piątek, 13 października 2017 09:47

MPWiK otrzyma dotację na rozbudowę oczyszczalni ścieków

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
MPWiK otrzyma dotację na rozbudowę oczyszczalni ścieków fot. MPWiK
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdziło informację o uzyskaniu dofinansowania na przebudowę oczyszczalni ścieków w Łomży. Pozytywna ocena wniosku o dofinansowanie dotarła do firmy w tym tygodniu, a wkrótce nastąpi podpisanie umowy. 

planeta asow

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży informuje, że otrzymało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie rozbudowy oczyszczalni ścieków w konkursie nr POIiŚ.2.3/3/2016 w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno ściekowa w aglomeracjach w POIiŚ 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to ok 42 mln netto, wysokość dofinansowania to ponad 27 mln netto.

Dopiero po podpisaniu umowy na dofinansowanie inwestycji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie poznamy więcej szczegółów, takich jak planowane terminy rozpoczęcia i zakończenia inwestycji czy ogłoszenia przetargu, który wskaże realny koszt przebudowy.

W planach modernizacji oczyszczalni znajduje się jej przebudowa i rozbudowa poprzez wykorzystanie wysokosprawnych urządzeń, dobudowa nowych obiektów budowlanych m.in. dwa reaktory biologiczne, zbiornik biogazu, wydzieloną komorę fermentacyjną, zbiornik retencyjny, wiatę na osad odwodniony, pompownie ścieków drugiego stopnia oraz rozbudowa większości pozostałych. Modernizacja obejmie również remont budynków i sieci oraz wykonanie monitoringu wraz z automatyzacją umożliwiającą kontrole procesu oczyszczania ścieków z jednego miejsca – dyspozytorni.

4 komentarzy

 • Odpowiedz pustak888 piątek, 13 października 2017 10:04 Umieszczone przez: pustak888

  Za co ci ludzie biorą pieniądze, przecież ta rura nie zapchała się w pół roku.
  Nie konserwowane od nowości.

 • Odpowiedz Clivers piątek, 13 października 2017 15:26 Umieszczone przez: Clivers

  To dobrze

 • Odpowiedz werdykt sobota, 14 października 2017 09:06 Umieszczone przez: werdykt

  Mam znajomego który pracuje w oczyszczalni,Mowi ze jest dwukrotnie przeciarzona i nie daje rady a bloki sie buduja wciąż.Moze niech deweloperzy wesprza oczyszczalnie finansowo

 • Odpowiedz Kamil00 sobota, 14 października 2017 15:26 Umieszczone przez: Kamil00

  @pustak888 nie wiesz to się nie wypowiadaj
  to nie rdza tylko tłoczony osad po ściekowych

  Oczyszczalnia ledwo zipie, bardzo dobrze się stało, że będą pieniądze, bo Spółka finansowo sama by sobie z przebudową nie dała rady.
  Mógłbym dużo o tym napisać, ale nie czas i miejsce na to

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu