piątek, 13 października 2017 07:57

Przekazanie insygniów władzy rektorskiej w PWSIiP

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Przekazanie insygniów władzy rektorskiej w PWSIiP fot. PWSIiP
Przekazanie insygniów władzy rektorskiej oraz odsłonięcie portretu byłego rektora PWSIiP miały miejsce podczas posiedzenia Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Były to pierwsze obrady Senatu pod przewodnictwem nowego rektora, dr. hab. Dariusza Surowika, który dziękował swojemu poprzednikowi, dr. hab. Robertowi Charmasowi (kadencje 2009-2013, 2013-2017) za wyznaczenie kierunku zmian w PWSIiP, a dr hab. Krystynie Leszczewskiej (prorektor od 2008 do 2017 roku) za współkierowanie uczelnią.

planeta asow

- To były lata niezwykle ważne dla naszej uczelni, lata gwałtownych przemian. Dzięki trafnym i odważnym decyzjom pana rektora posiadamy kategorię naukową „B", jesteśmy na trzecim miejscu w prestiżowym rankingu czasopisma „Perspektywy". Możemy myśleć o kolejnych etapach rozwoju naukowo-dydaktycznego, m.in. o uzyskaniu uprawnień do nadawania stopni doktora w dwóch dyscyplinach wiedzy i zmianie statusu na akademię – mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP.

Insygnia władzy rektorskiej

Berło to atrybut władzy i mądrości, łańcuch – godności urzędu i odpowiedzialności za kierowanie nim.

- Przekazuję berło, symbol niezwykle ważny, bo upominający nas wszystkich, że słowo rektora jest w rzeczywistości akademickiej najważniejszą, ostateczną instancją. Słowo rektora to świętość. Przekazuję także łańcuch, symbol ciężkiej pracy, licznych obowiązków, odpowiedzialności za dalsze losy uczelni. Niech jego ciężar nigdy pana rektora nie przytłacza, ale określa jasno cel i kierunek w jakim należy zmierzać. Jestem przekonany, że insygnia władzy rektorskiej trafiają w dobre i niezwykle odpowiedzialne ręce – mówił dr hab. Robert Charmas, rektor PWSIiP dwóch kadencji, przekazując swojemu następcy uczelniane atrybuty władzy.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odsłonięty został portret rektora, dra hab. Roberta Charmasa, autorstwa malarza Roberta Sokołowskiego. Rektor dr hab. Dariusz Surowik oraz Prorektorzy dr Sylwia Chojnowska i dr hab. Krzysztof Prokop, dziękowali władzom uczelni poprzedniej kadencji za odpowiedzialne kierowanie nią. Rektorzy Dariusz Surowik i Robert Charmas podziękowali także za pracę i kreatywność dyrektorom siedmiu, nieistniejących już instytutów PWSIiP, które zostały od pierwszego września obecnego roku zastąpione przez trzy wydziały – Nauk o Zdrowiu, Nauk Społecznych i Humanistycznych, Informatyki i Nauk o Żywności.

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz berło piątek, 13 października 2017 17:47 Umieszczone przez: berło

    jak królowie Łomży - berło i te inne sprawy ...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu