października 2017 14:52

Przebudowa Polowej ma trwać do grudnia? Wykonawca chce wydłużenia terminu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przebudowa Polowej ma trwać do grudnia? Wykonawca chce wydłużenia terminu fot. Archiwum MyLomza.pl
Nawet do 8 grudnia może potrwać przebudowa ulicy Polowej. O wydłużenie terminu zakończenia robót wnioskuje ich wykonawca, konsorcjum firm UNIBEP i BIK-PROJEKT. Wniosek jest obecnie analizowany przez służby Prezydenta Łomży i Wojewody Podlaskiego. Przebudowa ul. Polowej miała zostać ukończona do 15 października.

planeta asow

Jak informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, do ratusza wpłynął wniosek od wykonawcy ulicy Polowej, aby przedłużyć termin realizacji inwestycji. Motywowane jest to intensywnymi opadami deszczu, licznymi kolizjami z kanalizacją deszczową oraz koniecznością przebudowy linii energetycznej przez PGE. Wniosek jest analizowany przez służby Prezydenta Łomży, ale także przez służby Wojewody Podlaskiego, ponieważ inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Pogłoski o tym, że realizacja inwestycji może zostać opóźniona, pojawiły się już jakiś czas temu. Podczas ostatniej sesji wiceprezydent Andrzej Garlicki tłumaczył to znajdowanymi pod powierzchnią ziemi "niespodziankami" w postaci np. kabli, których nie było na planach i które należało zidentyfikować, co trwało czasami nawet po kilka dni i powodowało wstrzymanie robót. Jak jednak informują nas okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy przy Polowej, po wznowieniu prac nie są one zbyt intensywnie prowadzone. Twierdzą, że wykonawca, pomimo że ma opóźnienie, kończy pracę około godz. 16.00 zamiast próbować "nadgonić" pracując na dwie zmiany. Zdaniem zainteresowanych wykonawca "idzie na łatwiznę", bo prościej jest złożyć wniosek o wydłużenie terminu niż zwiększyć tempo prac.

Łukasz Czech poinformował również o zakresie robót, jaki pozostał jeszcze do wykonania. Obecnie trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu Polowej i Sadowej, a do wykonania jest jeszcze ułożenie trzech warstw nawierzchni asfaltowej na odcinku od Al. Legionów do ul. Giełczyńskiej, fragmentu asfaltowej ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej oraz oznakowania pionowego i poziomego.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej klasy Z Nr 2604B w Łomży (ulic: Szosa Zambrowska i Polowa) na odcinku od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego w podziale na dwa odcinki: odcinek I od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja od km 0+000,00 do km do km 0+916,50 oraz odcinek II od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego od km 0+916,50 do km 1+165,50". Koszt jego realizacji wynosi 6,5 mln złotych, z czego ponad 2,8 mln zł to dofinansowania w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu