środa, 08 listopada 2017 11:17

Za jazdę 85 km/h w mieście też można stracić prawo jazdy

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Przyzwyczailiśmy się już do nowych przepisów, w związku z którymi za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym traci się prawo jazdy. Nie oznacza to jednak zawsze jazdy z prędkością powyżej 100 km/h. Wczoraj jeden z kierowców jechał - tylko 85 km/h i również musiał oddać dokument policjantom.

brico lomza

Wczoraj po godzinie 16.00 policjanci ruchu drogowego na ul. Kraska zatrzymali 43-letniego kierowcę range rovera, który w miejscu, gdzie dodatkowo obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h, jechał z prędkością 85km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

Mieszkańcy tej ulicy, wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi tu do przekraczania prędkosci. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W górę