piątek, 13 października 2017 10:52

Korporacja taksówkowa z Łomży zaprasza panie do pracy

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łomżyńska korporacja Radio Taxi-Bis postanowiła zaprosić do pracy w swoich szeregach kobiety. Niby nic w tym dziwnego, bo przecież w Łomży panie jeżdżą już nawet za kierownicą autobusów MPK, ale jednak jako kierowców taksówek kobiet w Łomży nie widać. Może czas to zmienić?

planeta asow

Osoba, która chce zacząć zarabiać jako kierowca taksówki musi na początek spełnić podstawowe wymagania. Są one jednakowe dla kobiet i mężczyzn, bo oczywiście nie mogą być inne. Przede wszystkim trzeba założyć działalność gospodarczą, w której zakres wejdzie przewóz osób, przejść odpowiednie badania i uzyskać zaświadczenie oraz zainwestować w niezbędne wyposażenie samochodu, który ma stać się taksówką. Założenie jest takie, że osoba podejmująca tę pracę jest już posiadaczem auta.

Skontaktowaliśmy się z właścicielem korporacji Radio Taxi-Bis Edwardem Ploną, żeby dowiedzieć się dlaczego postanowił zachęcić do tej pracy właśnie kobiety.

- Kiedyś już jeździły u nas dwie panie na taksówce i świetnie sobie radziły. Od czasu do czasu mam też telefony od kobiet, które chciały dowiedzieć się czy mogą podjąć taką pracę. Postanowiliśmy więc wyciągnąć rękę do pań i zaprosić je do naszej korporacji - tłumaczy Edward Plona.

Jak wyjaśnia właściciel korporacji, firma chce traktować panie w nieco inny sposób niż mężczyzn kierowców. Choć w Łomży raczej nie słychać o poważniejszych sprawach związanych z zagrożeniem dla taksówkarzy, to zdarzają się sytuacje mniej lub bardziej niebezpieczne. Dlatego panie, które zdecydują się na taką pracę, będą zwolnione z nocnych dyżurów. Oczywiście jeśli zechcą, mogą jeździć także nocą, ale nie będą miały takiego obowiązku. Ponadto, zdaniem Edwarda Plony, widok kobiety za kierownicą taksówki wpływa również pozytywnie na pasażerów. Jak powszechnie wiadomo, panie łagodzą obyczaje i reguła ta potwierdza się również w tym przypadku.

- Wcześniej, kiedy pracowały u nas panie, bywały nawet sytuacje, że klienci zamawiając taksówkę prosili konkretnie o to, żeby przyjechała jedna z nich - dodaje Plona.

Radio Taxi-Bis to jedna z najstarszych łomżyńskich korporacji taksówkowych. Funkcjonuje od 1997 roku z siedzibą od początku pod tym samym adresem przy ul. Kwadratowej. Oferta pracy skierowana do kobiet to nie pierwszy pomysł jej właściciela wyprzedzający działania konkurencji. Wcześniej Radio Taxi-Bis jako pierwsza korporacja w Łomży zaczęła przyjmować zamówienia taksówek sms-em.

- Miałem taką sytuację, że wiozłem osobę głuchoniemą i wtedy dotarło do mnie, że takie osoby mają ogromny problem z zamówieniem taksówki. Postanowiliśmy zlikwidować tę barierę i wyjść im naprzeciw, a sms to najprostszy i dostępny każdemu sposób - wyjaśnia właściel Radio Taxi-Bis.

Co trzeba zrobić, aby podjąć pracę w zawodzie taksówkarza? Osoba, która chce prowadzić firmę związaną z przewozem osób taksówką, musi:

 • mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy kat. B,
 • mieć zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do pracy,
 • mieć tytuł prawny do dysponowania pojazdem,
 • nie może być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajności, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku.

Jeżeli kandydat na taksówkarza spełnia powyższe wymagania, musi dodatkowo uzyskać odpowiednią licencję. Jeśli chcesz jeździć taksówką w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, to możesz mieć dodatkowy obowiązek odbycia szkolenia w zakresie transportu drogowego taksówką oraz zdania egzaminu. W Łomży nie ma takiego obowiązku.

W następnej kolejności należy założyć działalność gospodarczą, zakupić i zarejestrować kasę fiskalną połączoną z taksometrem (około 1800 zł, ale urząd skarbowy zwraca 700 zł), kupić radiotelefon (używany to koszt około 250-300 zł) i tzw. "szpakówkę" (na portalach aukcyjnych używaną można dostać już za 50 zł). Jak łatwo policzyć inwestycja to około 1500 złotych. I już można zacząć zarabiać wożąc pasażerów.

6 komentarzy

 • Odpowiedz Krótko piątek, 13 października 2017 10:59 Umieszczone przez: Krótko

  To jest porażka taki pomysł bo czasami są ludzie pijani i kobieta se nieda rady hehe powodzenia z pomysłem

 • Odpowiedz uberr piątek, 13 października 2017 11:17 Umieszczone przez: uberr

  tylko uber!

 • Odpowiedz Byly kierowca piątek, 13 października 2017 14:41 Umieszczone przez: Byly kierowca

  Proste chetnych panow brak, szukaja naiwnych pan zeby kasa sie zgadzala. Praca na

 • Odpowiedz Byly kierowca piątek, 13 października 2017 14:43 Umieszczone przez: Byly kierowca

  Smrod brud i ubustwo ta taxi jazda

 • Odpowiedz Konsul piątek, 13 października 2017 16:31 Umieszczone przez: Konsul

  Wie ktoś czy dalej obowiązują wizy do USA?

 • Odpowiedz Oleś piątek, 13 października 2017 20:25 Umieszczone przez: Oleś

  UBER UBER tylko on nas wyzwoli !!! czekamy na Was my klienci z Łomży !!!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu